Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bİsİkletİ seÇİmİ... Yardim.

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında ali bal tarafından paylaşıldı.

1. ali bal

ali bal Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar kararımı verdim ve yol bisikleti alıyorum. Bir yıllık MTB kullanıcısıyım. 27 Km. Asfalt Yolda işe haftada 2-3 defa bisiklet ile gidiyorum ve yol bisikletine geçmeye karar verdim. Ancak şimdi fikirlerinizi bekliyorum. Hangi yol bisikleti. Yol bisikleti mi şehir bisikletimi derken yol bisikletleri hakkında biraz fikir sahibi olmuştum Zaten. Şöyle bir araştırma yaptım. Beğendiğim modeller ve benim bilmediğim emsalleri (fiyat, performans, Kalite ve parça yönünden.) hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Benim aklımda ki modeller şöyle Sedona 601 , Mosso 772 RACE SORA, Sedona 611 (Duruşunu beğenmedim.), Kron Active, Kron Dinamik, Boyum 171 cm. Bacak uzunluğum 75 (bacaklarım vücuduma göre biraz kısa galiba eğer yanlış ölçmediysem). Kilo 76-77 fiyat olarak 1800 ü geçmeyi düşünmüyorum.

2. Uçkun Barış CANDAN

Uçkun Barış CANDAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Yol bisikleti tavsiyesi yapamam. Piyasadan uzağım. Ancak size şöyle bir tavsiyede bulunabilirim; bacak boyunuzun kısalığından dolayı düşük kadro boyu olan ama üst boru uzunluğu fazla, bir model seçmelisiniz ki rahat edesiniz. Bir de; Ankara'da oturuyorsunuz. İyi düşündünüz mü? :) Ankara'nın yolları berbat diyorlar :)

3. ali bal

ali bal Aktif Üye

Seviye:
    Yol ve bisiklet türü meselesini tartıştık konuştuk, karar verdik, kapattık biz. Diğer tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Konuya hakim değilim ancak hesaplama araçlarına falan baktım 51-52 kadro olur gibi çıkıyor sonuçlar.

4. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
  5. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bacak boyundan emin olmalısınız. normalde 171 cm boy 52 yol için uygun olur. ama 75. cm bacak boyu 52 beden kadro için sınırda sayılır. Şimdi örneğin ben "scott cr1" in geometrisine baktım 52 ölçüsünde üst borunun yerden yüksekliği 76,5 cm iddialı yazmayayım ama bu bisikletin 52 ölçüsü bence sizin için uygun olmaz .
    1-bacak boyu ölçümü ile ilgili su terazisi kullanılarak son derece hassas ölçüm yapmak mümkün. Formda fotoğrafları var. Kudret beyin fotoğraf koymuştu sanırım.
    2-Birde bacak arasında kemik çatının alt kenarına ölçü çıtasının dayanması lazım. yumuşak dokulara değmesi yeterli değil.

6. ali bal

ali bal Aktif Üye

Seviye:
    Anladım Caner bey teşekkür ederim o zaman ben yanlış ölçüm yaptım. Doğrusunu yazacağım. sanırım Bacak boyu 1-2 cm. uzun çıkarsa 52 kadro boyu ideal olur. öyle mi

7. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    özelden de sormuşsunuz cevapladım.