Yol bisikleti pompa seçimi

demir.demiray

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Demir Demiray
Bisiklet
Sedona
@ekranci
Hayır hayır pompa giriyor ama pompa adaptörü bisiklete sabitlenmiyor o suluk vidalarından daha geniş bendeki adaptörün takılacağı yer

Çok iyi işaretleyemesem de şu fotoda belirtilen delikler bende nasıl olduysa genişledi

Dosyalar

Scudo

demir.demiray

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Demir Demiray
Bisiklet
Sedona
@serkant yakıt eheheh:D bu arada benim sorunum tam olarak şu: yolda giderken pompa adaptörüyle birlikte bisikletteki vidaları yerinden oynatmadan çıkıyor:(

Neyse şu an afyonda değilim 2-3 güne tekrar sorarım teşekkürler @serkant yakıt

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@demir.demiray
Hocam pompayı alta koy, üstüne suluğu koy, birlikte monte et. Hem güzel duruyor hem de suluk pompa adaptörünü sağlam bi şekilde tutacaktır

demir.demiray

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Demir Demiray
Bisiklet
Sedona
@Ahmet Bilge Kaan AKIN abi sağol önerin için deneyeceğim. Bir de hocam falan olmuyor kayıt olabilmek için yaşı fazla gösterdim normalde 13:D

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@burcinhan

Başta hiç işe yaramayacakmış gibi başta gelse de bugün yolda iki defa patlayan lastiğimi bunun sayesinde şişirdim :)

Ozicu

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim bir sorum olacak. Yol bisikletime decatlon'dan zefal pompa aldım ama kardeşimin geniş siboblu lastiğini şişirmekte zorlanınca 15 liraya ayaklı iki girişli ucuz bir pompa alıp turda onu kullandık şimdi sorum şu: ucuz pompa ile de lastiği epeyce şişirebiliyorum ve bu yeterli basınca ulaşabildiğim anlamına mı geliyor? Yoksa yeterli basınca ulaşmak için illa zefal ile mi şişirmeliyim çünkü kilom 96 haliyle çok lastik patlatıyorum?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link) Valla ne yalan söyleyeyim acaba diyerek aldım ama süper bir pompa.

Tepki
11
Ayak pompası olarak btwin (link) flp 7000 kullanıyorum, Çok memnunum. Hatta geçen biraz fazla hava basmışım içlastik yarıldı. :)

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
bu pompayi dechatlondan aldim sanirsam 120 tl filan verdim buna memnunum tavsiyede ederim :harika:

Dosyalar

UPCycling

Aktif Üye
Tepki
57
İsim
Nusret
Bisiklet
b'Twin
@efeozata

Tam bunu almaya meyletmiştim ki açıklamalarınıza rast geldim. Allah korudu :)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisikletin üzerinde Blackburn Mammoth 2 Stage kullanıyorum. Yormadan 70-80 psi görüyorsunuz. Evde ise Topeak Joeblow modelini kullanıyorum. 2 üründen de en ufak şikayetim yok.

• Beğen
Tepkiler: K-Pax ve UPCycling

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Evde araç çakmak girişinden çalışan pompa var ona güç kaynağı yaptım onu kullanıyorum 250 psi basabiliyor:) ama bana maxsimum 120 lazım tabi onların göstergeleri düzgün ölçmüyor bozuldu zaten onun için de schwalbe basınç ölçer aldım.
turda kullanmak klasik sedona pompası vardı mtb den yola gencine kaba durdu bisiklet üzerinde bende linkteki ürünü aldım 100 psi basıyor muş avuç içi kadar 10 cm boyu var.
sedona pompanın bir seferde bastığını 3 kerede ancak verebiliyor ama sele Altı çantaya sığıyor geçen turda lastik patladı 2 km uzaktaki benzin istasyonu na gidene kadar 80 psi kadar bastım 2 dk da. Gidince 110 yaptım sonra küçük hafif yer kaplamıyor işi görüyor cebe koysan unutursun e daha ne olsun.

(link) Service

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Bütçesi uygun olanlar için değerlendirilebilir.

(link)

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
Bisiklet üzerinde topeak micro taşıyorum, evde de decathlondan aldığım 900 ayak pompası var işimi gayet görüyor ikisi de

Cenk Akbulut

Daimi Üye
Tepki
255
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet üzerinde pompa taşımıyorum, evde de Decathlon'dan aldığım 100 liralık ayaklı pompa var, alüminyum gövdeli ve rahat rahat 100 psi üzeri basılıyor. Tavsiye ederim.

(link)

gokhantig

Forum Bağımlısı
Tepki
362
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Topeak Ninja aldım, 160 psi yanında sele borusu içine monte edilmesi artısı oldu..

Evde de Shimano Aim ayaklı pompam var..

• Beğen
Tepkiler: hydrocon

UPCycling

Aktif Üye
Tepki
57
İsim
Nusret
Bisiklet
b'Twin
Nihayetinde karar kıldığım pompa... Yazmak yerine anlatmayı tercih ettim bu sefer. Biraz kötü oldu, idare ediverin:).

Bir de: