Yol bisikleti mi, şehir bisikleti mi?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@uguryilmaz144
Sikinti rifitlikte olsa gerek.hafif esnese rahatlar gibi.

@mehmetsunu

Yeni bir dil keşfetmişsiniz sizleri tebrik ederim. Yalnız yeni bir dil olması sebebiyle yazdığınızdan bir şey anlamadım.
zaten anlayışsız olduğunuxu ben en başta anladım ama Allah cevrenize sabır versin ve acilen iş.....

Scudo

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@mehmetsunu
Daha iyi ya işte öyleyse yol bisikleti yaylanır, çok konforludur, yokuş aşşağı da gayet rahat inilir :D :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@uguryilmaz144
yaylandıra,yaylandıra.☺☺bir zamanlar tan gazetesindeki hopsop dansı öğretisi misali.gerçi bu alim bey kusura bakmasın, cumle kurarken kurmaca yapmıyorum ama yinede belki zülfiyare dokundurur çabamız.cok bilmiş, "boşa".

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikleti ile alıp veremediğim bir şey yok. Bilakis yol bisikletlerine hayranım. Ama 1000 tl ye alınacak yolumsu bisikletin arkadaşı bu türden soğutmasından endişe duyuyorum. Bırak şehir bisikleti ile başlasın sonra şehir bisikleti buysa yol bisikleti kimbilir nedir der heves eder daha iyisini alır.

• Beğen
Tepkiler: as13

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@mehmetsunu
Eğer arkadaşın aradığı zaten yol bisikletiyse, şehir bisikleti aldırarak ona maddi külfete sebep olmayalım. Şehir bisikletini de, yol bisikletini de denesin. O zaman konfor mu yoksa hız mı arıyor kendisi cevabı verecektir... 1000 lira bütçeyle de claris hatta tiagra setli bisikletler bile bulunabilir. Hatta belki karbon maşalı bir bisiklet bile denk getirebilir. Cevabı konu sahibi arkadaş farklı bisiklet türlerini deneyerek kendisi bulmalı diye düşünüyorum...

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@uguryilmaz144 Tespitlerin çok doğru, birde kişiye en uygun bisiklet maddiyatının yettiği bisiklettir.
Yolda 230 tl çift amartisörlü bisikletle işe gidip-gelenleri gördükçe o bisikletin değerini birde onlara sormak lazım.
En son yaptığımız turda 6 bisiklet içinde bir tek benim bisiklet şehir bisikletiydi ve 120 km yol yaptık.Ben gayret ettim, arkadaşlar hızdan feragat etti ve gün sonunda 120 km yapmanın mutluluğunu yaşadık.
Tabii ki bende yola geçmek isterim ama herşey, her istediğimiz zaman olmuyor. Yol bisikletinin pek çok zorlukları var Öncelikle şehir bisikleti ile iyice yol almak ve özellikle yokuşları antreman etmek lazım, sonrasında güçlendikçe yola geçmek lazım ( bu dediğim başlangış seviyesi için ) ama bunuda yeni başlayanlara anlıyabilcekleri tarzda aktarmak lazım.

Bu arkadaşımızada ısrarla 2015 sedona 410 tavsiye ederim, ben kullandığım için değil. Lastikleri korumalı ve bisikletin yekünu hafif ve inanılmaz performanslı. Bu paraya alınacak en iyi bisiklettir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bende yol bisikleti alırken şehir mi alayım yoksa diye çok düşünmüştüm. Üstelik bütçem arkadaşınkinin yarısıydı: 500 lira. Doğal olarak ikinci el bişey bakıyordum. Sonra hiten bi yol buldum. Dedim ki ben yol bisikletini ilk kez kullancam, aliym böyle bişey sevmezsem çok param telef olmaz. Seversem de acemiliğimi atana kadar vuracağım kasislere filan dayanır. Aldığım bisiklet 12,6 kilo. Evet, ağırlığının savunulcak bi yanı yok. Ama şu var ki jantı bile çelik olduğu için şimdiye kadar çok sert kullanmama rağmen sapasağlam. Bi keresinde saatte 50'liyle yokuş inerken ön teker kasiste patladı, durana kadar bi 30 mtre filan jant üstünde gittim, akort sadece 2 mm kadar bozuldu. İşin özü şu: düşük bütçeyle alınacak yol bisikleti idareliktir. Yani size ince tekerin tadını biraz verir, yüksek hızlarda kullanmaya müsaittir, pek çok darbe yese de çelik olduğu için pek hasar görmez, yokuşlarda ağır olduğu için fazladan yorar. Ben hala 12 kiloluk yol bisikletimi kullanıyorum, çünkü çok sağlam ve zevkini kesinlikle veriyor. Ama kendimi biraz daha geliştirip 8 kiloluk bi modele geçeceğim

emgercek

Üye
Tepki
6
İsim
Berat Emre GERÇEK
Cevaplariniz icin tesekkurler bi soru sorayim ozaman ben direk yol bisikleti almak istiyorum cunku atiyorum ben 1000 liraya kadar olan sehir bisikletinden alirim daha sonra yola gectigimde bu bisikleti nasil satacagim satma isinde çok kotuyum. birde direkt yol bisikleti baslasam en dusuk bütçem kac olmali?

şoyle bir seyde eklemek istiyorum ben arkadasimla karar vermistim motor alacaktim ancak ogrenciyim maddi durumum fazla iyi değil motor almaktan vazgectim zaten bisiklete verdigim deger motordan fazla birde zaten okula staja gidecegim icin fazla gerek olmadığını dusundum o yuzden butcem 1500 1600e kadar cikabilir aslina 2500 3000 de verebilirim ancak ailem bisikleti hala cocuk oyuncagi sandigi icin fazla miktarda odemek istemiyorum parayi kendim calisip alicam ama genede simdilik laf yemek istemedigimden butcem bu kadar ilerde faydalarini gordukten sonra belki bana destek de çıkabilirler.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@emgercek yol bisikleti almanı öneririm. Yaşın yol bisikletine başlamak için çok uygun ve gerçekten şanslısın. Keşke ilk yol bisikletimi senin yaşında alabilseydim. Tam yol bisikletine aşık olacak, performans yapacak yaştasın.

@uguryilmaz144 , @Asusmune boşverin :) Bazı forumdaşlar hepimizden haklılar, bırakın öyle kalsınlar

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
(link)
(link)

ikinci el için şunlara gözatabilirsin. Veya sıfır, triban 500 işini görür.
(link)
Benzer fiyata birkaç marka daha bulabilirsin, onların vitessistemlerini de son zamanlarda çok düşürdüler. Artık soralı giriş seviyesi bulmak çok zor. tourney veya claris takıyorlar. Bunlar soranın da altında. Sadece linkini verdiğim ikinci ellerde sora bulabilirsin. Fakat onları da görmek lazım tabi, nasıl kullanıldığını. Boyun da önemli. 1.70 civarındaysan 52 kadro civarı, daha yükseksen 54 56 diye gidecek hemen hemen

Özellikle ilk ilandaki cihaz, tam ihtiyacın olan cihaz :) Boyun uygunsa kesinlikle değerlendir

-------------------------

Bu arada linkini verdiğim iki model de SLR 500 ama aralarında en az 2 yıl fark var. Siyah olan 2014 veya 2015 model olması lazım. Kırmızı olan 2011 2012 civarıdır

• Beğen
Tepkiler: emgercek

emgercek

Üye
Tepki
6
İsim
Berat Emre GERÇEK
@Serkan Mıstınoğlu teşekkur ederim abicim 2.el almak istemiyorum cunku guvenemiyorum abi bisikletin parcalarindan da pek anlamiyorum triban 500 alabilirim ancak simdi degil tabi oncelikle yazin calisip parami alayim o zaman alacagim. kesin kararim direkt yol bisikleti :)

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@emgercek bonux axess maximuma 3 taksit yapıyorlar, çalışmaya başlayınca da alabilirsin ;)
Diğer markaları almaya karar verirsen, o bisikletçiler de taksit yapıyor, hatta daha fazla sayıda yaparlar 6 veya 9

• Beğen
Tepkiler: emgercek

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@emgercek
Senin yaşındaki biri için 1200 lira bütçe çok iyi. Ailenin haberi var mı bisiklet alacağından ? Eğer ailenden habersiz iş yapacaksan hiç sıkıntıya sokma kendini, ucuz bir bisiklet al tadınız kaçmasın :D

emgercek

Üye
Tepki
6
İsim
Berat Emre GERÇEK
@uguryilmaz144 kendim calisip alacagim için karismiyorlar. laf ediyorlar mi ediyorlar ama baska caresi yok bu isin :D 3 4 senedir her yaz çalıştım telefonumu pcmi kendim aldim.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@emgercek
Eğer tek bisikletin olacaksa çok para yatırma. Benim 3 bisikletim var, hala gündelik işlerimde 1990 model bisan mountain cat mtb kullanıyorum. Neden dersen, malum hırsızlık kol geziyor, kilitleri çatır çatır kırıyorlar. O yüzden kendimce böyle bir çözüm buldum. Eğer senin amacın keyif almaksa, çok masrafa girmeden orta halli birşeyler de alabilirsin. Uzun turlara çıkmayacaksan, çelik kadrolu, düz maşalı bir mtb bile işini görür. En azından dışarı koysan çalınır mı, bisikletten düşünce çizilir mi derdin olmaz :)

emgercek

Üye
Tepki
6
İsim
Berat Emre GERÇEK
@uguryilmaz144 amacim hem spor hem ulaşım hem keyif daha once mtb çelik dokum bisiklet kullandim hani alirsin 2.gun vites bozulur ya o tarz bisiklet alırsam sogurum ben bizim evin arka bahcesi var oraya hirkis giremez zaten kilit olarak bir tanidigimin taktigini kullanacam 3 kilit alicam tekerleri kadroya kadroyu da bi yere baglicam gidecegim yerler güvenli yerler olur zaten

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@emgercek
Ben uyarayım da malum ortalık kötü, çok arkadaşımın bisikletleri çalındı...