Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti sele arayışı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mustafa Kocabaş tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Kocabaş

Mustafa Kocabaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ritchey Comp geldi bisikletin üstünde. Fazla yumuşak ve fazla kıvrımlı. Böyle olunca orta kısmı baskı yapıyor.
    Ben de spider sele aldım. İlk başta kemiklerin deydiği noktada ağrı yaptı ama sonra hemen alıştı. Zaten tam olması gereken yere baskı yaptığı için hoşuma bile gitmişti bu ağrıyı yaşamak. Şu ana kadar gayet de memnundum bu seleden.
    Şimdiki sıkıntım, artık daha çok droplara geçiyorum yol bisikletine iyice alışmaya başladığımdan ve droplardayken pek rahat edemiyorum. Sanırım selenin düz değil kıvrımlı olmasıyla alakalı bir durum. Bir de sele esneyerek rahat ettirmek için yapılmış, öyle olunca daha da kıvrımlı bir hale geliyor sanırım. Darbe emişi çok iyi tümseklerde falan ama o kadar rahat etmek istesem yol bisikleti almazdım zaten. Performansımı düşürdüğünü hissediyorum.

Şöyle düz ve sert bir sele arıyorum. Sert olması bence ağırlığı daha iyi desteklemesini sağlıyor. Fizikler gibi. Ya da Fabric Scoop Flat gibi. Selle Royal Seta'yı gördüm, güzel düz ama fazla yumuşak geldi bana. Zaten sitede araştırırken çok kötü yorumlarla karşılaştım.
    Aslında gözüme kestirdiğim sele Scoop Flat Elite ama daha ucuz bir şeyler arıyorum. Bulamazsam biraz daha bekleyeceğim artık. Varsa bildiğiniz modeller tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Kullandığım spider sele:
    vertu spyder - Google'da Ara

2. Mustafa Kocabaş

Mustafa Kocabaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Selle royal Seta S1 nasıldır sizce?

Kuzey Ege bunu beğendi.
  3. gmfaruk

gmfaruk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Brooks b17 ye bak bi

4. Efe Yamac Yarbasi

Efe Yamac Yarbasi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    sele bayaa şans işi. bazı bisikletçiler fizik selelerin test modellerini veriyor, deneme imkanı bulabilirsin. ben fizik antares kullanıyorum memnunum ama herkesin totosu farklı :)

Mustafa Kocabaş bunu beğendi.
  5. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Brooks b17 hic kullanmadim. Hatta yakindan bile görmedim :) ama ergonomisi ve tasarimi yol bisikletine pek uygun degil gibi geldi? Yine de test eden ve kullananlar daha iyi bilir. Aydinlatirlarsa aslinda ne guzel olur.

6. Ahmet Onur Çakmak

Ahmet Onur Çakmak Onursal Üye

Seviye:
    Çok sele denedim ben de prologo kappa evo rahat geldi. Pek kivrimli degil. Burnu da epey uzun. Droplara inince uzun burun destek sagliyor.

7. Efe Yamac Yarbasi

Efe Yamac Yarbasi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    görünüşü bence de yol bisikletine yakışmıyor. ama kullanan arkadaşlarım rahat olduğunu söylemişlerdi. sanırım biraz yumuşakça bir sele. bizzat kullanan varsa daha iyi yorum yapabilir.

8. ahmetaldag

ahmetaldag Aktif Üye

Seviye:
    Popo ölçüsünü cikarin. Buna göre yol-yaris selesi tercih edin. Brooks b17 çok yanlis bir tercih olabilir. Fi'zik test modellerini Erdoğanlar Bisiklet magazasindan alip deneyebilirsiniz.

9. Eren D.

Eren D. Kıdemli Üye

Adı:
    Eren Demirbaş
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ben brooks Cambium C17'yi çok merak ediyorum. Sıradan Brooks selelerindekinin aksine sığır derisi değil, değişik bir plastik üstüne kumaş var diye biliyorum. Sert gözüküyor, bisiklette de güzel duruyor. Biraz ağırlık dezavantajı var (420 gram civarı geliyor)