Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti selesi ve brooks cambium c17

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında ciplakayak tarafından paylaşıldı.

1. ciplakayak

ciplakayak Yeni Üye

Adı:
    rıdvan gölcük
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Klasik bir sorun: sele :) Yol biskleti kullanıyorum ve selem oldukça rahatsız. Uzun süren uyuşukluklara sebep oluyor. Bu sebeple yeni bir sele arayışındayım. Geçenlerde iki teker bir adam Brooks Cambium c17 konusunda bir inceleme videosu çekmişti. Ancak birkaç soru işareti oldu bende. Öncelikle bu sele özellikle yol biskleti için tasarlanmış bir selemi acaba? Ve yaklaşık 400 gram ağırlık... Yine de bu seleyi almaya yakınım. Ancak sizin deneyimlerinizden yola çıkıp onun yerine şunu al diye bir tavsiyeniz vat mı acaba?

2. kvnccelik

kvnccelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @ciplakayak Brooks seleleri bana öyle anlattılarki, yok taytsız sürersin, yok inanılmaz rahat. Trek 7.5 FX tur bisikleti sahibiyim ve 1.5 yıldır Cambium C17 kullanıyorum. Bence parasını hakeden bir ürün değil, taytsız sürmek imkansız zaten. Gerçi bu işin bir de anatomi yönü var, selenin rahatlığı için anatomik uygunluk da çok önemli bana göre. Deri selelerini kullanmadım onda durum nedir bilmiyorum.

Ben olumsuz yorumda bulunuyorum fakat aynı seleyle çok rahat edenler de var. Kişisel bir olay sanırım.

MehmetAliB. bunu beğendi.
  3. mekolac

mekolac Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla

Seviye:
    Sele yanlış hatırlamıyorsam 160 küsür mm genişliğinde. Herkesin kendi iki kalça kemiği arası ölçüsü var benim için uygun olan 143mm mesela. C15 ve C13 modelleri daha mantıklı. Yol bisikletinde rahat olsun diye geniş sele alırsan yokuslarda ileri geri gitmekde zorlanırsın

ciplakayak bunu beğendi.
  4. Hastateker

Hastateker Forum Bağımlısı

Adı:
    Osman Özgün Yıldız
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Benim de bisikletim 7.0
    Üzerindeki selede 2 saat aralıksız oturdum. Bildiğimiz tayt ile sürüyorum basketboldan kalma taytım. Jelsiz süngersiz.
    Hic bir rahatsızlık yaşamadım tam kalça kemiklerime oturuyor sele. Mutluyum

5. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    ciplakayak, Murat B. ve Ömer Murat bunu beğendi.