Yol bisikleti için kış lastiği önerileri

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ersin savaş

Yukarıda link vermiştim. :)
(link)
222tl.

bikecomponents'in kargo ücreti yaklaşık 67tl. merlin'in kargo ücreti 23tl.

Scudo

Efe Yamac Yarbasi

Daimi Üye
Tepki
311
Bisiklet
Cannondale
@Sedat Arda
internetten aldım, birçok şey gibi lastik fiyatları da türkiye'de aşırı pahalı

• Beğen
Tepkiler: Sedat Arda

Ersin savaş

Forum Demirbaşı
Tepki
638
Bisiklet
Diğer
(link) Bu lasitk hakkında fikri olan veya kullanan var mı?

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Bugün sahilde mavi boyalı zeminde arka freni bir deneyeyim dedim, amanın! Meğer yağ üzerinde gidiyormuşum.

Ben de bu konuyu izliyorum, durano, ultremo ve all-weather şimdilik üç aday sanırım.

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
Ben Durano ya baya inanıyorum bakalım neler göreceğiz,ben şuan Bontrager bir 700x23 görece dişli sert hamur bir lastik kullanıyorum pek bir sıkıntı yaşamadım ağır viteste kalkıp ani ivmelenme yapmadıktan sonra birşey yaşamadım ki yağmur çamur her gün kullanıyorum,bakalım Durano cular çıkar meydana ufak ufako_Oöğreniriz

KUTAY67

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Independent
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
Kışın hangi lastiği onerirsiniz, spd ile düz yolda arka tekerler boşa döndü anladım ki Michelin Dynamic sport su şartlarda fena!!!
Ne kullanıyorsunuz yada ne onerirsiniz ? İyi forumlar...

iksis

Aktif Üye
Tepki
155
İsim
ihsan
Bisiklet
Canyon
Continental Grand Prix 4 Season aldım kış için,

Malum turfanda lastik sezonu :D

Yaz lastiği ne önerirsiniz arkadaşlar? Patlamaya dirençli, sürtünme katsayısı düşük, viraj yetenekleri yüksek?

Teşekkürler.

Aykut S.

Üye
Tepki
88
İsim
Aykut S.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar malum 1-2 haftaya kalmadan İstanbul'da yağmurlar başlar. Bir horting gerekli konu 2016'da kalmış.

Güncelleme yapacak yeni lastik önerileri olacak arkadaşları sahalara bekleriz.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Aykut S. Michelin Pro serisine bakabilirsiniz. Özellikle yol tutuşu sağlam olan bir lastik ile yol buzlanmadığı sürece kışın da rahatlıkla antrenmanlarınızı yapabilirsiniz.

Aykut S.

Üye
Tepki
88
İsim
Aykut S.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ceyhun Özkan Hocam teşekkürler. Gördüğüm kadarıyla michelin pro 3 ve 4'te hiç desen yok. Bunların ıslak zeminde yol tutuşunun iyi olduğu konusunda emin misin? İlk virajda yatmayalım :)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Ceyhun Özkan Hocam teşekkürler. Gördüğüm kadarıyla michelin pro 3 ve 4'te hiç desen yok. Bunların ıslak zeminde yol tutuşunun iyi olduğu konusunda emin misin? İlk virajda yatmayalım :)
Desen değil hamur tipi ve kalitesi önemli lastikte. Misal pro 4 yağışta en başarılı bulduğum lastiktir benim. Ama hiç desen yoktur üzerinde.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Aykut S.

Üye
Tepki
88
İsim
Aykut S.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Desen değil hamur tipi ve kalitesi önemli lastikte. Misal pro 4 yağışta en başarılı bulduğum lastiktir benim. Ama hiç desen yoktur üzerinde.
Ben şuanda Contı gp4000 kullanıyorum. Tecrübelerinize istinaden yağışta bir şans vermek yerinde olacak gibi. Boşa masraf yapmamış oluruz böylece.

2020'de yapılmış bir değerlendirme bırakıyorum. 1 numaralı lastikte kullanılan kauçuk teknolojisi ve temas yüzeyini arttıran geometri hoşuma gitti.

(link)

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.986
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Seni yanıltmasin slick olduğuna :D Ön yargı ile aldım pro4 (daha önce slick olarak vittoria zaffiro kullandım 1 damla suda kendini bırakan lastik) pr4 service course 25mm taktım bisikletimin karakteristiği değişti. Islak fayansta bile vantuz gibi yapışıyor :D Lastik hamuru bildiğin insan teni gibi.. Her kuruşu hakediyor, kullanıcağın yola göre endurance veya service course seçmelisin.

Yldrm07

Forum Demirbaşı
Tepki
500
İsim
Yıldırım
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Burak B. Hangi yolda hangisini kullanabiliriz?

Jacksochi

Üye
Tepki
78
İsim
S. Kaan Özkaya
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben şuanda Contı gp4000 kullanıyorum. Tecrübelerinize istinaden yağışta bir şans vermek yerinde olacak gibi. Boşa masraf yapmamış oluruz böylece.

2020'de yapılmış bir değerlendirme bırakıyorum. 1 numaralı lastikte kullanılan kauçuk teknolojisi ve temas yüzeyini arttıran geometri hoşuma gitti.

(link)
4000s2 ıslakta bayağı üzer, çok dikkat etmek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Aykut S.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
"Kış lastiği" denince benim aklıma karda-buzda sürmelik şeyler geliyor. Tur bisikletleri için bu tip lastikler olsa da yol bisikletine sığacak boyda olanı mecvut değil (CX veya gravel bisikletine olur ama ne kadar mantıklı olur, emin değilim).

Öte yandan "Kışın kullanmalık yol bisikleti lastiği" olarak Vittoria Corsa Control önerebilirim. Çok sağlam bir lastik sayılmasa da yol turuşu çok iyi ve hızlı.

haldun989

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Haldun SAYI
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bir dönem Schwalbe Durano Plus kullandım. Islak zemin performans kötü değildi. Şu an Gatorskin kullanıyorum. Kuru yolda bile yeri tutmuyor 😅 Vittoria Pave aldım. Bakalım yağmurlarla birlikte değiştireceğim.
*commute olarak da kullandığım için patlak direnci benim için tutuştan sonra 1 sırada. İşe giderken lastik patlağı en sevmediğim.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti

(link)
Listenin başında şuan kullandığım lastik var :) Demek ki kışa hazırmışım ama haberim yokmuş :koptum:

• Beğen
Tepkiler: Aykut S.

portakallimon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Continental GP 4 Season kış şartlarında nasıl? Adına bakılırsa kışın da kullanabileceğimi düşünerek aldım ama lastiklerle ilk kışım olacak. Bir de bisikletle gelen ama hiç kullanmadığım Vittoria Randonneur var. Ucuz ve çok ağır lastikler. Hangisini kullanırdınız kışın, düşünceleriniz neler?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Continental GP 4 Season kış şartlarında nasıl?
Islak zeminde pro4 veya durano kadar güven vermedi bana. Patlak korumasını çok yetersiz bulduğum için kısa sürede elden çıkartmıştım. Özellikle kışın sabahları sürekli patlak lastikle uğraşmak bıktırmıştı beni.
Benden alan arkadaşım yağmursuz bir coğrafyada, şehirden (ve doğal olarak cam kırıklarından) uzak yollarda uzun süre şikayet etmeden kullandı.