Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti kadro ve tavsiye

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ercany tarafından paylaşıldı.

1. Ercany

Ercany Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Öncelikle herkese merhaba,

Bisiklet sürmeye dağ bisikleti ile başladım fakat bana hitap eden bisiklet türünün yol bisikleti olduğuna zaman içerisinde karar verdim. MTB kullanırken bana uygun kadro boyunu hesapladım ve bisikleti de denediğim zaman doğru karar vermiş olduğumu anladım.

Boyum: 175 cm
    Bacak iç uzunluğu: 78-79 cm

Bana uygun MTB kadrosu: 17.5"-17.9"

Yol bisikleti için de benzer bir hesap yapmak istiyorum. Forumda daha önce açılan konuyu okudum (aşağıda verilen bağlantı)

Bisiklet Kadro Boyu Hesaplama yöntemleri - BisikletForum

Burada ilk hesaplama yöntemine göre hesapladığımda 53 cm çıkıyor. Bu konuda verilen ikinci bağlantıya baktığımda da 54 cm çıkıyor fakat 52-53-54-55 cm kadroları da düşünebilirsiniz diyor.

Benim sorum ise şu. Çok fazla yol bisikleti tecrübem yok ve burada tecrübeli arkadaşların olduğuna inanıyorum. Yol bisikletlerinin tutuş pozisyonu diğer bisikletlere oranla daha farklı olduğu için bisikletin en önemli ölçüsü yine kadro yüksekliği mi. Kadro uzunluğunun önemi yok mu ya da bu uzunluklar 53 cm bir kadro için tamamen standart mı?

Tecrübeli arkadaşlar, bana önerebileceğiniz kadro boyu uzunluğu kaçtır ve önerebileceğiniz bisiklet modelleri nedir? Açıkçası benim beğendiğim bazı modeller oluyor ve bu modellerin kadroları 53-54 ve 55 cm arasında değişiyor. Nispeten uygun bir fiyata 3 kadro boyundan herhangi birini bulduğumda, aklımda herhangi bir soru kalmaksızın bisikleti almam ileride kadro ve sürüş açısından bana sorun çıkartır mı?

Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum. Mesajım biraz uzun oldu, umarım sıkmamışımdır.