Yol bisikleti SPD pedal ve Ayakkabı Tavsiye

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
Merhabalar neredeyse 3 aydır yol bisikleti kullanıyorum artık yeterince bisikletime hakim olduğumu düşünüyorum ve SPD Pedal geçmeye karar verdim. Aklım da Shimano PD-R540 SPD SL var. Forumda bunun hakkında tavsiye verenleri gördüm acaba doğru bir tercihmidir. Bunun haricinde seçenekler nelerdir. Tabi buna ayakkabıda gerek ama onun için hiç bir fikrim yok. Ortalama bütçe olarak ikisine 300 - 350 TL ayırabilirim..

• Beğen
Tepkiler: OkanSavus
Scudo

Bener E.

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Giant
@Furkan BOZKUR

aşağıdaki ilanın dikkatinizi çekeceğini düşünüyorum...

(link)

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
@Bener E.

Satma gerekçen nedir acaba ? Gerçi taksitle almayı düşünüyordum ama bi araştırmaya gireyim önce..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İlandaki pedal fiyat itibariyle çok iyi bir seçenek. Düşünmeden alabilirsiniz. Çünkü 350 kaatlik pedal+ayakkabı için daha iyisini bulmak zordur.
Pedalın ağırlığı sınıfına göre ağır olabilir ama performans pedalleriyle arasındaki fark 100-120gr dan fazla değil, idare eder.
Ayakkabı için paranızın yeteceği en hafif, kilit bağcıklı, en yüksek stiffness index e sahip ayakkabıyı tercih edin.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Pedal seçeneği kolay. Markaya karar verdikten sonra, bütçenizin yettiği pedalı alacaksınız.
Ayakkabı ise gerçekten çok sıkıntı. Bütçeyi, seviyeyi bir kenara bırakın; ayağınıza tam uyan ayakkabıyı bulmanız gerek.
Herkesin ayağı farklı, dar/normal/geniş; hacimli/ince vs.

O nedenle, önce ayağınıza uyacak ayakkabıyı seçin. Ondan sonra pedalı alırsınız :)

• Beğen
Tepkiler: Furkan BOZKUR

Bener E.

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Giant
@Furkan BOZKUR

Yurtdışından iki tane getirtmiştim. Birini ben kullanıyorum. Arkadaşım bu pedal geldikten sonra başka bir pedal tercih etti. Bu sebeple bir tanesi elimde kaldı. Onun için satıyorum.
Bu fiyatta fiyat/performans olarak alabileceğiniz en iyi ürünlerden biridir.

• Beğen

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Shimano ayakkabılar var decathlonda indirimde sanırım .

Erhan Acar

Aktif Üye
Tepki
258
Bisiklet
Trek
(link)

Bu da benim ilanım hocam biraz daha uygun fiyatı

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
@Raşit S

Bana kalırsa da öyle duruyor. Nakit almak için öncelikle bi hesap yapmam gerek. O yüzden ayakkabıyı Şahsen gidip görüp deneyip almayı düşünüyorum zaten.

@Gökhan Toros

Aslında mantıklı dediğiniz çok doğru. Ayakkabı önceliğim olması gerek ama onuda dediğim gibi deneyerek almam gerek. Pedal netten siparişlede getirtebilinir. Seviyeyi çok fazla düşünmüyorum zaten 3 aydır yol bisikleti kullanıyorum Professional olması şart değil orta karar işimi görecek kadar Sprinte kalktığımda falan ayağımdan çıkmayacak kadar sağlam bişi olması yeterli olacaktır şimdilik. Zaten önümüzdeki yaz yakınlarda olan belli çaplı yarışlara katılıp kendimi geliştiricem kısmetse.

@Bener E.

Anladım. Kafamda hesap yapmam gerekiyor bi kaç ödemem var onları hallettikten sonra düşünücem. Almaya karar verirsem ve o zamana kadar satılmazsa anlaşırız.

@r.ezk

Decathlondaki Model pek hoşuma gitmedi.

@Erhan Acar

Hocam sağol ama ilk olacağı için sıfır almayı düşünüyorum

Tepki
80
Bisiklet
Salcano
Pedal olarak r540 baslangic icin cok mantikli bir secenek, zira shimano'nun en ucuz spd-sl pedalidir kendisi. Ben de su an ayni pedali kullaniyorum gayet memnunum. İcinde gelen sh11 kaller sh10'dan farkli olarak ayak pedala kilitliyken saga sola 1-2 derece oynatabilmenize olanak sagliyor. Spd alisma surecinde bu serbestligin faydasi cok buyuk cunku pedallari cozmeye calisirken panik olusmasini engelliyor. Zaten alisinca sh10 kalleri takip tas gibi kullanirsiniz. Ayakkabi mevzusuna gelince ben kumar oynayip yurtdisindan alma girisiminde bulundum. Merlin'de sidi'nin nevada modeli vardi en uygun fiyatli. 3 adet cirt bantli gayet şık bir modeldi. Ben normalde 43 giyiyordum 44 numarasini siparis ettim. Kargo dahil 162 liraya geldi ayakkabi. Denedim tam cuk oturdu ayagima sanki benim icin ozel dizayn etmisler :) Bu arada belirteyim ayaklarim tarakli bir yapiya sahip degil, ama kullandikca yanlardan hafif genisleme yapti tarakli ayak yapisina sahip olanlarin da giyebilecegini dusunuyorum.
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/11/27/3ba2e1b061ce8dca4434f5c597c86153.jpg

• Beğen

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
Konuyu tekrar diriltiyorum sanırım bu konuda kesin bir karara varmak istiyorum artık yardım ederseniz sevinirim Bütçeyi denkleştirdim neredeyse Limit = 500TL

Ayakkabı olarak ; (link)
Ayakkabıyı bizim burda daha makul fiyata buldum 350 TL 'ye bırakıyorlar fiyat olarak.

Pedal Olarak ; (link)

Sizce iyi bir karar mı Yoksa başka bi tavsiyeniz olur mu ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

(link)

kombosu da olabilir. shimano spd-sl den speedplay'e geçen biri olarak speedplay biraz daha pahalı olsa da daha çok hoşuma gitti. ayrıca okuyucu yorumlarına bakarsanız ortak görüş dizleri daha az zorladığı yönünde. çift yönlü olması da ayrıca avantaj.

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
@münir.k

Ayakkabı fena değilmiş görünüş olarak ama 3 cırtlı yerine 2 cırtlı en üstü kitlemeli istiyorum. Pedal neden bilmiyorum ama pek güven vermedi bana :S

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@münir.k

komboya bunu eklemenizi öneririm;
(link)

Extreme serisi ayakkabılar zaten 4 vida uyumlu. Sadece içindeki 3 vida uyumlu parçanın çıkması, ve yerine 4 vida için kullanılan parçanın takılması gerekiyor.
Bundan sonra, "adaptör parça" sadece ayakkabı tabanını düzeltmek için kullanıldığı için çok daha sağlam, sorunsuz ve alçak bir sistem oluyor. Ayrıca ayakkabı ile de %100 uyumlu.

h.ustuner

Üye
Tepki
62
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar aratınca bir sürü konu çıkıyor yol bisikleti ayakkabısı ve pedalı hakkında. Fazladan konu açıp kirlilik olmasın diye eski bir konuyu hortlatıp buradan sorayım istedim. Elimde Shimano R540 model spd sl pedal var ve ayakkabı alacağım. Aslında almıştım ama daha yola çıkmadan iptal ettirdim. Az önce merlinde güzel bir kampanya gördüm ve açıkçası alasım geldi ama birkaç konuda kararsız kaldım.

1- Shimano RP3 SPD SL 150 tl + Look Keo Classic 2 ile birlikte alınınca toplamda 210 TL ye denk geliyor. Normalde pedal 95 TL iken 2 si bir arada kampanyası ile 35 TL daha indirim oluyor ve 210 TL 'ye geliyor. %20 vergi ve 45 TL kargo ücreti var. Elimde zaten bir pedal var. İşimi de görür ancak dediğim gibi ikili alımda Look pedal vergisiyle 72 TL ye geliyor. Sizce ürünü getirtip o fiyattan bir arkadaşa versem mantıklı olur mu?

2- Ayakkabılara bakarken rastladım. Mavic Aksium II ayakkabı da 190 Tl. Aynı ikili alım indirimi bunda da var. Bu ayakkabı hakkında yorum yapabilecek bir babayiğit arıyorum. Hanımefendi de olur.

3- İptal ettirdiğim ayakkabı Spuik Uhra modeliydi. 47 numara en ucuz ayakkabı oydu. ( 27 Euro ) Bu ayakkabıyı kullanan var mıdır?

Ek bilgi : Ayakkabı numaram normal ayakkabı da 45 ancak Adidas-Nike gibi markalarda 47 alıyorum. Ayağım taraklı olduğu için dar ayakkabı eziyeti çekmek istemiyorum. Ayağımın topuk kısmında Haglund Sendromu diye bir şey çıktı. Bu çıkıntı ayak numaramı 1 numara büyütüyor. Shimano için spor ayakkabı numaranızı alın denmiş. O konuda sıkıntı yok ama Mavic için bir bilgi bulamadım özellikle wide olup olmadığı hakkında. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ervin

Üye
Tepki
107
İsim
Ervin B
Bisiklet
Giant
merhaba arkadaşlar Shimano RP3 ayakkabı aldım kulanmak istediğim pedal Shimano M520 MTB pedalı uyumlumu acaba bunlar birbiriyle araştırdım nete pek birşey bulamadım yardımcı olabilirmisiniz rica etsem

Dosyalar

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Bütçe müsait olur yada uyguna denk getirirsen RP5 öneririm.

Saru

Aktif Üye
Tepki
194
Bisiklet
b'Twin
@Ervin Şöyle bir parçanın işini görmesi lazım.

(link)