Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti SPD pedal ve Ayakkabı Tavsiye

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Furkan BOZKUR tarafından paylaşıldı.

1. Furkan BOZKUR

Furkan BOZKUR Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhabalar neredeyse 3 aydır yol bisikleti kullanıyorum artık yeterince bisikletime hakim olduğumu düşünüyorum ve SPD Pedal geçmeye karar verdim. Aklım da Shimano PD-R540 SPD SL var. Forumda bunun hakkında tavsiye verenleri gördüm acaba doğru bir tercihmidir. Bunun haricinde seçenekler nelerdir. Tabi buna ayakkabıda gerek ama onun için hiç bir fikrim yok. Ortalama bütçe olarak ikisine 300 - 350 TL ayırabilirim..

2. Bener E.

Bener E. Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aşağıdaki ilanın dikkatinizi çekeceğini düşünüyorum...

http://www.bisikletforum.com/f139/shimano-r550-spd-sl-yol-pedali-143140/

3. Furkan BOZKUR

Furkan BOZKUR Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  4. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    İlandaki pedal fiyat itibariyle çok iyi bir seçenek. Düşünmeden alabilirsiniz. Çünkü 350 kaatlik pedal+ayakkabı için daha iyisini bulmak zordur.
    Pedalın ağırlığı sınıfına göre ağır olabilir ama performans pedalleriyle arasındaki fark 100-120gr dan fazla değil, idare eder.
    Ayakkabı için paranızın yeteceği en hafif, kilit bağcıklı, en yüksek stiffness index e sahip ayakkabıyı tercih edin.

Furkan BOZKUR ve Gün A. bunu beğendi.
  5. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Pedal seçeneği kolay. Markaya karar verdikten sonra, bütçenizin yettiği pedalı alacaksınız.
    Ayakkabı ise gerçekten çok sıkıntı. Bütçeyi, seviyeyi bir kenara bırakın; ayağınıza tam uyan ayakkabıyı bulmanız gerek.
    Herkesin ayağı farklı, dar/normal/geniş; hacimli/ince vs.

O nedenle, önce ayağınıza uyacak ayakkabıyı seçin. Ondan sonra pedalı alırsınız :)

Furkan BOZKUR bunu beğendi.
  6. Bener E.

Bener E. Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yurtdışından iki tane getirtmiştim. Birini ben kullanıyorum. Arkadaşım bu pedal geldikten sonra başka bir pedal tercih etti. Bu sebeple bir tanesi elimde kaldı. Onun için satıyorum.
    Bu fiyatta fiyat/performans olarak alabileceğiniz en iyi ürünlerden biridir.

7. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Shimano ayakkabılar var decathlonda indirimde sanırım .

8. Erhan Acar

Erhan Acar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  9. Furkan BOZKUR

Furkan BOZKUR Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bana kalırsa da öyle duruyor. Nakit almak için öncelikle bi hesap yapmam gerek. O yüzden ayakkabıyı Şahsen gidip görüp deneyip almayı düşünüyorum zaten.

Aslında mantıklı dediğiniz çok doğru. Ayakkabı önceliğim olması gerek ama onuda dediğim gibi deneyerek almam gerek. Pedal netten siparişlede getirtebilinir. Seviyeyi çok fazla düşünmüyorum zaten 3 aydır yol bisikleti kullanıyorum Professional olması şart değil orta karar işimi görecek kadar Sprinte kalktığımda falan ayağımdan çıkmayacak kadar sağlam bişi olması yeterli olacaktır şimdilik. Zaten önümüzdeki yaz yakınlarda olan belli çaplı yarışlara katılıp kendimi geliştiricem kısmetse.

Anladım. Kafamda hesap yapmam gerekiyor bi kaç ödemem var onları hallettikten sonra düşünücem. Almaya karar verirsem ve o zamana kadar satılmazsa anlaşırız.

Decathlondaki Model pek hoşuma gitmedi.

Hocam sağol ama ilk olacağı için sıfır almayı düşünüyorum

10. Janbey Furkan

Janbey Furkan Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Pedal olarak r540 baslangic icin cok mantikli bir secenek, zira shimano'nun en ucuz spd-sl pedalidir kendisi. Ben de su an ayni pedali kullaniyorum gayet memnunum. İcinde gelen sh11 kaller sh10'dan farkli olarak ayak pedala kilitliyken saga sola 1-2 derece oynatabilmenize olanak sagliyor. Spd alisma surecinde bu serbestligin faydasi cok buyuk cunku pedallari cozmeye calisirken panik olusmasini engelliyor. Zaten alisinca sh10 kalleri takip tas gibi kullanirsiniz. Ayakkabi mevzusuna gelince ben kumar oynayip yurtdisindan alma girisiminde bulundum. Merlin'de sidi'nin nevada modeli vardi en uygun fiyatli. 3 adet cirt bantli gayet şık bir modeldi. Ben normalde 43 giyiyordum 44 numarasini siparis ettim. Kargo dahil 162 liraya geldi ayakkabi. Denedim tam cuk oturdu ayagima sanki benim icin ozel dizayn etmisler :) Bu arada belirteyim ayaklarim tarakli bir yapiya sahip degil, ama kullandikca yanlardan hafif genisleme yapti tarakli ayak yapisina sahip olanlarin da giyebilecegini dusunuyorum.

11. Furkan BOZKUR

Furkan BOZKUR Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  12. münir.k

münir.k Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  13. Furkan BOZKUR

Furkan BOZKUR Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ayakkabı fena değilmiş görünüş olarak ama 3 cırtlı yerine 2 cırtlı en üstü kitlemeli istiyorum. Pedal neden bilmiyorum ama pek güven vermedi bana :S

14. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    komboya bunu eklemenizi öneririm;
    Northwave Speedplay Adaptor Kit | Evans Cycles

Extreme serisi ayakkabılar zaten 4 vida uyumlu. Sadece içindeki 3 vida uyumlu parçanın çıkması, ve yerine 4 vida için kullanılan parçanın takılması gerekiyor.
    Bundan sonra, "adaptör parça" sadece ayakkabı tabanını düzeltmek için kullanıldığı için çok daha sağlam, sorunsuz ve alçak bir sistem oluyor. Ayrıca ayakkabı ile de %100 uyumlu.