Yol bisikleti seçimi

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Merida diyorum ama farklı bir merida... Neden Reacto'lara bakmıyorsunuz ?

Scudo

Helen

Aktif Üye
Tepki
234
Bisiklet
Mosso
Ya Focus ya da... Yeni bir öneri vereyim. İki arkadaşımda olan Orca'ya hayranım, onlarda Dura Ace'lisi var ama yarışa filan giriyorlar.
Ultegralı düşündüğün için ultegralı modelini göstereyim dedim. Sayfasında 105'liler de var gerçi.

(link)

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
kadro geometrileri de oldukça farklı bu kadroların KTM endurance yani daha konforlu bir kadro, focus ise agresif bir kadro, merida da ikisinin ortası denilebilir, hangi kadro nerede üretiliyor meselesine de bu kadar takmayın kafayı sonuçta ucuz işçilik var ve bütün markalar asyada üretiyor kadroları, böyle düşünecek olursak gianttan başka markaya bakmamamız lazım, önemli olan tasarım ve mühendislik, adamlar sen nasıl istiyorsan o şekilde üretmeye mecbur zaten

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aslinda hepsi birbirinden guzel ve iddiali urunler, ve bunlardan alinacak verim de kisiden kisiye farklilik gosterebilir.
Aslinda keske imkan olsa da her bisikletle bir 100 kmlik performans yapilabilse, hangisinin sonunda "of be super turdu" diyebiliyorsak onu alabilsek, ama tabii utopik bir durum, dedim ya hepsi birbirinden guzel urunler, biraz da sans isi...

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
focusdan şaşma kardeşim almanlar yapıyor ktm felan hikaye hiçde öyle tutulan bir marka değil avrupada merida bile öyle focus al geç,yada başka marka,ama focus ciden güzel kadro,güzelikten kastım görselik değildir,sonuçta bunu spor yapmak için almıyormsunuz,focus

Özgünn

Aktif Üye
Tepki
222
Bisiklet
Specialized
@Firochromis Diğer markaları da inceledim hatta bazılarını yerinde inceledim carbon bisiklet almak istedeğim için canondale synapse pahallı, giant pahalı ,specialized pahallı, trek pahalı , lapierre 2015 hic kalmamış yoksa xelius efi 100 alabilirdim 2016 lapierre modelleri pahallı

Özgünn

Aktif Üye
Tepki
222
Bisiklet
Specialized
@Uptown Cyclist
2016 lapierre modelleri 5000tl den başlamayacağını biliyorum yeni bisikletlerin fiyatları çok uçuk

Özgünn

Aktif Üye
Tepki
222
Bisiklet
Specialized
@Sadettin Z. Canyon almayı çok düşündüm teslimat süreci getirme süresi biraz sancılı olduğu için vaz geçtim (link) modelini düşünmüştüm

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahmet özgün
Ben de diyorum ya yurtdışı modelleri ucuk bayagi.Ama iste accell kiziktoprakta oyle dediler :/

• Beğen
Tepkiler: Özgünn

Özgünn

Aktif Üye
Tepki
222
Bisiklet
Specialized
@katran iyi egzersiz yapıp yeterli kondüsyona ulaşınca yarışlara katılmayı hedefliyorum ve alacağım bisikletler 6000tl den aşşağıda

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@Ozan k. evladım sonuçta bunlar antrenman spor yapmak için alınmıyormu,hava civa gösteriş baabında alıyor çoğu kimse.yağını eksik etme paslanırsada zımpara yaparsın olur gider :)

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
@Uptown Cyclist @katran benim görüşüm böyle :) yani şimdi o zaman sen niye karbon bisiklet yeniliyorsun derseniz kadroyu alüminyum ve çelikten daha ucuza buldum da ondan :D yoksa bende alüminyum alırdım ne uğraşıcam 500 gr için 4 bin daha dökmeye :D

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

Özgünn

Aktif Üye
Tepki
222
Bisiklet
Specialized
@Helen öneri için teşekkürler ama orbea pahallı bir marka ben 6000tl den aşağıda bir bisiklet bakıyorum listemdeki 3 bisiklet de nakit fiyatları 5800 5500 arası

Özgünn

Aktif Üye
Tepki
222
Bisiklet
Specialized
@uguryilmaz144 merida reacto aero kadro tt bike gibi aero kadroları beğenmiyorum garip geliyor ilerde triatlon yarışlarına katılmayı hedeflersem tt alırım .

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
@ahmet özgün doğrudur hocam. Yarışa katılmayacağımı belirttim. Sizin öyle bir amacınız varsa mantıklı olabilir fakat benim gibi hobi binicileri için mantıklı mı bilemiyorum? Hazır ortamı varken öğrenmeye çalışıyorum.

Özgünn

Aktif Üye
Tepki
222
Bisiklet
Specialized
@cagrigencol test güzel ama çelik veya alu kadrolu bisikletler esnemezlik,aero,hafiflik,kullanışlılık bakımın dan iyi ve ileride olsaydılar günümüzde prof yarışlar da en çok tercih edilen kadrolar olmazmıydı? Bu arada çevremdeki tanıdıklarım da çelik yol fixie bisikletler var ve kullandım akıcı ama karbon bisikletlerin yerini tutamaz bence

• Beğen
Tepkiler: cagrig