Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti tavsiye

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında no haşhaş no vitamin tarafından paylaşıldı.

1. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    sonunda yol bisikleti almaya karar verdım. elımdekı mtbleri satmadan bir yol bisikleti alıcam yarın. daha fazla satılmasını bekleyemicem.

salcano xrs 800 ve btwın trıban 3 ıkıncı ellerıne bakarken fıyatları 800 850 cıvarı sıfırlarının da 900 lira olduğunu fark ettım ve butceyi 1.400 1.500 e yukseltıp sıfır yada ıkıncı el bır yol bısıkletı almaya karar verdım.

ıkıncı el alırsam garantısı devam eden olmasını ıstıyorum özellikleri de bıraz daha yuksek olur sanırım aynı fıyat sıfırlarına göre

yol bisikleti bu fıyatlara alırsam pişman olurmuyum hiç kullanmadım daha önce mtb harici

2. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    sıfır alırsanız sizin için daha iyi olur. İkinci el alırsanız da F/P ürünü alın. 1500 TL'ye benim bildiğim dört tane yol bisikleti var satılan.

Not: Bence sıfır olarak alın zira bisikletlerini satanların nasıl bir politikası varsa ikinci elleri bazen sıfırlarından daha yüksek bir fiyata veriyorlar. Mesela Salcano XRS 030 Tiagra modeli sıfırı 1700 TL'ye bulunabiliyorken ikinci eli 1600 TL (toplama yapılmış hali)..

Sıfır olarakta Whistle Modoc Zenon bakabilirsiniz.

3. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    XRS 040 SORA 1.400 fiyatı yalnız çok olumsuz yorum okudum hakkında alır almaz lastıklerını vs. değiştirenler varmış. gerçi benım şimdilik 1.500 gibi bir rakama sıfır bulabileceğim pek alternatif de yok gibi

4. Arda_7

Arda_7 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba bende 1000 liralık bir yol bisikletiyle başladım .carraro dambiez di modeli tavsiye ederim.Bana hiçbir sıkıntı çıkarmadı.Ardından corratec dolomiti aldım ..Güzel bir alüminyum kadroya sahipti ve son olarak trek madone serisine zıpladım .Aldığım bisikletlerin hepsi 2.el ve temizler.Sıfır bisiklet almak bana hiçbir zaman mantıklı gelmedi.O yüzden daha ucuza temiz bulursam kaçırmıyorum.

5. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

ilk defa gördüm bunu güzele benziyor yalnız XRS 040 SORA ya göre vites fren leri nasıldır lastikleri daha iyi gibi

Ön Değiştirici : Campagnolo Veloce
    Vites+Fren Kolu : Campagnolo Xenon Ergopower
    Arka Dişli : Campagnolo Veloce 10 Vites 12-25
    Fren : FSA-Gossamer Siyah
    Dış Lastik : Schwalbe 700x23C 23-622 Blızzard

bir de maşa da karbonmuş Çatal : Whistle Alloy / Carbon Custom OverSıze

http://www.bisikletcim.com/whistle-modoc-xenon

salcano xrx 040 da alımınyum

6. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Salcano'dan daha iyi. Öncelikle maşası karbon ve kullandığı vites sistemi daha üst. Campagnolo vites sistemi olarak zaten yol bisikletinde öncü olan bir marka.

7. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bu salcanolarda yok sanırım kadro garantısı bu Whistle mtblerde kadroları kırılanları duymuştum kullanan varsa kadroları hakkında yorum yapabilirmi sağlammıdır kadro garantışı trek sedona gıbı yok sanırım

8. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    MTB soruyorsan eğer :)

Salcano astro 212HD > Whistle Miwok 1053D > Salcano İnsomnia 30 sırası ile kullandım. Hangisi iyiydi dersen Salcanoların ikisi de hoşuma gitti ama Whistle sanki istediklerimi karşılayamadı (boş ağırlığı 15kilo bir şeydi)

Whistleyi mekanikten hidrolik frene, 24 vitesten deore 27 vitese, maşayı XCM MLO'dan XCM RLO'ya çektim ama yine de istediğimi alamadım. Belki bunda miwok kadrolarının 2180 gram olması etkendir (Salcano astro 1750 gramdı).

9. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  10. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  11. Arda_7

Arda_7 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  12. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

kadro boyunu bugun gittiğim hiç bir bisikletçide bulamadım. hatta hiç bulamadım desem daha doğru olur

ikinci elleri eledim fatura ve garanti olmadığından bir de sıfırına yakın fiyatlara satılıyor çoğu

delta bisiklete gittim orada biraz üst seviye geotech kalmıştı sadece yol bisikleti olarak canandole de vardı tabi biraz yuksek donanımlı. kadro olarak da bisiklet kalmamış ellerinde. 2015 modelleri bekleyin isterseniz dediler. bende sonra bir kaç yere daha baktım. salcano 30 ve 40 modellerine ve carraro 32 modeline içime sinmedi ve kadro boyu da uygun bulamadım. fiyatları carraro 1650 salcananoda 1400 ve 1800 gibi fiyatlara indirdiler yalnız kadro boyu kalmamış, neyse tam vazgeçmek üzereydim artık aramaktan, merida nın uygun modelinin olduğunu söylediler.

merida ride 90 almaya karar verdim. başka da kadrosu uygun bisiklet kalmamıştı. bir tek o vardı özellikleri de carraro ve salcanoya göre iyi sayılır ve diğer baktığım modellere göre. kullananlar varsa bu modeli nasıl görüşlerini yazabilirlermi.

VİTES SAYISI : 20
    KADRO : Ride Lite-Single
    MAŞA : Road Carbon Full
    ARKA VİTES : Shimano Claris GS
    ÖN VİTES : Shimano Claris
    VİTES KOLU : Shimano Claris
    FREN KOLU : dahili
    FREN : Road Dual Pivot
    AYNAKOL : FSA Tempo 50-34
    ORTA YATAK : Cartridge Bearing
    ZİNCİR : KMC Z7 8s
    HAZNE : Shimano Claris/Alloy QR
    JANT : Alex R450 Black/NC
    KASET : SunRace CS-M6 11-32
    LASTİKLER : Maxxis Detonator 25
    GİDON BOĞAZ : Merida Comp OS -7°
    FURÇ TAKIMI : Big Conoid semi Neck Pro
    SELE BORUSU : Merida Road 27.2 mm
    SELE : Merida Pro SI
    PEDAL : N/A
    AĞIRLIK : 9.81kg

http://www.meridaturkiye.com/bikedetail.html?model=bikes/rd90.html

13. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Shimano Claris yeni bir sistem ya Sora'dan üstün ya da Sora'dan alt seviye olması gerek. Fiyat olarak ne kadar acaba?

Edit: Claris Shimano 2xxx serisi imiş. Sora 3xxx. Sora üst seviye

14. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Kadro boyunuz nedir acaba?

15. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben de yol bisikleti almadan önce bu Merida'yı araştırmıştım hatta görmeye de gittim renkleri çok güzel.
    2-3 sene sonra bir jant bir de vites setini değiştirirsiniz süper bir bisiklet olur.

16. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

carraro 032 neden daha ucuz peki arada 500 lira fark var carraro da sora vardı lastilkleri de şıvalbe

merida claris lastikler maxis yalnız merida ömür boyu kadro garantisi veriyor carraro da garanti ile ilgili bişey duymadım.

kadro üzerinde M L yazıyordu bana 54 den biraz daha buyuk bu kadro dediler alıcağım bisiklet için denedim hatta ayakta durunca kadro tam geldi. ben yol bisikleti kambur gibi kullanılır sanıyordum 16 kadrolu mtb kullanıyordum ona göre tabi gidon daha ilerde kalıyor bu yol bisikletin de yine de tam boyuma göre sanırım

17. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merida yabancı olduğu için daha düşük donanımlı ve daha pahalı.

18. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    ben de tam tersi merida yı sedona gibi yerli carraro yu yabancı sanıyordum :D

evet konuştum bianchi ile aynı fabrikada üretiliyor dedi bianchi slr 500 de vardı hatta arasında fiyat farkı da çok azdı carraro 32 yi tavsiye ettiler

bianchilerde turkıyeye özel üretiliyormuş isim hakkı alınmış sanırım yurtdışında bizde satılan bianchi modelleri satılmıyor

19. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:

20. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    kavisli üst borunun üstünden teller geçiyor sanırım, sedonaya baktım aynı kavisli üst borunun altından geçiyordu teller hatta sırf o yuzden sedonadan vazgeçmiştim bir de kadro boyu kalmamıştı o da var tabi

Sadece claris sistem 2300 den biraz daha şık gibi sanki zaten ilk yol bisikleti olucağı için bana yeterli gelir sanırım 1 sene falan sorun çıkarmasa yeter. garantisi bitene kadar pek dokunmak istemiyorum vites sistemine :)

kısmet artık kapora da verdik almasam alıcağım başka bisiklet her türlü pahalıya gelir artık :D

evet kadro konusuna gelirsek 48 den buyuk kadro bulamadım ne salcanoda ne wistle nede çoğu model de 54 56 benım aradıklarım zaten baktığım 3 yerde de yoktu. boy 1.85. denedim tam geldi hatta zaten alıcağım tam 54 değilmiş çok az daha buyukmüş

buı arada canandole en ucuzları yada sadece elinde kalan modelleri diyeyim delta bisiklette sordum 1650 euroydu bana zaten yeni modeller gelicek o yuzden bu kadar az dediler

ben sadece bunu görebildim http://deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,5867,OdesisMc

geotech de sadece bu var dediler

http://deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,6742,OdesisMc

başkada model yoktu 2015 ler gelicek bekleyin isterseniz dediler.