Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol bisikleti seçimi caad10 ve diğerleri...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında emrahozkan tarafından paylaşıldı.

1. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    yol bisikleti seçimi çok zormuş, bütçemi oldukça zorluyor, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim, şimdiden teşekkürler...

bütçem 2000 lirayla başladı ancak şu an maksimum 5000 liraya kadar çıkıp bu işi bir seferde bitirmek istiyorum, aldıktan sonra da hiçbir şekilde upgrade yaparak bisiklete para harcamak istemiyorum ve uzunca bir süre kullanmak istiyorum, yani uzun ömürlü donanım... bisikleti günübirlik turlarda (200km üzeri) ve antenmanlarda kullanacağım... konfor modellere bakmıyorum saf yarış modeli istiyorum hız istiyorum... boyum 170cm, bacak içi uzunluğum 78.5cm denedim ve internette çok detaylı ölçüm aldım 52cm kadrolar tam bana göre yapılmış görünüyor...

düşündüğüm modeller :
    cannondale caad 10 ultegra
    cannondale supersix carbon 105
    52 bedeni gelirse scott foil 105 (baya pahalı)

burada cannondale caad 10 ultegra donanımı ile daha önde ve yeşil ışık yakıyor bana :) ama karbon kadro almadığıma sonradan pişman olur muyum?
    ultregra donanım ile 105 donanım arasında ne gibi farklar vardır? para vermeye daha üstünü almaya değer mi ?

2. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Ben olsam ya 2000 2500 lira civarı sıfır tiagra donanımlı bir şey alırım(kron rocket,xrs 030 tiagra) çünkü tiagra ortalama bir kullanıcının isteklerine çok rahat cevap verir ya da http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-focus-gayo-3-101086097/detay ya da 5 bin lira vereceksem bunun gibi bir şeyi ikinci el temiz,güvenilir bulabilirsem alırım bir daha arkasını önünü düşünmem.Ayrıca size 50 cm daha uygun olur gibi internette farklı bilgiler dolaşabiliyor ama siz zaten deneyerek alırsınız.Neyse uzatmayım bisikleti alırsanız Ankara'da 200 300 hatta 400 km'lik günübirlik turlarda görüşürüz inş

emrahozkan bunu beğendi.
  3. Onat GÜRSOY

Onat GÜRSOY Kıdemli Üye

Seviye:
    en doğru seçim bu olur karbon kadro full 105 arka aktarıcı ultegra dt swiss r 1800 jantlar

4. Onat GÜRSOY

Onat GÜRSOY Kıdemli Üye

Seviye:
  5. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    upgrade yaparak ilerlemek bence daha iyi olacaktır. siz bisikletle gelişirseniz daha iyi olur

6. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    tüm modeller hoş ve sizi yol da bırakmayacak cinsten en çok beğendiniz modeli tercih edin derim

7. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Karbon kadro kullanan biri olarak, sizin durumunuzda tercihimi karbon kadro ve düşük donanımdan kullanırdım.

Esnemezlik tamam, CAAD serisi efsanedir bu konuda. Fakat karbonun rahatlığını veremiyor kesinlikle.
    105 ile Ultegra arasında da ağırlık dışında, sizin kullanımınıza etki edecek bir fark olmayacaktır. Ek olarak, komponentleri yenilemek, kadroyu yenilemekten daha kolay ve ucuz :)

8. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Yanlış hatırlamıyorsam arkadaş tiagra donanımlı Focus aldı,forumda paylaştı.Hayırlı olsun diyebilirsiniz:)

emrahozkan bunu beğendi.
  9. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    evet o bu derken focus variado aldım, şimdilik gayet memnunum, teşekkürler.