Yol bisikleti pompa

Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yağız Gökmen Araştırdım bu pompayı zaten şu an.Bunda karar kıldım.Ağırlığı da çok iyiymiş, rahatça takarım kadroya.Çok teşekkür ediyorum bu tavsiye için.Daha karışmasın kafam :D

• Beğen
Tepkiler: Yağız Gökmen

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@Uptown Cyclist
rica ederim ne demek :) aynen daha fazla kafa karışmasına gerek yok çok ideal çok güzel bir pompa hayırlı olsun şimdiden :)

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

minimalist

Aktif Üye
Tepki
94
İsim
Fırat AKYOL
Bisiklet
Sedona
@Uptown Cyclist
Korkacak bir şey yok :D Bu basınç göstergesi olayına ben de çok takmıştım kafayı.
Fazla şişirmekten korktuğum için değil de, az şişirmekten korktuğumdan.
Yol bisikletiyle yolda lastiğiniz patlıyorsa ve yolda lastik değiştiriyorsanız,
performans beklemiyorum kendimden artık daha fazla. Benim görüşüm böyle.
Tadım kaçıyor zaten bir kere. CO2 olayı bana daha mantıklı geldi.
Tüp başına 7,5 lira bu sıkıntıdan kurtulmak için çok değil bence.
Çok sık tekrarlanıyorsa zaten patlak olayı,
iç ya da dış lastik seçiminde mutlaka bir sıkıntı var.
Evde güzel bir ayaklı pompa, bisiklet üzerinde de CO2.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Kesinlikle tavsiye ederim. Bence her lirasını hak ediyor. +/- 152psi kadar ölçüm yaptım is yerinde kurulu bir sisteme hava basarak. Bisiklette kusursuz çalışıyor. Her iki sibop türüne de uyumlu. Bende buradan @Ferhat Köse ye teşekkür ederim. Onun tavsiyesi sonucunda almıştım.

IMG-20151111-WA0006.jpeg IMG-20151111-WA0014.jpeg IMG-20151111-WA0008.jpeg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ayaklı pompa arayanlar için tavsiye ediyorum. Hem yavaş hem de hızlı kullanım modu mevcut. Sağlam bir ürün.
(link)

http://www.bikeandoutdoor.com/xlc-beta-pu-s01-cmp-111ag1-ayakli-pompa-8686-33-B.jpg

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@SerkanH
güle güle kullan Serkan sorduğun günden 1 ay önce sorsaydın yarı fıyatına alacaktık n11 de ındırım vardı.eskısehırden 10 kişiye aldırmıştım sen sordugunda ındırım bıtmıştı. yıne de dedıgın gıbı verılen paranın karsılıgını kesınlıkle verıyor.

Hamid Asım

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Lapierre
@SerkanH

lastiğe hava basarak denediniz mi ? bizim denemelerimizde en fazda 80-100 psi basabilmiştik.
ayrıca ayak pompası için aim airhose expert öneririm 140-160psi rahatlıkla basabiliyor

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
715
Bisiklet
Cube
@Uptown Cyclist 4 farklı el pompası denedim. Çok para vermek istemiyordum pompaya. Cube mini pompayı da almıştım ama uzatma aparatı kullanmadan 100psi üzerine çıkmak hem zor hem de siboba zarar veriyor. Topeak racerocket hp indirimli denk gelince aldım, boyutu, malzeme kalitesi vs çok ideal hortumu da içinden çıkıyor. Sele altı çantama da tool box a da sığdı, bisiklete monte etmeye de gerek kalmadı. Bence 100 lirayı da hak eder. Tek eksiği basınç göstergesinin olmaması, onun için de küçük bir (link) sipariş ettim.

• Beğen

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
@Uptown Cyclist 2 gün önce lastik patladı piyasadaki en ucuz pompalardan sedona ile şişirdim baya da bi taş gibi oldu, eve gelince merak ettim tefal ayaklı pompamla baktım 7 bar basmışım zaten yola çıkmadan önce de 7.2 bar basarım yahu dedim kendime bu ayaklı pompayı boşuna mı aldık ne :suspus:

463576683357028910.jpg

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Pompada soyle bir mantik var bence . uzun olmayan pompa ile yuksek basinclar biraz hayal diye dusunuyorum. cnku icindeki hava az, basincin artmasi icin dibine kadar itiyosun anca oralarda 100 psi basinca yaklasabiliyor alet , ondan sonrada basmaya yer kalmıyor ki basip siboba verebilesin havayi . fakat uzun boylu pompalar oyke degil icindeki hava yuksek basinca ciktiginda lastigin icine itmek icin daha hir hayli basma yolun kalıyor geriye. Elimde ikinci el olarak aldigim (20 tl) uzun bir pompa var , bunun ucunu degistirdim en kaliteli pompalardan biri oldu . (ucu decathlondan aldim eski ucu sibopdan ayirmak cok zordu ayirirken hava kaciriyodu)

(Giyo el pompamla ne kadar yirtinsamda 80 psiyi gecemedim hic)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Hamid Asım
Elbette bir göstergesi olmadığı için lastiğe hava basarken anlık takip edilemiyor. Ancak lastiği korkulacak derecede sert yapıyor. Sadece hava basarken sabırlı olmak gerekiyor. Pompayı aldığımdan beri iki defa lastik parladı. İç lastiği değiştirmekten çok hava basmak yoruyor. 9 -10 bar kadar hava basmak çok defa kol hareketi istiyor. [emoji2]

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
vay arkadaş ne pompa konusuymuş. nihayet ben de yol bisikleti aldım ama daha heyecanını yaşayamadan pompa konusu içinde kayboldum. evde kurulmayı bekleyen bir bisiklet var, daha gidonu takacağım, sargıyı yapacağım, lastikleri şişireceğim. işimiz var :)

• Beğen
Tepkiler: minimalist
Tepki
16
İsim
Sertan Canpolat
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar yeni konu açmamak adına konuyu hortlatıyorum saygılar :D
Bende bu pompa var 4-5 basışta teker taş gibi oluyor (700x23) fakat biraz büyük bu evde kalsın ben birer adet kücük pompa alayım sele altı çantasına veya suluk yerine bağlanabilecek cinsten önerebileceğiniz marka/model var mı?
Bu arada bu pompayı 15-20tl ye almıştım 2 yıldır kullanıyorum.:D Boyutu konusunda fikir versin diye elimi yanına koydum :p

Dosyalar

minimalist

Aktif Üye
Tepki
94
İsim
Fırat AKYOL
Bisiklet
Sedona
CO2 pompası şart. Decathlon'daki bütün stokları erittim tanesi 5 liradan :D

• Beğen
Tepkiler: Sertan Canpolat

minimalist

Aktif Üye
Tepki
94
İsim
Fırat AKYOL
Bisiklet
Sedona
@Sertan Canpolat
Bende kullanımı göreceli olarak en zor olan aparattan var ama o bile çok kolay.
Daha çok para verip içine kapsül yerleştirilen ya da vanası daha iyi olanlardan alsam çok daha kolay olur.
Çok iyi bir ayaklı pompam var, yola çıkmadan önce mutlaka yeniden şişiriyorum lastikleri uygun basınca.
Arka lastiğe 115-120, ön lastiğe 110 basıyorum. O bile beni nefes nefese bırakıyor.
Yolda minicik bir el pompasıyla 200-300 kere basarak bile 100psi yakalanabileceğini sanmıyorum.
Çok özel ve kaliteli birkaç marka ve tasarım var. Bu konuda da paylaşıldı bunlardan birçoğu.
Onlarla istediğiniz basıncı yakalasanız bile kendinizden o gün performans beklemeyin.
Lastik söküp değiştirmenin sıkıntısının ve yorgunluğunun üzerine bir de pompayla günü kapatırsınız.

• Beğen
Tepkiler: Sertan Canpolat

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Küçücük 15cmlik mini rocket pompamla 110psi basabiliyorum. Tavsiye ederim. Googlelayin rahatca bulursunuz.

Tepki
16
İsim
Sertan Canpolat
Bisiklet
Salcano
@minimalist sanırım benim öylesine aldığım pompa kaliteliymiş önceki dağ bisikletimin tekerini ve şimdiki yol bisikletinin tekerini taş gibi yapıyor psi olarak ölçmedim ama elimle baktığımda çok sertti biraz söndürüyorum. Sanırım evde onu yolda ise sizin dediğiniz gibi bir co2 tübü alacağım