yol bisikleti istiyor muyum emin değilim...

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar merhaba, 28" şehir bisikleti kullanıyorum, ama gözüm sürekli yol bisikletlerinde, şehirden de vazgeçemiyorum, bagajı 700x35 lastikleri ile her yere rahatlıkla götürüyor beni, ama ne bileyim yol bisikletleri ile kaptıranlar görüyorum imreniyorum...

şehir bisikletim de dursa arıca bir yol bisikleti mu alsam, elimdeki bisikleti 500-600 liraya satıp cyclocross a mı yönelsem, yoksa trek fx 7.5 gibi yol-şehir bisikletine mi yönelsem karar veremedim ne dersiniz...?

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ne cyclocross ne de fx, sss, quick gibi bisikletler derdinize derman olur, sizin ilacınız yol bisikleti :) aynı dert bende de var, elimdekini satmadan almak istiyorum o yüzden beklemedeyim, kaldı ki bendeki tur bisikleti fx serisi, yol gidonlu ve 700x28mm lastikli olmasına rağmen

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
@Eser Sevinç

teşekkürler, madem fx tatmin etmiyor listeden çıkartalım bari :) valla bir fon oluşturdum ıvır zıvır elektronik eşyaları falan satıyorum biraz para biriksin bakalım :) niyeti bozduk ama alacaz kesin...

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
yol bisikleti bir tutkudur mtb ise aşktır kısacası ne yardan geçilir nede serden :)

mtb ve şehir bisikletleri gerçekten keyiflidir sürüşleri rahattır mazgal çukur derdiniz pek olmaz ancak yol bisikleti gerçekten vazgeçilmez bir tutkudur ben sahip olduğumda bu kadar bağlanacağımı ummazdım şimdi hem mtb hemde yol bisikleti sahibiyim ikisininde keyfini yaşayarak duble yapıyorum sizede tavsiye ederim

Tepki
87
Bisiklet
Giant
yarış bisikleti hız ve güç istiyorsan arabalar kapışmak istiyosan benim bi pugh marka taka bisikletim var 10.5 kg yol bisikleti 93 ü gördü yokuş aşağı 52 ayna 16 ruble ile

Tuğrul Şanlı

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
Castello
Aynen MuratHan bey'in dediği gibi yol bisikleti aşkı içinize bir krer girince çıkmıyor.Mutlaka duygularınızı dinleyin ve yol bisikleti alın.

• Beğen
Tepkiler: Masterkutt

Sarper Salt

Aktif Üye
Tepki
65
tam bana göre bir konuymuş dediğim bir konuydu, bir baktım şehir bisikleti kısmında aktif olan arkadaşlar.. :) demek ki bu sorun birçoğumuzda var :) bende aynı şekilde düşünüyorum, yol mu alsam diye veya yol gidonu alsam sorun çözülür mü falan diye de düşündüm fakat, yukarıda ki arkadaşların da dediği gibi sanırım yol bisikletine geçiş vakti gelmiştir.. :)

Tepki
0
yol bisikleti dünyanızı değiştirir...
bisiklet sporunda son nokta
yok böyle bir zevk

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
şu an için maddi yönden yol bisikleti beni çok zorlar, tur bisikletimi upgrade ettim ve kullanmaya devam edicem... yol bisikleti başka bir bahara kaldı, ama öyle birşey ki binmesende koy seyret yani o derece güzel ve zarifler...

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Ben de yol bisikleti düşüncesini kafasından atamayanlardanım ancak şehir bisikletimi alalı da 3 ay oluyor. Kalkıp da ölü fiyata satıp hem onun taksitlerini öderken bir de yol bisikleti takside girmem imkansız. Aklımdan da çıkaramıyorum. Malesef bir süre böyle devam, anca 1 sene sonra değiştirebilirim bisikletimi :(

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Gerçekten aşk gibi birşey Yol Bisikleti (bence), şuna baksanıza :), para biriktirmeye de elindekini satmaya da değer :)
(link)
(link)

Ergun Yavuz

Daimi Üye
Tepki
73
Bisiklet
Salcano
Bende yol bisikleti aldım bugün geliyor.. Özellikle şöyle bir şey oluyor ki siz yol tipi veya mtb ile giderken yanınızdan bi yarış tipli eleman geçiyor kendinizi parçalasanız yetişemezsiniz ben çok denedim olmadı :) Şimdi son kararımı verdim bi kere aldım tam aldım düşüncesiyle Salcano Xrx 030 Apex aldım.. Çok heyecanla beıkliyorum.. Çok güzel şeyler yapıcaz yeni arakadaşımla.. :) Birde Mtb'mde var o çok ayrı bi zevk.. Toprak arazilere girmek çıkalmayacak tepeleri gözünüze kestirip çıkmak çok fena bi şey.. :) Aklınızı çelmek istemem.. :)(çeldim galiba...)

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
ben de Salcano Xrx 030 Apex niyetleniyordum ama vites oranları çok ağır değil mi? alınca arkayı 11-32 yapmak lazım yoksa yokuş çıkılmaz (çıkamam)

üşenmedim 39/23 oran yani en düşük viteste 80 kadans çevirdiğimdeki hızı hesaplattım internetten...
http://s12.postimage.org/98314a1kt/vites.jpg

en az 17km/h ile yokuş çıkmak gerekiyor, hadi bilemedin 15, bu hızla yokuş çıkabilecek babayiğitler vardır elbet ama bana göre değil :)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikleti bisiklet kulanıcıları için kaçınılmaz olarak gelecekleri noktadır. Buda bisikletçilerin yazgısı sanırım. Bu evrim bir aydınlanma fakat derin bir bilgisizlikle gidip piyasanın en ticari dağ bisikleti almak ile başlar, birkaç aylık kullanımdan sonra bunun tam bir hamallık olduğunu anlar kişioğlu ve şehir bisikletine göz kırpar. tabi bu arada bisiklet için başta ayrılmış olan rakam üçe katlanmıştır. Şehir bisikleti üzerinde hıza yönelil aynakol değişiklikleri, slick lastik v.s bir süre sonra tatmin etmez sizi gözünüz sitelerdeki tasarım abidelerine yönelir. İllaki bir race hayatınızda yer alacaktır.