Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti Lastik Seçimi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında turgutcakmak tarafından paylaşıldı.

1. turgutcakmak

turgutcakmak Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Bir süredir yol bisikleti lastiği araştırmaktayım. Michelin'in Pro4 lastiği şu an için aklımda. Fiyat olarakta en uygun olarak aşağıdaki sitede bulabildim.

http://www.gezginalemi.com/DIS-LASTIK-MICHELIN-700X23C-23-622-PRO4-SIYAHMAVI-TS,PR-25727.html

İç lastik olaraksa bu ürün aklımda;

http://www.decathlon.com.tr/caa-latex-700x18-23-60mm-id_8196134.html

Sizce bu ürünler yol tutuşu sağlamlık uzun ömür açısından tatmin edici olur mu? Sizlerin tavsiyeleri nelerdir? Bu ürünleri daha ucuza alabileceğim başka bir yer biliyor musunuz?

Şimdiden teşekkürler.

Bu arada detay olarak 700x23c

2. kerem oktar

kerem oktar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    michelin Pro4 service course 700x23 kullanıyorum gayet iyi bir seçim yol tutuşu ve sağlamlık açısından bir olumsuzluğu yok uzun ömürlülük konusunda Şubat ayından bugüne kadar haftada 300 km üzerinde kullanıyorum hiç patlamadı. Şöyle bir durum var benim lastikler eski üretim olduğu için kenarlarda küçük ince yarıklar oluştu bir sorun teşkil etmiyor. yarık derken lastikde herhangi bir delik oluşmadı yanlış anlaşılmasın

3. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bence bulunabilecek en iyi yol lastiği Continental GP 4000s'tir. Pahalıdır ama gerçekten iyidir. (Şu anda merlincycles'da iyi bir indirimde: Çift fiyatı €53.46)
    Fiyat / Performans olarak da Vittoria Rubino Pro'yu tek geçerim. (Çift fiyatı: €33.44)

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    bisikleti nasil ve hangi yol sartlarinda kullandiginizi yazarsaniz daha net cevaplar alinabilinir.Bu isin temelinde tek cesit lastik zarardir durumu vardir.yani antreman icin bir set yaris icin bir set kotu soguk asfalt icin baska set kurmaniz uzun vadede en iyi kazanctir.boyle bir butce pesin olarak ayiramam derseniz hem uygun hemde uzun omur istiyorsaniz 220-250 gr araligindaki lastiklere bakin derim.pro 4 kaliteli lastiktir ama hafiftir cabuk erir catlar kaymak gibi asfalt ister.lugano cok ucuzdur ama kaya gibidir 330 gr araziye bile girersiniz.gp4000s edip de yazmis fiyat performans ve uzun omur olarak benim de en begendigim lastiktir antreman lastigi olarak kullaniyorum yaris lastigim ise 140-150 psi hava vurabildigim 175 gr lik vittoria.kisin ise 25 lik kalin lastikler takiyorum kotu sartlar ve iyi lastiklerim deforme olmasin diye.

uzun sozun kisasi fiyat performans olarak Edip in yazdiklarina aynen imza atarim :)

5. kerem oktar

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    continental 4000 s biraz daha ağır bir lastik ancak lastikte ağırlıktan önce asfaltta temas sırasında sürtünme katsayısı en düşük olan lastiktir dayanıklılık konusunda da çok başarılı. Sürtünme katsayısı konusunda michelin de çok başarılıdır iki lastik arasında tercihte bulunmak zor olacaktır michelin ağırlık olarak ön plana çıkabilir

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kerem gp4000 ile pro4 arasindaki agirlik farki ne kadar soyleyebilir misin.yanlis anlama ben tahmin ediyorum da dogru mu emin degilim.

7. Ahmet Onur Çakmak

Ahmet Onur Çakmak Onursal Üye

Seviye:
    Schwalbe durano ya da eski schwalbe stelvio tavsiye ederim. Su anda stelvio kullaniyorum. Surtunme katsayisi gercekten az ve iyi hizlanan bi lastik. Maxxis ve cst kullandim. Cst fena degildi. Fren performansi cok iyiydi. Fakat maxxis detonator'u 1.5 ayda yardim.

anti panik bunu beğendi.
  8. kerem oktar

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    çiftinde 100 gr fark ediyor olması gerek michelin pro 4 tanesi 200 gr 4000s ise 250 gr olması gerek ancak 4000 S II 700x23 205 gr bir fark yok continental 4000 S II ağırlık konusunda tercih edilebilir Tabi sizin dediğiniz gibi pro 4 düz ve kaliteli asfalt yollarda kullanılması gereken güzel bir lastik.

pardon özürdilerim düzeltiyorum 215 gr gp4000 daha önce bu lastikten alacak olmuştum ancak nerden hatırlıyorsam aklımda 250 gr olarak kalmış yanlış hatırlıyormuşum şimdi baktım 700x23 gp4000 için 215 gr olarak yazıyor

Ferhat Köse bunu beğendi.
  9. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    agirlik farki deyince ben mi yanlis hatirliyorum diye sormust zaten cepten de arastoramamistim.dogru hatirliyormusum agirlik farki yok o yuzden bana pro4 mu gp4000s mi dersen her zaman continental :)

kerem oktar bunu beğendi.
  10. turgutcakmak

turgutcakmak Yeni Üye

Seviye:
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Aydınlatıcı olması bakımından genelde İstanbul da (bilenler için Çapadan - Sarıyer'e kadar ) boğaz üzerinde kullanıyorum. Genel olarak kaliteli asfalt ama bozukluklar tabi ki var.
    Ancak bu yıl bir ihtimal olarak İstanbuldan Tekirdağa kadar da bir gezi yapmayı planlıyorum. Şu ana kadar cevaplarınızdan anladığım, Pro4 iyi olmasına ragmen çok kaliteli asfalt istiyor. Açıkçası gerçekten bahsedildiği gibi Continental 4000s le Michelin Pro4 arasında ciddi manada karambolde kaldım. Pro4 'ün bozuk yolda kullanılmasında ne gibi sorunlar doğurabilir. Eğer problem patlama olasılığysa "Slime Tube" gibi ürünler kullanılarak önüne geçilebilinir mi?

11. kerem oktar

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    siz iki lastik arasındaki farkı çok fazla anlamayacaksınız bile :) Çünkü bu lastikleri alıp denemeniz ve sürekli antrenman yapıyor olmanız gerek ikisinin arasındaki farkı ancak tecrübeyle anlayabilirsiniz. michelin kötü değildir ancak bisiklet lastiği olarak GP4000 meşhur bir lastik

anti panik bunu beğendi.
  12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    soyle aciklayayim 200 gr in altindaki lastikler yaris performansi sunar yumusak lastiklerdir tahmini 1000-3000 km den sonra guven vermez riske girilmez o yuzdendir ki pek cok yaris kosan arkadas sezon sonunda lastiklerini satar goruntude sifir gibidir ama riske alinmayacak kadar yol yapmistir.kissadan hisse zengin lastigidir pro 3-4 ultremo ve diger 200 gr asagisi lastikler.yaris kosmayacaksaniz kesinlikle tavsiye etmem kendi tecrubelerime dayanarak ama gp4000 s hem o yaris performansini veriyor hemde digerlerine gore cok daha fazla kullanim omru var.

A.Aşkar bunu beğendi.
  13. Murat KAHRAMAN

Murat KAHRAMAN Yeni Üye

Seviye:
    bilgilerini paylaşanlara teşekkürler

14. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    anti panik bunu beğendi.
  15. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Continental grandprix 4000s param olsa düşünmeden alacağım tek lastik.

ufuk şimşek ve Süleyman GÜNGÖR bunu beğendi.
  16. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  17. erkan_harman

erkan_harman XRS 30 TIAGRA

Adı:
    Erkan Harman
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadasim ben michelin dynamik sport kullaniyorum salcano xrs 300 bisikletin de hemde ona ragmen yag gibi gidiyor kendi gorusum

18. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
  19. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Pro4'ler eski Pro3'ler kadar hızlı erimiyorlar. Yine de bir continental gibi uzun ömürlü değiller. Ancak Pro4 Endurance (service course değil) modeline bakabilirsiniz. Aşınma konusunda continental modelleri kadar olduğu söyleniyor. Bende kullandım ve memnun kaldım. Michelin'lerin iyi yanı hamuru yumuşak ve harika yol tutuyor olmaları.

Veya direk olarak Continental GP 4000 S deneyebilirsiniz.

GP 4000 S ile Pro4 Endurance arasında patlamaya karşı koruma olarak fazla fark olduğunu sanmıyorum ancak GP4000S bir adım önde olabilir. GP 4 Seasons ise tarşışmasız çok daha iyidir. (patlak koruma, uzun ömürlülük vs.)

Kullandığınız rotaya bakılırsa, sıvılı iç lastikler belki mantıklı olabilir. O sahil yolunda lastiği patlatabilecek bir çok şey var. Bir günde 2-3 kez iç lastik değiştirmek zorunda kalabilirsiniz belki. Tabi bu sadece varsayım, o rotayı kullananlar daha iyi bilir. Böyle bir durum varsa sıvılı iç lastik mantıklı olur. Aksi takdirde kaliteli, yeterli şişirilmiş bir yol lastiği patlamaya pek hevesli değildir. :)

kerem oktar bunu beğendi.
  20. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Türkiye yollarına uygun, yağışlı hava, güneşli hava demeden kullanabileceğiniz lastiklerden bir tanesi de, continental grand prix 4 season dur. bir çiftini eskitmiştim, tekrar yine aynısını aldım.