Yol bisikleti tavsiyesi

Tepki
24
Bisiklet
Cube
Öncelikle herkese selamlar,

Bu işte yeniyim, bilgisizim ama cok arastırdım. İlk olarak belirtmem lazım, bir yol bisikleti almak istiyorum, biraz kiloluyum o yuzden hem spor hem de ulasım aracı olması için almak istiyorum. Evden işe ve işten eve gideceğim, böylelikle hem spor yapmıs olacagım hemde benzinden tasarruf edeceğim. Evden iş yeri 13 KM, oldukca uzun sayılır. Git gel 26 KM yapıyor. O yuzden uzun yolda beni üzmeyecek bir asfalt bisikleti dusundum. Boyum 179, o yüzden arastırmalarımda 56 CM kadro boyunun bana ideal olabileceği kararını aldım. ( Yanlıs dusunuyorsam lutfen belirtin arkadaslar ) Bütçem 1000 ila 1500 TL arasında, Bu aralarda "carraro race 032" bisiklet modeli hosuma gitti, aslında daha cok var ama cok pahalılar :( sizler bu bisiklet hakkında ne düsünürsünüz - önerir misiniz? Alternativ onerecekleriniz olur mu? Yardımcı olabilecekseniz cok sevinirim.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Benim önerim Selahattin Bey şehir bisikletlerine bakmanız olucak.Çünkü asfaltta süreceksiniz ve ulaşım amacıyla kullanacaksınız. Şehir bisikleti ile hem kondisyonunuzu yükseltmiş olursunuz hem de fazla kilolarınızdan kurtulursunuz. Şehir bisikleti ile bence biraz amatörlüğü atarsınız ardından yol bisikletine geçersiniz. Unutmadan Hoşgeldiniz aramıza :D

Tepki
24
Bisiklet
Cube
@Mustafa T. Erhan

Mustafa Bey cok tesekkur ederim. bisiklette amator değilim yanlıs anlasılmasın :) Sadece lisedeki bianchi xd bisikletimi o gunlerden bu gune kadar kullandım ve artık cok hantal kalıyor malesef. O yuzden yol bisikleti almakta kararlıyım. Gideceğim yol cakıl tası toprak olmadan sırf asfalt. O yüzden yol bisikleti olarak ne önerirsiniz sifiri 2500 TL maksimum 2.elde olabilir, carbon veya triple butted olarak ? Marka ve model belirtebilirseniz sevinirim. Ben eski bisikletimden bahsetmedim cunku onun varlıgı bile agırlık yapıyor artık :) o yuzden sordum carrero race 032 yada baska bisiklet diye

BF Okuru

Üye
Tepki
2
:) Kusura bakmayın "Bu işte yeniyim, bilgisizim ama cok arastırdım." deyince ilk cümlenizde heralde yeni başlayacaksınız sandım. Eski bisikletiniz çok ağır olmalı ki sizi bezdirmiş görünüyor. Benim önerim Cube 2014 Peloton olucak. Bayi ile bizzat görüşürseniz istediğiniz fiyatlara alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Mehmet Can K.

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Mehmet
Bisiklet
b'Twin
Bende konu açacaktım hazır bir tane açılmışken burdan devam etmek istedim umarım konuyu kirletmiş olmam . Bende günde ortalama 20-30 km yol yapacağım(şehir içi) bütçem 700 civarı ama zorlarsam 900 olabilir gibi . Bisikletler hakkında sadece internette gezindiğim kadar bilgim var salcano xrs 700 yada 800 düşünüyorum sizlerin fikirleri neler ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmet Can K.

Mehmet Bey Salcano nun giriş seviye yol bisikletleri pek tavsiye edilmiyor. B'twin Triban 3 modeline de bir bakın isterseniz..

Tepki
24
Bisiklet
Cube
@Mustafa T. Erhan
Mustafa bey, neden öyle yazdığımı da belirteyim, ben o külüstüre binerken bisikletler araba fiyatlarına cıkmıs , bir sordum şok oldum, bana birseyler anlatmaya basladılar, kendimi boeing 777 alıyormusum gibi hissettim acıkcası :) o yüzden cok geride kaldım ve kendimi yeni olarak hissediyorum ancak tecrube olarak gecmisim 8 li yaslara dayanır :) Cok tesekkur ediyorum peki neden Cube 2014 Pelaton ? iki versiyonu mevcut düz Pelaton ve Pro versiyonu, farkını biliyor musunuz? Ayrıca şekil olarak carraro race 032 daha guzel geldi gozume, ikisini kıyaslarsak nasıl sonuclar cıkar sizlere göre? Biraz daha konuyu acıp bilginiz var ise genis bilgi verebilirseniz cok memnun olurum. tesekkur ederim

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa T. Erhan

2014 Cube Peloton'un fiyatından haberiniz var mı bütçe 1500 TL denmiş. :)

• Beğen
Tepkiler: onur güneş

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Berke Kazankaya

Elbette haberim var.:) konu içerisinde diğer yardım isteyen arkadaşın bütçesi max 900 tl ben Selahattin Bey in bütçesi konuya yazdığı ikinci mesajda yazıyor biraz dikkat lütfen!!!

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Selahattin Kotay

Selahattin Bey haklısınız bizler küçükken bisiklet fiyatları ne idi ne oldu ama sonuç olarak bugünki bisikletlerde geçmişe nazaran çok farklılaştı. Ben şu an Cross model bisiklet kullanıyorum ama önümüzdeki sene ben de yol'a geçeceğim Cube benim çok sempati duyduğum bir marka ve çok meth ediliyor. Forum da 2014 peloton kullanan arkadaşlar mevcut bizzat farkı bilmiyorum ama kullanıcıları cevaplarınızı yanıtlayacaktır.Benlik kısım burada sona eriyor:D

Tepki
24
Bisiklet
Cube
@Mustafa T. Erhan

Mustafa bey cok tesekkur ederim, peki Salcano XRS 030 Tigra , mosso 722 Race 105 , Btwin Triban 3 ler için ne dersiniz? var mi hiç bilginiz?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Rica ederim.Vermiş olduğunuz model Salcano XRS 030 tiagra Sram apex setten oluşuyor.B'twin Triban 3 ise komple performansını bilmediğim Microshift denilen setten oluşuyor. B'twin kullanıcıları tam olarak performansları kıyaslayabilirler. Bu üçlüden Salcano galip çıkacaktır fakat Salcano ya da o kadar para verilir mi? muamma!

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Selahattin Kotay

Selahattin bey, yukarıda bütçenizin 2500 TL olduğunu yazmışsınız, 2500 TL bütçe ile teknik donanım bakımından alınacak en iyi bisiklet Salcano XRS 030 Apex modelidir.
Şu konuyu okumanızı öneririm. (link)

Tepki
24
Bisiklet
Cube
Çok teşekkür ediyorum, Mossoyu kimse önermemiş anlasılan ve carraro race 032 yide kimse sıcak yaklasmıyor :) Oysaki tipi cok hosuma gitmisti bisikletin , birde salconaya bakayım. Çok tesekkur ediyorum peki kadro boyu olarak 179,5 - 180 diyelim 56 cm kadro ideal midir?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
56-57 cm size uygun evet zaten deneyerek de anlayabilirsiniz rahat olup olmadığını.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Selahattin Kotay

O ayardaki bir bisikletin yabancı markalardaki fiyatı +4000 TL

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Selahattin Kotay

Farkı üzerindeki vites grubu birisi Sram Apex diğeri Shimano Tiagra ve diğer fark jant. Apex modelindeki jantlar biraz daha iyi geri kalan her şey aynı.

• Beğen
Tepkiler: Engin Öz