Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol bisikleti istiyor muyum emin değilim...

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında emrahozkan tarafından paylaşıldı.

1. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, 28" şehir bisikleti kullanıyorum, ama gözüm sürekli yol bisikletlerinde, şehirden de vazgeçemiyorum, bagajı 700x35 lastikleri ile her yere rahatlıkla götürüyor beni, ama ne bileyim yol bisikletleri ile kaptıranlar görüyorum imreniyorum...

şehir bisikletim de dursa arıca bir yol bisikleti mu alsam, elimdeki bisikleti 500-600 liraya satıp cyclocross a mı yönelsem, yoksa trek fx 7.5 gibi yol-şehir bisikletine mi yönelsem karar veremedim ne dersiniz...?

Uğurcan Avan ve ahmet ağaca bunu beğendi.
  2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ne cyclocross ne de fx, sss, quick gibi bisikletler derdinize derman olur, sizin ilacınız yol bisikleti :) aynı dert bende de var, elimdekini satmadan almak istiyorum o yüzden beklemedeyim, kaldı ki bendeki tur bisikleti fx serisi, yol gidonlu ve 700x28mm lastikli olmasına rağmen

Uğurcan Avan, gok ve emrahozkan bunu beğendi.
    emrahozkan

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    teşekkürler, madem fx tatmin etmiyor listeden çıkartalım bari :) valla bir fon oluşturdum ıvır zıvır elektronik eşyaları falan satıyorum biraz para biriksin bakalım :) niyeti bozduk ama alacaz kesin...

4. Rigel

Rigel Yeni Üye

Seviye:
    Yarış bisikleti alın, siz artık iflah olmazsınız...

5. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Mantığınız şehir, duygularınız yol diyor ise duygularınızı dinlemelisiniz. Bisiklet seçiminde mantıkla karar vermek ileride keşke demenize yol açabiliyor. Yol akla bir kere girdiyse çıkartmak neredeyse imkansız.

6. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yol alın , başka yollara sapmayın... :)

7. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    yol bisikleti bir tutkudur mtb ise aşktır kısacası ne yardan geçilir nede serden :)

mtb ve şehir bisikletleri gerçekten keyiflidir sürüşleri rahattır mazgal çukur derdiniz pek olmaz ancak yol bisikleti gerçekten vazgeçilmez bir tutkudur ben sahip olduğumda bu kadar bağlanacağımı ummazdım şimdi hem mtb hemde yol bisikleti sahibiyim ikisininde keyfini yaşayarak duble yapıyorum sizede tavsiye ederim

8. dodeve

dodeve Aktif Üye

Seviye:
    her zaman n+1 kurali gecerli (n= sahip oldugunuz bisiklet sayisi).

9. adilcan adısanoğlu

adilcan adısanoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yarış bisikleti hız ve güç istiyorsan arabalar kapışmak istiyosan benim bi pugh marka taka bisikletim var 10.5 kg yol bisikleti 93 ü gördü yokuş aşağı 52 ayna 16 ruble ile

10. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Aynen MuratHan bey'in dediği gibi yol bisikleti aşkı içinize bir krer girince çıkmıyor.Mutlaka duygularınızı dinleyin ve yol bisikleti alın.

Uğurcan Avan bunu beğendi.
  11. Sarper Salt

Sarper Salt Aktif Üye

Seviye:
    tam bana göre bir konuymuş dediğim bir konuydu, bir baktım şehir bisikleti kısmında aktif olan arkadaşlar.. :) demek ki bu sorun birçoğumuzda var :) bende aynı şekilde düşünüyorum, yol mu alsam diye veya yol gidonu alsam sorun çözülür mü falan diye de düşündüm fakat, yukarıda ki arkadaşların da dediği gibi sanırım yol bisikletine geçiş vakti gelmiştir.. :)

12. dorukgurkan

dorukgurkan Yeni Üye

yol bisikleti dünyanızı değiştirir...
    bisiklet sporunda son nokta
    yok böyle bir zevk

13. dorukgurkan

dorukgurkan Yeni Üye

Ben de TREK 7.1 FX var bir de 1.5 var...

emrahozkan

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    şu an için maddi yönden yol bisikleti beni çok zorlar, tur bisikletimi upgrade ettim ve kullanmaya devam edicem... yol bisikleti başka bir bahara kaldı, ama öyle birşey ki binmesende koy seyret yani o derece güzel ve zarifler...

15. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben de yol bisikleti düşüncesini kafasından atamayanlardanım ancak şehir bisikletimi alalı da 3 ay oluyor. Kalkıp da ölü fiyata satıp hem onun taksitlerini öderken bir de yol bisikleti takside girmem imkansız. Aklımdan da çıkaramıyorum. Malesef bir süre böyle devam, anca 1 sene sonra değiştirebilirim bisikletimi :(

16. Özcan Çömez

Özcan Çömez Aktif Üye

Seviye:
    bence istiyorsun

17. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Gerçekten aşk gibi birşey Yol Bisikleti (bence), şuna baksanıza :), para biriktirmeye de elindekini satmaya da değer :)

18. Ergun Yavuz

Ergun Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende yol bisikleti aldım bugün geliyor.. Özellikle şöyle bir şey oluyor ki siz yol tipi veya mtb ile giderken yanınızdan bi yarış tipli eleman geçiyor kendinizi parçalasanız yetişemezsiniz ben çok denedim olmadı :) Şimdi son kararımı verdim bi kere aldım tam aldım düşüncesiyle Salcano Xrx 030 Apex aldım.. Çok heyecanla beıkliyorum.. Çok güzel şeyler yapıcaz yeni arakadaşımla.. :) Birde Mtb'mde var o çok ayrı bi zevk.. Toprak arazilere girmek çıkalmayacak tepeleri gözünüze kestirip çıkmak çok fena bi şey.. :) Aklınızı çelmek istemem.. :)(çeldim galiba...)

emrahozkan

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    ben de Salcano Xrx 030 Apex niyetleniyordum ama vites oranları çok ağır değil mi? alınca arkayı 11-32 yapmak lazım yoksa yokuş çıkılmaz (çıkamam)

üşenmedim 39/23 oran yani en düşük viteste 80 kadans çevirdiğimdeki hızı hesaplattım internetten...

en az 17km/h ile yokuş çıkmak gerekiyor, hadi bilemedin 15, bu hızla yokuş çıkabilecek babayiğitler vardır elbet ama bana göre değil :)

20. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yol bisikleti bisiklet kulanıcıları için kaçınılmaz olarak gelecekleri noktadır. Buda bisikletçilerin yazgısı sanırım. Bu evrim bir aydınlanma fakat derin bir bilgisizlikle gidip piyasanın en ticari dağ bisikleti almak ile başlar, birkaç aylık kullanımdan sonra bunun tam bir hamallık olduğunu anlar kişioğlu ve şehir bisikletine göz kırpar. tabi bu arada bisiklet için başta ayrılmış olan rakam üçe katlanmıştır. Şehir bisikleti üzerinde hıza yönelil aynakol değişiklikleri, slick lastik v.s bir süre sonra tatmin etmez sizi gözünüz sitelerdeki tasarım abidelerine yönelir. İllaki bir race hayatınızda yer alacaktır.

fatih inan ve Uğurcan Avan bunu beğendi.