Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti lastik önerisi / Vittoria Rubino vs Continental Ultra Race

Konu, 'Tekerlekler' kısmında UtkuSener tarafından paylaşıldı.

1. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, bugün yarın yurtdışından sipariş çekicem listemde 2 farklı lastik var yardımcı olursanız sevinirim.

iki lastik birbirinden farklı özelliklerde (fiyatları önemli değil)
    Vittoria rubino dayanıklı, uzun ömürlü, yol tutuşu ortalama seviyede ve telli olduğu için biraz ağır 345gr
    Continental ultra race yumuşak hamurlu, nispeten ömrü kısa, telsiz ve ince yapılı olduğu için biraz daha hafif 260gr
    iki lastiğin de patlamaya karşı korumalı yapısı var fakat vittoria et kalınlığından biraz daha iyi koruma sağlar gibi geliyor, continental de 60tpi lık 3 kat mevcut.

kullanım açısından bakarsak yol bisikleti ve şehir bisikletim var, bilmediğim yollara veya uzun mesafeli sürüşlere bagaj, dayanıklılık ve konfor sebebi ile şehir bisikleti ile gidiyorum. Yılda 2500km civarı şehir bisikletime, 1500km yol bisikletine biniyorum. zaten şehir bisikletine eşek niyetine her yolda biniliyor, yol bisikletime performans tipi yumuşak hamurlu bir lastik takıp keyfini çıkartmayı düşünüyorum. forumda performanslı lastiklerin erken tükendiğini söyleyen arkadaşlar var benim gittiğim mesafelere göre yorum yaparsanız sevinirim.

Düzenleme: Lastik kalınlıkları 25c, yurtdışı siparişlerde 75 euro limiti yüzünden bu iki lastikten birini tercih edebilirim.

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Continental Ultra Race daha giriş seviyesi bir lastik. Hem ağırlığından hem de performansından bunu söylemek çok kolay.
    Bu nedenle, bakacaksanız eğer Continental'de Grand Prix serisinden bir lastik bakın derim ben.

Zaten bütçe çok sorun değil diyorsunuz;
    Hem yol tutuşunuz daha düzgün olur. Hem daha hafif hem de patlak koruması daha iyi olur.

3. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gökhan hocam şimdi başlığa baktım da biraz eksik bilgi olmuş :D 25c kalınlığında bu lastikler o sebeple ağırlıkları 40 gram kadar fazla, fiyat konusu da 75 euro limiti ile alacağım birkaç parça daha var, kalan limitte bu iki lastiği seçebiliyorum.