Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti Önerisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Fikret Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Fikret Öztürk

Fikret Öztürk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aslında daha sağlam olduklarını düşündüğüm için dağ bisikleti almayı düşünüyordum .Fakat genelde şehir içinde spor , gezi amaçlı kullanmayı düşündüğüm ve Doruk Öztürk isimli arkadaşın tavsiyesine uyarak yol bisikleti modellerini de değerlendirmeye karar verdim. Aşağıda bütçeme uygun olanlardan öncelik sırasın göre bir liste yaptım. Bu modelleri kullanan veya bilgisi olan uzman arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Bu yorum lara göre hareket edeceğim. Ayrıca bunların dışında fiyat performans oranlarına göre tavsiye edeceğiniz başka önerilere de açığımYardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. (Boy;1.74 Kilo;85 Yaş:43) .
    (Not:Önemli performans farkı olacaksa fiyat olarak biraz daha yukarı çıkabilirim).

1000TL ÜSTÜ:
    1. SCOTT SUB 20 (1357 TL)
    2. TREK 7.3 FX (1233TL)
    3. SCOTT SUB 30 28 JANT (1159 TL)

1000TL ALTI:
    1. SCOTT SPORTSTER P5 (780 TL)
    2. TREK 7.1 FX (820TL)

2. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Fikret Öztürk bunu beğendi.
  3. Ozcan SEMET

Ozcan SEMET Kıdemli Üye

Seviye:
    Scott kadrolar bu 2010 itibari ile görsel olarak oldukça farklı bunu dikate alın derim. Trek f.x serisinin Bende yakın tarihte f.x 7.5 2010modelini aldım ve oldukça memnunum. Ancak Scott 2010 modeller henüz gelmedi diye biliyorum.

4. Doruk ÖZTÜRK

Doruk ÖZTÜRK Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim tercihim specialized sirrus olur. Kullandığım için söylüyorum çok rahat, geometrisi sayesinde çok eğilmiyorsunuz dolayısıyla beliniz ağrımıyor body geometry elcikleri avucunuza binen yükü azaltıyor yani çok konforlu fiyatıda uygun...

5. deniz mavisi

deniz mavisi Yeni Üye

Seviye:
    scott sub un görünüşünü beğeniyorum ben ancak sizin düşündüğünüz bisikletler çok hafif değilller. yerinizde olsam 2. ellere bir göz atardım bazen çok güzel bisikletler hak etmedikleri kadar uygun fiyata satılıyor, hatta satılamıyor. :) Yukarıdaki seçenklerden ise scott sub sanki performanslı kullanım sunar gibi geliyor düz maşalı olması dolayısıyla.

6. Fikret Öztürk

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Siz "specialized sirrus" un hangi modelini kullanıyorsunuz? Ankara'da bayisi varmı?

7. Fikret Öztürk

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Zaten temiz 2.elleri de araştırıyorum

8. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba..arkadaşınız sizi doğru yönlendirmiş.bende mtb kullanıcısıydım ama herşey Trek FX 7.3 almamla değişti...:)
    Umduğumdan çok daha iyi bir performans aldım şehir bisikletinden ve mtb nin hamallık olduğunu anladım.
    Trek 7.3 FX kullandığım ve çok memnun olduğum için önerebilirm ama scoot lar konusunda bilgi sahibi değilim,onuda araştırmakda fayda var...

9. Fikret Öztürk

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Verdiğiniz tavsiyeler için teşekkürler. Sanırım tercihimi Trek 7.3 FX 'den yana kullanacağım. Belki biraz daha sabredebilirsem Trek 7.5 FX' de olabilir.

10. Tolga Tunçel

Tolga Tunçel Forum Bağımlısı

Seviye:
    Selam; elimde 28" 2009 model sub 20 var ilk günkü gibi temiz ve hatasız isterseniz anlaşabiliriz saygılar

11. Fikret Öztürk

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Fiyat olarak ne düşünüyorsunuz?

Biraz daha araştırayım. Aradığım Trek 7.3 ü bulamazsam sizinle irtibata geçerim.

Fakat Masaüstü PC ile takas düşünürseniz değerlendirebilirim.

12. Tolga Tunçel

Tolga Tunçel Forum Bağımlısı

Seviye:
    Takas düşünmüyorum nakit en son 1050 tl kargo size ait istanbulda elden teslim etmeyi tercih ederim saygılarımla

13. Emrah Korel

Emrah Korel Yeni Üye

Uzun yıllar MTB kullandıktan sonra yol bisikletine geçmeye karar verdim. Yaklaşık olarak üç aydır süreklilikle yol bisikletlerini incelemekte, zor da olsa kısmen bir karara varmış gibiyim. Ancak yol bisikletleri hakkında en ufak bir bilgi ve tecrübeye sahip olmadığımdan, siz arkadaşların fikirlerine çok fazla ihtiyaç duymaktayım.

1000/2000 TL arası, başlangıç seviyesinde bir yol bisikleti aramaktayım. Alacağım bisikleti 1 - 1,5 yıl süresince kullanıp, ilerleyen yıllarda daha üst seviye modellere çıkmayı düşünüyorum.

Satın almak istediğim bisiklet: Specialized Allez X3 (S. Allez 2012 serisinin en düşük modeli)

Bisikletin Teknik özellikleri link: Aktif Pedal Bisiklet

Açıkçası belirttiğim fiyat aralıklarındaki beğendiğim tek bisikletin (görünüm olarak) Allez x3 olduğunu söylemeliyim. Ayrıca bisiklet, Bikeradar.com adlı site de "1000$ Altı En İyi Bisikletler" listelemesinin zirvesinde yer alıyor.

Sizce bu bisiklet (başlangıç bisikleti olarak) 1.800 TL yi hak eden bir ürün müdür? Almamı tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler.

14. cancaneses

cancaneses Üye

Seviye:
    MArka ve görünüm fark yaratır nitelikte!!!

Denemeden karar vermeyin!!!

Hayırı uğurlu olsun şimdiden!!!

15. Özhan Akgöğ

Özhan Akgöğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bisikletin kadro formu ve kadrosu çok hoş fakat donanım olarak 1800 tl lik bisikletin biraz altında. yani 2300 (8li sistem vites) felan. Fakat ileride geliştirirm diyorsanız bu bisikletin üzerine çok iyi donanımlar toplanabilir... Yine de uzun bir süre kullanacağınızı düşünerek carraro dambiez xenon lu (10lu sistem ve ağırlığı çok iyi) modelini bir araştırmanızı öneririm. fiyat donanım gerçekten çok iyi:)...

16. Emrah Korel

Emrah Korel Yeni Üye

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Özhan bey, geliştirme fikriniz aklıma oldukça yattı ve sanırım bu doğrultuda ilerleyeceğim. :)

17. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Yol bisikletine en önemli donanımlardan birisi kadro. Kadro kötü olursa, yol bisikletinden keyif alınmıyor.
    Bu nedenle iyi kadrolu bir bisiklet almak gerekiyor.

Fakat bu durumda da şu ortaya çıkıyor, iyi markalı bisikletlerin fiyatları, kullandıkları donanıma göre çok çok düşük. Bir de Türkiye'nin pahalı fiyatları eklenince, ara iyice açılıyor ucuz markalarda.

Bana sorarsanız, şöyle 2 seçenek var sıfır bisiklet almak için;
    İyi kadrolu bisikleti alıp yavaş yavaş donanım upgrade etmek. Ya da, iyi donanımlı bisikleti alıp bir süre sonra iyi kadroya geçmek.

Ya da, son seçenek, ikinci el iyi bir bisiklet bulmaya çalışmak. 1800TL bisiklet için iyi bir fiyat. Sanırım o aralıkta bir arkadaşım Scott S30 satıyordu.

Ek olarak, şunları unutmayın; eğer yok bisikletini sportif amaçla kullanacaksanız, normal ayakkabı ile bu pek mümkün değil. O nedenle kilitli pedal ve ayakkabı kesinlikle almak gerekiyor. Üstüne kask, forma, tayt vs. gibi masraflar eklendiği zaman (Decathlon'dan ucuz fiyata bulunabiliyor, şu an idmanlarımı öyle yapıyorum ben burada) gayet ciddi bir ücret de oraya ayırmak gerekiyor.

18. Emir Kızılaslan

Emir Kızılaslan Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Beyler ben uzun bir süredir dağ bisikleti kullanıyordum. Ancak artık yenilik görmek istiyorum ve yol bisikleti istiyorum. Trek Madone 3.1 düşünüyorum. Aranızda kullanan ve tavsiye eden var mı?

19. Anıl Çobanoğlu

Anıl Çobanoğlu Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Amacım yarış değil..Turlarda kullanacağım bir bisiklet..Sizce V-fren mi Disk fren mi?Birde düz maşa mı normal maşa mı?
    Nasıl bir bisiklet önerirsiniz?
    Bütçe 900 Tl..
    Boy:1.55-1.60
    Kilom:45

Şimdiden teşekkürler..

20. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Yol bisikleti disk frenli olmaz bence, yol bisikletinde zaten olmaz da; agırlıgından dolayı gereksiz. Kilitlenebilir maşa uygun gibi size. Model tavsiyesi vermek bana düşmez