Yol bisikleti jant seti tavsiyesi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Edip Dinçer ve Can Teker değerli yorumlarınız için tekrar teşekkür ediyorum. Gerçekten aydınlatıcı oldu bu bilgiler.

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Erdal YILMAZ

Yabancı bisiklet dergileri karşılaştırmalı testler yapıyorlar aslında. Mesela Alman Tour dergisi önce 16 sonra ilave 10 jant setini test etmiş, 200 km'de akort kaçırmış olmasına rağmen editörün tercihi (düşük fiyatı dolayısıyla) Campagnolo Scirocco.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yeni konu açıp sormak istemediğim için buraya yazmayı uygun gördüm. Sırf merakımı gidermek adına el terazisi bulup mevcut Mavic Aksium S WTS jantlarımı, üzerinde iç ve dış lastik, jant mandalları ve aynı zaman da 12-30 ruble takılıyken tarttım. Bir kaç kez tartmış olmama rağmen sonuç hep aynı çıkınca sizlere de durumu gösterip sormak istedim.

Bana bu rakamlar düşük gibi geldi, yani terazi de bir yanlışlık var diye düşündüm. Mavic resmi sayfası sadece jantların çifti için 1735 gram ağırlık belirtmiş.

Sizin yorumunuz nedir?

Ön jant
http://i1109.photobucket.com/albums/h428/BeyazBuyu1/IMG_2208_zps82b34099.jpg

Arka jant
http://i1109.photobucket.com/albums/h428/BeyazBuyu1/IMG_2209_zps6befa7bf.jpg

Doruk.

Daimi Üye
Tepki
40
totalde 2.92 kilo yani 2920 gram bunun nesi size düşük geldi neredeyse 3 kg gerçi herşey dahil olunca normal geliyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Doruk Ö.

Elimdeki jantların hangi üretim yılına ait olduğunu bilmediğim için olabilir. 2013 öncesi üretimde bu jantların daha ağır olduğundan bahsediliyordu forumda.

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
hocam, sizin cubenize renk katar : ) birazcık paraya kıymak lazım tabii : )
(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ikinci elde mavic rsys satıyo birisi darbesi yoksa al derim..bisikletin iyiyse değerini artırır . ama hassastır tabi .

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Erdal YILMAZ

Kullandığınız lastikleri bilmediğimiz için kesin bir yorum yapamayız ama iç lastiklerin tanesine 120gr, dış lastiklere 300'er gram, 12-30 rubleye de 300 gram dersek çok az bir açık kalıyor. O da mandallar, jant bandı vs. olabilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Murat B.

Lastikler Mavic Aksion. Bu durumda değerler normal görünüyor. Teşekkürler.
------------------

zekeriya usta

cube agree gtc pro kullanıyorum ancak bahsettiğiniz jant seti bütçemi aşıyor. Aklım halen campagnolo zonda'lar da.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Erdal YILMAZ

Mavic, Aksionların 230'ar gram olduğunu belirtmiş. 300 gram ruble, 240 gram iç lastikler desek tam bir kilo ediyor. Kalan 180 gram da mandallar ve jant bandı olabilir...

Burada eski Aksiumların ağırlığı 1964 gr, mandallar 124 gr olarak verilmiş:
(link)
teraziniz doğru gösteriyorsa bu değer üstünden hesabın tutması iç lastiklerinizin 50-60 gramlık yarış modellerinden, rublenizin de Ultegra olması gerek.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Carbotech T38 Light Full Carbon Wheels
(link)

Yukarıdaki jant seti hakkında yorum alabilir miyim?

Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Erdal YILMAZ

Daha önce sormuştum ancak cevap alamadım. Bu jant setinde ciddi bir indirim yapılmış ancak Campagnolo uyumlu kaldığını görüyorum. Anladığım kadarıyla Shimano Ultegra 6700 ruble ile kullanılamıyor!
(link)

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@Erdal YILMAZ

Ben de bu civarlarda bir set bakıyorum. Aklım şuan campagnolo zonda'ya yattı sanırım onu alacağım.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
token c22a, fulcrum racing3 tavsiye ederim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Konuya ilk gelen mesajlar içerisinde tavsiye edilen bu jant seti (Shimano RS81 C24) de ciddi indirime girmiş durumda. %18 gümrük vergisi ile 1140 TL civarına geliyor. Yalnız Carbotech T38'de aklım kalmasına rağmen Shimano uyumlusu ellerinde yok. :/

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben şahsen çok araştırdım zonda alacağım nedeni güzel görünmesi shimanolar güzel gözükse onları alırdım ağırlıkları aynı yarış yapmıyacaksan ciddi bir farkı yok eğer düz yolda daha çok kullanıcaksanız scirocco alın keyfinize bakın:)

Bir de kesin olarak jantlar gümrükte kalıyor mu %18 vergi ödemek zorunda mıyız?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mert-Demir

Zonda'yı ben de çok beğeniyorum ancak Shimano RS81 C24'de aklımı çeldi. %18 vergi mutlaka ödetirler, jant gibi büyük kutulu bir ürünü vergisini ödemeden almak tamamen şans olur. :)