Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti kadro boyu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Abdullah07 tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah07

Abdullah07 Kıdemli Üye

Adı:
    Abdullah
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Öncelikle yeni bir bisiklet almak için değil, aklıma takılan bir konu hakkında bilgi edinebilmek için konuyu açıyorum. Konu hakkında araştırma yaptım ama pek birşey bulamadım. Eğer varsa ve ben göremediysem konu kirliliği için kusura bakmayın.
    Benim merak ettiğim konu endurance ile "race" yol bisikletleri arasında nasıl bir seçim yapmam gerektiği yönünde. Şimdi diyeceksiniz rahatlık istiyorsan endurance, agresif sürüş tarzı istiyorsan "race". Haklısınız ama benim vücut ölçülerime göre çıkan sonuçtan ne anlamam gerektiği konusunda kafam karıştı. Sizden bu konuda yardım rica ediyorum.
    Competitive Cyclist: Fit Calculator sitesinde istenen bilgileri girdiğim zaman sele borusu uzunluğu 56 cm, üst boru uzunluğu 53 cm olarak veriyor. Galiba iç bacak uzunluğu boyuma göre biraz fazla. Endurance bisikletler konforlu fakat sele borusu bu tarzda genelde daha kısa oluyor. Yukarıda bahsettiğim kadro ölçüleri Caad 12'de bire bir var. Benim özelimde (benim gibi bacağı vücuduna göre uzun olan herkesin özelinde :)) konfor (sürüş sırasında ağrı, sızı yaşamamak) isteyen biri olarak siz değerli forumdaşlarımın bilgisine başvurmak istiyorum. Agresif yapısına rağmen caad 12 vücuduma uygun olduğu için daha mı rahat olur? Yoksa konfor istiyorsan bırak üst boruyu, iç bacağa göre endurance sana göre mi dersiniz.
    Biraz uzun oldu galiba. Okuduğunuz ve cevap verdiğiniz için şimdiden teşekkürler.