Yol bisikleti jant akordu sorunu yardımcı olursanız sevinirim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar ;

Uzun araştırmalar ve ailemi ikna etme çabaları sonucunda Sedona621 aldım ve çok memmunum fakat ufak tefek problemlerim var.Bunlardan birincisi jant
akordu 3 haftada 2. kez bozuldu ama ciddi bir yamulma değil frenlere değmiyor ama çok hafif yalpalıyor ilk bozulduğunda ses geliyordu yaptırdım ses
kayboldu bugün tekrar ses geldi yine çok hafiften yalpalıyor bunun kalıcı çözümü var mı ya da jant seti mi tırt :)(Role Collen jant seti)2.sorunum ise
özellikle yokuşlarda pedala yüklendiğimde aynakoldan geldiğini tahmin ettiğim tık tık ses geliyor bu 2 sorunuma yardımcı olursanız sevinirim :)

Bisiklet bu : (link)

herkese iyi forumlar:)

Scudo

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Genel olarak yol bisikleti aynakol civarindan çıtırti yapiyor :) genel bir sorun bence. tabiki de bilenler daha iyi açıklama yapacaktır.

akort olayında da sert mi kullaniyorsunyz acaba? veya jantlarda bir sorun olmasin? yeni aldiysaniz alisma sürecinden geciyordur mazur görün :)

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Yol bisikletinin genelinden ses geldiğine katılmıyorum açıkçası çünkü normal değildir normal olmayan bir sesin gelmesi:D benden gelmiyor ama bahsettiğiniz ses pedala bastığınız zaman geliyorsa bu iğrenç bir çıtırdamaysa çoğu bisikletçinin nefret ettiği sesse göbekten gelme ihtimali var ama bu kadar yeni bisiklette olur mu bilmiyorum. Sesi tarif ederseniz bilen çıkacaktır. Akort işi biraz muamma bence ama şundan eminim iyi bir sette güzel bir ayar kalıcı olabiliyor. Acak dediğiniz gibi yeni kullanımlarda bu tip sorunlar çıkabiliyor da can sıkmamak lazım oturur inş.:rolleyes:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
akordu yaptırdım ama sese çözüm bulamadım dahada servise götürmedim hayırlısı olsun diyelim :)

ygtdkc

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Bisiklet
Mosso
Dostum o ses büyük ihtimalle pedallardan geliyordur. Pedalın ucunu gresleyip tekrar güzelce sıkarsan ses falan gelmez:)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Akort olayı normal, ilk 1 ay sizin ağırlığınıza girdiğiniz yollara göre ufak ufak ayarlar gerekecek. Siz yaptırdıkça oturacaktır.
@Yiğit Dikici
Arkadaşında dediği gibi bir pedalları çıkarıp tekrar sıkın. Düzelmezse aynakol göbeği oturmamış yada göbekte sıkıntı yada en son kadroda sıkıntı olabilir. Aynı problemden sıkıntı çekiyorum.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Sesın nedenı pedallar,orta gobek,sele kelepcesı,qr tekerler gobek mandallarından,seleborusu,furc takımı... Dan olabılır. Bol sans :)efsane ses

Sanane lo

Üye
Tepki
46
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dostum aynı ses sorunu bendede vardı aynakol ortagöbeğinın iyi sıkılmamasından dolayı olduğunu farkettik sıfır bisikletlerde genelde olurmuş bu durum. Senin yapabileceğin en iyi şey bir bisiklet tamircisine gidip ortagöbeği söktürüp tekrar gresleyip taktırıp ve iyi sıktırmak olacaktır..

berk41

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Whistle
O ses bende de vardı, orta göbekten geldiğini sanıyordum, çıkartıp gres ile yağladım baktım ses hala var, pedalları yağladım. Ses kesildi :)