Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti Tavsiye

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında feyyazsari tarafından paylaşıldı.

1. feyyazsari

feyyazsari Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar arkadaşlar, çok araştırdım çok uğraştım daha da kafam karışıyor. İkinci el diye yola çıktım, şimdi sıfır bakıyorum. 1000 TL var dedim şimdi 2000 TL'ye Bianchi bakıyorum :)

Ortalama bütçem 1500 TL, zorlarım bu rakamı fakat sadece bisiklet almak ile yetmiyor maalesef yanına alacağım ekipmanları da hesaplıyorum. Kafamda olan modeller ise Sedona 610/ Mosso Cavalier 700 TOURNEY/ (düşüncelerimde sildiğim ama forumdaki yorumlar ile geri eklediğim) bTwin Triban 500.

Son olarak eskiden counter oynayan arkadaşlar bilir, oradaki rehinelerin söylediği gibi. "Çıkarın beni bu cehennemden" :)

Ayrıca son olarak Sakarya'da ikamet ediyorum buradaki bisikletçileri gezdim maalesef ellerinde bütçeme uygun bisiklet kalmamıştı.

Ekstra son olarak bahsetmem gerek diye düşünüyorum benden daha deneyimli ve bilgili kişilerin yol göstereceğini ümit ederek. Günlük 10 KM işe gidip gelirken kullanacağım, haftasonları ise uzun turlara çıkacağım yaklaşık 120-130 KM arası. Bir önceki bisikletim ise Salcano City Fun 50 HD idi. Salcano bu sebeple düşünmüyorum :)

2. ÇaNakkaLeRuHu

ÇaNakkaLeRuHu Bisikletkolik

Adı:
    Batuhan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Al aşağıdakini kafan rahat etsin... Screenshot_2016-07-26-10-02-32.png

Ozan k. ve feyyazsari bunu beğendi.
  3. Kerem Groims

Kerem Groims Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @feyyazsari 1.500 TL ile ilgili bir çok konu var.

En son arkadaşın biri, Mossi Cavalier, Sedona 610 ve Kron arasında kalmıştı. Son karar olarak. Sedona 610 1 tık öndedir. Kurumsal bir yerden almak isterseniz de Triban alabilirsiniz.

1500 TL Yol Bisikleti Tavsiyesi

feyyazsari bunu beğendi.
  4. Göktürk Ünal

Göktürk Ünal Yeni Üye

Adı:
    Göktürk
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    btwin triban 520,salcano xrs040, 2. el salcano xrs030

Salcano dan şaşma donanımı çok iyidir. Bu donanımda o fiyatlarda hiçbir bisiklet yok. Ben de geçen hafta salcano xrs040 aldım. Gayet memnunum. Ki benim ki 2014 model 10 küsur kilo bu yeni modelde 9 küsur ve donanımları daha iyi. Salcano kendini geliştiriyor. Yani uzun lafın kısası salcano candır. :)

feyyazsari bunu beğendi.
  5. feyyazsari

feyyazsari Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Kerem Groims

Bu başlık gözümden kaçmış burada olan yorumları da inceleyeceğim.

/
    Pardon bu başlığı incelemiştim btwin ile alakalı düşündüren ve mosso tourney düşünmeme sebep olan başlık burasıydı :) btwin ile alakalı tereddüt yaşadığım konu bu bisikletin zamanında sora set karbon maşa ile satıldığını sonradan değiştiğinin paylaşılması ticari uyanıklığa giden firmalara karşı olan güvensizliğimden oldu. ek olarak şehrimdeki güvenilir bir bisikletçinin ve forumlarda okuduğum vitesle alakalı sürekli ayar, bakım istemesi bi yanımı uzak tutuyor.

@Göktürk Ünal

Hidrolik Disk frenli bir salcano vardı bende, sürekli fren problemi jantlarda problem viteste problem yaşayıp durdum. servis ile alakalı yaşadığım ilde de problem vardı bu sebeple salcano düşünmemiştim. son modeller hakkında ise bilgim yok fakat fiyat olarak beni cezbetse de çok fazla eksi yanı çıkıyor ortaya

Göktürk Ünal bunu beğendi.
  6. Göktürk Ünal

Göktürk Ünal Yeni Üye

Adı:
    Göktürk
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @feyyazsari Salcano city i bilmem de. Ben de salcano astro hidrolik diskli vardı. Pek problem yaşamadım. 3 yıldır da sürüyorum. Fethiye ye bile gittim yani o derece. 10bin km yi devirmişimdir. Bu kadar önyargılı davranma bence. O tür problemler her bisiklette yaşayabilirsin. Biraz kullanıcıya ve özellikle gittiğin bisikletçiye bağlı. İyi bisiklet tamircisi bulmak zor malesef. Salcano iyidir ama sana kalmış tabi.

feyyazsari bunu beğendi.
  7. feyyazsari

feyyazsari Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @ÇaNakkaLeRuHu

Abi öyle bir demişsin ki resmen koşarak gidip alasım geldi :) görüntü olarak da çok hoş bulduğum bir bisiklet ama kullanım amacım ihtiyacım dışına mı kaçıyor o konuda kararsızlığım var. e tabii her şeyin sonunda olan konu, para..

@Göktürk Ünal firmaya ön yargılı değilim benim problemim bu bisikleti tercih ederken ardından beklediğim servis hizmeti. bu konuda başarılı olamayıp da bana başarılı oluruz imajı çizdikleri için satın alırken beklentim haliyle arttı. bu sebeple salcano tercihi yapmıyorum. yani bir sedona aldığımda da aynı servis kalitesi ile karşı karşıya olacağım fakat bir sedona servisine götürüp de hadi bakalım servis kalitesini görelim demeyeceğim

Göktürk Ünal bunu beğendi.
  8. Göktürk Ünal

Göktürk Ünal Yeni Üye

Adı:
    Göktürk
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Katılıyorum servis sorunu var. O yüzden kaliteli bir yer bulmak zor. Umarım sedona da yaşamazsın. Şimdiden hayırlı olsun @feyyazsari

9. ÇaNakkaLeRuHu

ÇaNakkaLeRuHu Bisikletkolik

Adı:
    Batuhan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sedonanın Meridadan tek farkı yerli olmasıdır diyorum ve sedonayı aksiyon bir kullanıcısı olarak tek geçiyorum. Kullanmadığım bir ürüne yorum yapmamışımdır forumda yapmamda. Kimseyi yalnış yönlerdirmek istemem. Senin bulunduğun yer açısından servis sıkıntın olurmu onu bilemem. Şöyle söyleyeyim araziden çıkmıyorum 2000 km yol yaptım ( çoğunluk arazidir strava kayıtlarımda mevcuttur) daha tek arızam yok. Sadece keyfi bakım için servise yada bisikletçiye gidiyorum. Tabi bisikletime iyi bakıyorum o ayrı konu.