Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti ÖNERİ Bütçe 2500 max !!!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ayyas emre tarafından paylaşıldı.

1. ayyas emre

ayyas emre Yeni Üye

Arkadaşlar mrb herkese kolay gelsin nisan ayında aldığım Salcano NG 255 SRD azda olsa beni memnun etti fakat bisikletimi bir üst seviyeye yükseltek istiyorum...Adana' da yaşıyorum bilen biler çok müthiş yolları yoktur, maksimum 2500 TL lik bir yol & yarış bisikleti tipinde fakat şehir içindede içim rahat dolaşmak istiyorum birz araştırdım TREK ROAD 2.1 modelini çok beğendim ama daha önce hiç bu tipte bir bisiklet kullanmadım, merak ettiğim bir konuda dönüşlerde durum nedir? nasıldır? düşme durumu? lastiklerin kayma durumu ? bu konularda beni aydınlatarak ,

2500 TL lik bir yol & yarış bisikleti tipinde, şehir içindede içim rahat dolaşabileceğim bisikletlerden, birebir kullanıcılardan öneriler bekliyorum...

Fatih Ertörün bunu beğendi.
  2. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    bence macera aramaya gerek yok. sırf görüntüsü güzel diye işine yaramayacak bisiklet alınmaz. çünkü adana yollarını biliyorsun bende adanalıyım. o biisklete yazık günah olur. 1 hafta sonra elinde kalır. birçok bisiklet forumlarını gezdim türkiyenin genel yol şartlarına ve engebeli alanlarına göre alıncak en uygun seçim mtb tipi güzel bir hem arazi hem yolu rahatlıkla karşılayacak bir bisiklet almanız. model ve teknik olarak bu konuda daha iyi olan arkadaşlar sana yardımcı olabilir. zira bende adanadayım bisiklet almak isityorum ama scoot ın 2010 için çıakracağı yeni kreasyonda bir bisiklet modeli gördüm bayıldım. onu almak için bekleyeceğim. o zamana kadar tam parasınıda çıkarmış olurum. Şunuda ekleyeyim benim arkadaşımın raleigh marka orignal yarış biiskleti var ince teker. o sorunsuz kullanıyor şehir içinde. uzman olmuş. ama siz ilk kez kullanacaksınız diye söyledim. [​IMG]

3. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    bu resimdeki öndeki bisikletin aşağı yukarı fiyatının ne kadar olacağını bilen var mı içinizde ?

4. serdar canıbeyaz

serdar canıbeyaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    heralde daglık taslık degıldır adanaya br kac defa gıttım cokda kotu bır vazıyet yok tutkun varsa bence yol bısıkletınden yana kullan tercıhını onerebılcegım markada cannondale

utku bildirici bunu beğendi.
  5. utku bildirici

utku bildirici Üye

Seviye:
    yol bısıkleti ayrı bır tutku katılıyorum:)

6. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Scott Sub 30' u tavsiye edeceğim. Kadro bakımından yol bisikletine yakın çizgilere sahip. Bir iki değişiklikle hem şehir hemde yol bisikleti tadını aldırabilir.

Alırken gidonu yol bisikleti gidonu ile değiştiriyoruz. Bu değişim mecburen vites ve fren donanımlarınıda etkileyecek SUB 30'u tavsiye etmemin sebebi disk frensiz bir kadroya sahip oluşu bu özelliği yol bisikleti gidonu takma şansını doğuruyor. Donanım dışında kadro olarak SUB 20 ve SUB 10'dan farkı yok. İleride donanım değişikliklerinede müsait bir kadroya sahip Bunları bisikleti almadan satıcı ile görüşüp değiştirirseniz az bir miktar farlkla bu dönüşümü yapabilirsiniz.Yol bisikleti görünümlü yalnız teker donanımı şehir içine uygun güzel sağlam bir bisiklete sahip olmuş olursunuz.

Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  7. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hayalet bisikletler sanki :D

8. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    [​IMG][/URL][/IMG]

Kolay kolay birsey olacagini sanmiyorum, olmadi masayi ilerde karbon yaparsin daha konforlu ve hafif olur.guzel bisiklet.

9. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ben bu bu trek modelını ınceledım ama acıkcası parası kadar etmez ve su bır gercek trek markasına fahıs fıyatlar eklenmesındekı neden amstrong dur bu resımdekı modeldekı aksam hıcde o fıyat eder degı acıkcası kadroyu satıyor adamlar amstrong un reklamlarından dolayı cannodale tercıh edersen aynı paraya donanımı daha kuvvetlı bır bıısklet alırsın:D

10. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    son olarak bu bısıklet yurtdısında yarı fıyatadır ama cannodale yarı fıyata degıldır avrupadada pahalıdır alatın bısıkletın trege ne kadar fıyat bındırdıgını yurtdısından ıncelersen anlarsın:D

11. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    trek markasını meşhur eden george washington bush'tur. trek marka bisikletinden düşmesi sonucu bu marka birden dünyada popüler olmuştur. bu model amstrong değilde her hangi biri binsede farketmezdi. trek markası artık yerleşti tanınıyor. benim favorim specialized,daha sonra scott,3 üncü tercihim trek olurdu. trekin çok pahalı ve ünlü olmasının sebebi obamadan önceki başkan bush un büyük katkısıdır. hatta bir röportajda sordular bush a bisikletle ilgili soru. şu trek denilen biiskletler diye kendi ağzından ifadesi bile vardı. işte trek böyle pohpohlanan bir marka.

12. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    pardon babasının ismiyle karıştırdım markayı meşhur eden george walker bush tur.

13. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    yanı koskoca amstrong un bır katkısı yok yanı pes profesyonel bıranlayısın tercıhı asla bır baskanın kaza sonucu dusmesıyle populer olan poh poh bır marka olmus gundemde dıye tercıh etmez bunu bılmeyen yoktur.
    trek kadro uretımı dıgerlerınden farklıdır ok kotu bısıklet demem ıcın manyaq olmam gerektıgınıde bılıyorum benım yanlıs olarak nıtelendırdıgım husus ulkemızde kazıklanıyoruz bu markayı alırken tum markaların yurtdısı ve turkıye fıyat farklılıklarına bakın benı anlıyacaksınız trek fahıs fark edıyor ya devlet yapıyor yada dısb. yanı trek 1.5 modelı 1300 euro etmez

14. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    ben modelden bahsetmedim, ayrıca amstorng un trek markasına veya modele katksındanda bahsetmedim. trek in amerikada ve dünya piyasasında sıradan ve bilinmeyen markalar arasındayken bundan 4-5 sene önce başkan bush un düşmesiyle birden popüler olmuştur. ben bundan bahsediyorum. internette bu konuyla ilgili bir sürü makale var. başkan bush sayesinde meşhur olan, cirosunu % bilmem kaç artıran bisiklet firması haberlerinde trek i göreceksiniz. sizin dediğiniz olaya gelince amstrong elbetteki bu modele veya amrka değerine katkısı olmuştur ama ben ilk trekin nasıl meşhur olduğunu söyledim. ve artık hiç bir ünlü trek bisikletlerinin reklamında yer almasa bile gende büyük bir alıcı kitlesine sahip olacaktır. çünkü trek artık yer edinen bir marka. ha o paraları hakediyormu haketmiyormu orası tartışılır. benim zaten birinci tercihim olan bir marka değil trek. ordaki pohpohlama kelimeside trek'in, scoot ve specialized gibi markaların önüne bu bush haberinin basın tarafından pohpohlamasıyla geçmiştir.burada anlatılmak istenen buydu. o zamanlar gene amerikada en çok satılan markanın birden trek olması bu durumu doğruluyor. 2008-2009 satış verilerini bilmiyorum

15. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bu modele amstrong degılde baska bırıde bınseydı farketmezdı dıye okudum senın ılk acıklamanda tum oterıterler bunu kabul etmıslerdır trek modena efsanesı amstongun sayesınde baslamıstır.ferrarı neden daha unlu ve hız ıcın tercıh edılır cunku dunyanın en hızlı pılotu kullanmıstır (şumi).neden bısıkletyarıscıları ılk trek nasıldır dıye bakarlar cunku dunyanın en hızlı yasayan bır efsane olan amstrong kullanmıstır.populerlık prof bır yapıya gore basarıyla gelır reklam ıhtıyacı duymaz.ne demıs yahudı ıyı malın reklama ıhtıyacı yoktur

16. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ayrıca cannondale ve trek asla rakıplerle ugrasma gereksınımı duymaz onlar bırsey cıkardı bızde cıkartalım dıye ugrasmazlar kendı baska markaların kendısıne ozenmesını saglamıslardır.trek karbon devı cannondale ıse alımınyum devıdır.

17. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Konu Trek'ten dolayı sapınca arkadaşın sorusuna pek cevap kalmamış sanırım. :) Bende şu anda bir tane üst model dağ bisikleti var.Her ne kadar güzelde olsa insanın canı görüp,bindikçe yol bisikleti de istiyor.İkisinin zevki farklı çünkü.Sırf bu yüzden yaz tatilinde işe başladım çalışmaya.Parayı toparlayana kadar çalışıp 600 tl civarında bir tane giriş seviyesi antreman yapma amaçlı bir yol bisikleti alacağım.Hem yurdum yolları da belli,bir zarar gelirse de bisiklete özellikle jantlara çok masrafı da olmaz.

18. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Valla ben Bush da var diye Trek almadim, acik acik soyleyim :D :D

Trek'e Bush zarari bile olmustur, yapmayin lutfen kim secim yapar bisikletini alirken devlet baskani ( hemde sevilmeyen) sundan suruyormus bende ondan aliyim diye??

serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  19. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tabiki bisiklet alırken markaları göz önünde bulunduracağız ama sanki bir noktayı atlıyoruz özellikle de tercih yol bisikleti ise. Kadronun açısı ve ölçüleri cidden önemlidir. Ben de yakın zamanda bir yol bisikleti almak üzereyim ama kafamda sabit bir marka/model yok malesef. Bu işte uzman arkadaşların yardımını alarak hepsini teker teker deneyip kararımı ona göre vereceğim. Bu Specialized olur yada Trek hiç farketmez. Bu konuda 3ün 5in hesabını da yapmayacağım.
    Dağ bisikleti tecrübelerimden esinlenerek şunu söyleyebilirim Trek modellerilin geometrileri bana nedense çok başarılı geliyor, hemen hemen her modelini son derece dengeli buluyorum. Diğerleri kötümü hayır tabiki, bir başkası için de onlar daha iyi olabilir. İncelediğiniz bisiklet her ne kadar malzeme/fiyat olarak beklentinize cevap vermesede en azından test etmenizi ve kararınızı daha çok uyumluluğu gözeterek vermenizi öneririm.

20. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    yanı dmı ne bushu ya amstrong farkı herzamankı gıbı :D