yol Bisikleti Lastik seçimi

Tepki
5
İsim
sabri gül
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar, 700*25 cst yol lastiği kullanıyorum lastiklerim artık eskimiş durumda çok sık patlatıyor. hatta bugun turda 2 defa arka ve ön lastiğim patladı. 2000 km nin de üzerine çoktan çıktı. maximum 100 TL olacak şekilde lastik alıcam çifti 200 TL olacak şekilde. Önerileriniz benim için çok önemli, özellikle düşündüğüm lastik maxis detonater.?

Scudo

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Dostum şu sıralar MERLIN de fiyatlar çok uygun ancak chainreactions a da bakabilirsin. Ancak ben model marka veremem o kadar tecrübeli değilim

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Detonator almanız mantıklı olur zira yol tutuşu,patlama direnci ve fiyat olarak en optimal seviyede olan lastiklerden biri. Onun dışında merlincycles ta yaw power lastikler var. Bir arkadaşım 2 hafta önce aldı , gayet başarılı gözüküyor. Ama az daha para verip detonator almak bence daha isabetli bir seçim olur.

Yaw power: (link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yağmurda kullanmayacaksanız Michelin Pro 4 endurance veya service course tavsiye ederim.

Tepki
5
İsim
sabri gül
Bisiklet
Scott
Acikcasi gonlumden gecen maxis detonatar almak hatta sari siyah olanini alicam. Ama bi arkadas o lastiklerin tutusu zayif dedi ondan cekindim.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Yabancı sitelerden çifti 300 civarı,
Ömür güvenlik açısından kendini amorti eder.
Bu yüzdeGp 4 season ve 4000s2
Seçilebilir

suzun7

Aktif Üye
Tepki
239
İsim
Sercan Uzun
Bisiklet
Salcano
Bende arıyorum aceleye getirmeden.Yılbaşında almayı düşünüyorum.Aklımda şu model var : Açıklamada da dediği gibi bu patlak koruma çok fark ediyor mu yada şöyle sorayım zaten yolda kullanıyoruz hani çivi cam falan hepsini patlatırda küçük patlaklarda aynı fiyat aralığında mesela şu farkı varmıdır?

Tepki
5
İsim
sabri gül
Bisiklet
Scott
@suzun7 dosdum. bende açıkcası michelin lithium ile maxis detonater arasında kalıyorum. ama bu sefer 700*23 alacağım ondan eminim. 700*25 kullanıyorum seri çıkışlarda biraz zayıf kalıyo bence.

suzun7

Aktif Üye
Tepki
239
İsim
Sercan Uzun
Bisiklet
Salcano
@bicycleofengineer Açıkçası 25 in bi faydası var mı onuda bilmiyorum tavsiye edende var ama boyuttan ziyade şu an patlak koruması öncelikli benim için geçen 2 kere patladı 1 saat arayla çok uğraştırdı.Gerçi stok salcano lastiklerden hangisine geçersem geçeyim fark büyük olacaktır eminim.:)

Tepki
5
İsim
sabri gül
Bisiklet
Scott
@suzun7 dosdum 25 ile 23 arasında konfor olarak bi fark var. ama koruma olarak pek bir fark yok. ikiside aynı korumayı yapıyor. ama il yazdığım scwalbe yi kullanan bi abimiz var 1000 km yi beraber devirdik. lastik hiç patlamadı , benimki ise en az 10 defa patlamıştır. :)

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.105
Bisiklet
Diğer
lithium 2 kullanmıştım gayet iyi bir lastik tavsiye ederim. Detonatore göre patlama direnci daha iyi tam bir f/p ürünü. Detonator de kullandım fakat kısa sürede değiştirmek zorunda kaldım. Pek memnun kalmadım. Tabi bütçeyi yükseltip hazır indirim varken piyasanın kralı diyebileceğim gp4000sII alabiliyorsanız ne ala.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
GP 4000 S hayranı olarak piyasadan kalktıktan sonra 4000 S2 ile devam ettim ama, benim için hayal kırıklığı oldu. 500 km yi geçmeden ben ve diğer arkadaşların kullandıklarından 3 tanesi yanlardan yarılarak pert oldu.