Yol bisikleti tavsiyeleri

Cagkan Dur

Forum Demirbaşı
Tepki
84
Bisiklet
Trek
2 senedir mtb kullanmaktayim fakat hep bir yol bisikleti merakim vardi.
Eger mtb'yi elden cikarabilirsem almayi dusunuyorum butcem 2000lira asagi yukari fazla asamam butceyi.
baska tavsiyeleriniz varmidir kararsiz kaldim acikcais.

merida RIDE 88-16
sedona 611
carraro CR RACE 032

Scudo

M.Gürkan

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Kron
ben salcano xrs 030 apex i tavsiye edebilirim. üzerindeki kompanentlerine göre uygun fiyatlı bir bisiklet. kullanırsınız ileride iyi bir kadroyla upgrade yoluna gidilebilir

Tepki
26
İsim
Muhammet kayalar
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yol bisikleti arıyorum bütçe 1000-2000 arasi arttıramam 0 olması lazım 2. El olmaz

Tepki
19
İsim
Melih
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@M.Gürkan
Hocam aynakol 53-39 sanırsam.Pek başlangıca uygun olduğunu düşünmüyorum.

Tepki
26
İsim
Muhammet kayalar
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2. El de kötü anılarım var arkadaşıma almaya gittik 2. El karbon du kadrosu bisiklet çalıntı çıktı ve asıl sahibi ilkokul arkadaşım çıktı bide 2. El de sorunlar olabiliyor en iyisi yedek olarak şehir bisikleti galiba

karbonmasa

Üye
Tepki
12
İsim
Kaan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kron Rc1000 1899₺.

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@karbonmasa
Krondan alacağınıza Salcano'dan alırsınız bu fiyat bandında daha performansa dönük oluyorlar. Buyrun size detaylı bir (link).

Tepki
53
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
gençler selamlar . daha önce hiç yol bisikleti deneyimim olmadı ama okuduğum yazılar vesilesiyle yol bisikletinin benim için uygun olucağını düşündüm . şimdi ben bayiye veya 2. el bisiklet almaya gidince neye göre seçmeliyim bisikleti (vites istemi lastikler frenler dişliler vb. ) ve neye göre para ödemeliyim . ne tür şeyler fiyatı yükseltilir veya neresi iyi olunca fazla para ödemeye değer . bunları bana bi anlatın . bayiye gittiğimde adamın bana şu iyidir bu iyidir diye kakalayıp sonradan pişman olmak istemiyorum . ve mtb den geçicem benim için eksileri ve artıları neler olucaktır . şimdiden teşekkür ederim iyi sürüşler .

Tepki
106
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Recephan Yılmaz

Merhaba dostum,
Şu konuya göz atıp, incelemeleri okursan, fiyatları neler artırır, (genellikle kullanılan grupsetten tutun da kullanılan maşaya kadar pek çok etken var) performansı neler etkiler neye göre seçmeliyiz vb. tüm sorularına cevap bulabilirsin diye düşünüyorum.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Recephan Yılmaz

AenR

Amatör
Tepki
113
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar 52 kadro bir kron rc1000 buldum bacak boyum 82cm falan ama seleyi kaldırınca bacağımı ölçtüm bacağım cuk diye oturuyor kadro küçük ama nedense uydu sanırım bana birde faturası taşınırken kaybolmuş sizce almalı mıyım alırken neler yapmalıyım aydınlatabilecek var mı acaba

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
arkadaşlar 52 kadro bir kron rc1000 buldum bacak boyum 82cm falan ama seleyi kaldırınca bacağımı ölçtüm bacağım cuk diye oturuyor kadro küçük ama nedense uydu sanırım bana birde faturası taşınırken kaybolmuş sizce almalı mıyım alırken neler yapmalıyım aydınlatabilecek var mı acaba
Kadro ile ilgili bacak boyu dışında Gidon mesafesini de gözetmekte fayda var.
Fatura meselesi eğer bisiklet bir iki yıl içinde alınmış ise aldıkları yerden faturanın aslı gibidir şeklinde bir kopyası istenebilir. Ya da iç rahatlığı açısından satan kişinin (bu bisiklet benim diyen kişinin) sosyal medya hesaplarında o bisiklet ile çekilmiş fotoğraf ve videoları mutlaka vardır. Ufak bir inceleme ile (kendisine söylemeden bile inceleme imkanı olabilir gizli hesap değil ise) aradığınız soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Hayırlısı..

AenR

Amatör
Tepki
113
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kadro ile ilgili bacak boyu dışında Gidon mesafesini de gözetmekte fayda var.
Fatura meselesi eğer bisiklet bir iki yıl içinde alınmış ise aldıkları yerden faturanın aslı gibidir şeklinde bir kopyası istenebilir. Ya da iç rahatlığı açısından satan kişinin (bu bisiklet benim diyen kişinin) sosyal medya hesaplarında o bisiklet ile çekilmiş fotoğraf ve videoları mutlaka vardır. Ufak bir inceleme ile (kendisine söylemeden bile inceleme imkanı olabilir gizli hesap değil ise) aradığınız soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Hayırlısı..
o gidon mesafesi bana uyar mı sizce boyum 185 falan

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
o gidon mesafesi bana uyar mı sizce boyum 185 falan
Yok bisikleti kadro uyumu hakkında ehil değilim. Mantıken bıraz kısa olsa bile boğaz uzunluğu ile bertaraf edilebilir gibi geliyor. Binmeden denemeden kesin bir şey söylemek imkansız.

AenR

Amatör
Tepki
113
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yok bisikleti kadro uyumu hakkında ehil değilim. Mantıken bıraz kısa olsa bile boğaz uzunluğu ile bertaraf edilebilir gibi geliyor. Binmeden denemeden kesin bir şey söylemek imkansız.
Anladım teşekkürler