Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti Seçimi /Felt-Scott-Beone-PlanetX vs..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kkazim tarafından paylaşıldı.

1. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Orta düzey bi yol bisikleti almaya karar verdim, yakın zamanda yurtdışına çıkma imkanım olacağı için biraz araştırıp kendimce bikaç bisiklet seçtim. Tabi ne derece sağlıklı seçimler yaptım bilemiyorum, çünkü daha önce hiç yol bisikleti kullanmadım, yol bisikletleri hakkında bilgim çok az. Seçmiş olduğum bisikletlerin özellikleri-fiyatı gibi konularda her türlü öneriye açığım, hatta mümkünse yakın fiyatlarda bisiklet önerisi de yapabilirsiniz.

Bunlar da bisikletler...

FELT F5 (Fiyat 1300 Euro)

BEONE PEARL (Fiyat 1300 Euro)

PLANET-x SL Pro Carbon SRAM Red (Fiyat 1300 Euro)

Scott Addict R3 20 (Fiyat 1400 Euro)

2. Özgün ÇETİN

Özgün ÇETİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    R3 1400 eu iyiymiş :D
    felt,focus,viper bu markaların fiyatları makul gibi hani gitmişken de karbon kadrolu almak fena olmaz :)

Kkazim bunu beğendi.
  3. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Felt, Scott, Planet zaten karbon kadro. Ben olsam Felt alirdim. Birde gidecegin bisiklet magazasinin stoklarinda senin istedigin markanin, sana uyan boy olup olmadigini onceden ogrenirsen iyi olur, sonra hayal kirikligi olmasin.

Kkazim bunu beğendi.
  4. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yukarıdaki bisikletlerin hepsi carbon kadro.

Bulabildiğim kadarıyla bisikletlerin ağırlıkları ise şöyle..

Felt f5 => 8,28 kg
    Beone Pearl => 8,5 kg
    Planet X => 7,5 kg
    Addict R3 => 7,88 kg

Planet X kadro hakkında pek bilgim yok, sanırım full olmasa da Sram red donanim olmasiyla diğerlerinden daha iyi gibi..

Beone kadroyu biraz duygusal ekledim, görüntüsü hoşuma gitti, bir de Hollandalılar karbon teknolojisinde iyidirler bunu da iyi yapmışlardır diyerekten ekledim.

Felt ve R3 de fiyatlarına göre iyi geldikleri için ekledim.

4 bisikletin de fiyatları hemen hemen aynı. Kadro ve donanim açısından değerlendirince hangisini almak daha mantıklı bilemiyorum. Fikirleriinzi belirtirseniz gerçekten sevinirim..

Yukarıdaki bisikletleri alacak olursam alacağım yerler belli zaten, stok ve kadro boyunu online olarak takip ediyorum. Gidişim çok sonra olmayacağı için problem olacağını zannetmiyorum..

5. koray bulut

koray bulut Üye

Seviye:
    Sırf kadrosu için Felt F5 i tavsiye ederim. Beone Pearl de dikkatimi çekti, sanırım Beone Rosso ile aynı kadroya sahip. Eğer öyle ise oda ikinci tercih olur bana göre. F5 için ölçü bulamazsanız ona bakın.

Kkazim bunu beğendi.
  6. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bence scott 1 adım önde kadro süper.

Kkazim bunu beğendi.
  7. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Beone ın bütün kadroları (raw, rosso, pearl vs..) aynı gibi, web sitesinden baktığımda kadroların ölçüleri ve fiyatları aynı. Sanırım aynı kadro donanımlara göre adlandırılmış.

8. koray bulut

koray bulut Üye

Seviye:
    F5 in kadrosu Felt F1 ile bire bir aynı kadro. Yani Garmin takımının dünya çapında tüm pro yarışlarda kullandığı kadrodur bu. Tartışmasız bu 4 seçenek içinde tek geçilir.

Dediğim gibi kadro boyu bulamazsanız Beone a yönelin. Rosso kadrosu da Hollada nın ulusal takımı tarafından kullanılmış bi kadro. O da kendini kanıtlamış bi kadro. ( Pearl, Rosso ile aynı ise tabi. )