Yol bisikleti için wiggle dan kilitli pedal ve ayakkabı almak

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
Merhabalar triban 3 bisikletim için kilitli pedal ve uygun ayakkabı almak istiyorum. aşağıdakiler konusunda fikirlerinizi alabilir miyim?

(link)
pedal olarak linkteki pd-r540 ı düşünüyorum. en ucuzu buydu açıkçası ayrıca %50 indirimde. delta bisiklette 110 liraya satılıyor.

(link)
kal ya da cheat olarak da bunu düşünüyorum.

(link)
ayakkabı olarak bunu alacağım yalnız yol bisikleti ayakkabılarını alırken normal ayakkabı numaramızdan 1 numara büyük mü almamız gerekiyor?

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Yedek olarak bulunsun istemiyorsanız ayrıca kal almanıza gerek yok, pedalla beraber bir çift kal de pakete dahil olmalı.

• Beğen
Tepkiler: Ozan T

BF Okuru

Üye
Tepki
2
R540 indirimli olarak bu sitede daha uygun bir fiyata satılıyor.
(link)

Daha hafif bir pedal ararsanız eğer, bu modeli kullandığım için tavsiye edebilirim.
(link)

----------------

Ayakkabı olarak R064 yerine aşağıdaki modeller arasında tercih yapmanızı tavsiye ediyorum. 1 numara büyük almaya dikkat edin, kalıplar dar olduğu için burun ve topuk kısmından sizi rahatsız eder. 44 giyiyorsanız 45 numara alın!

(link)

(link)

Bu modeli kullanıyorum.
(link)

4-15 gün içerisinde elinize ulaşmış olur.

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bence, linkte verdiğiniz ayakkabı başlangıç seviyesi için oldukça ideal olacaktır. Deneme şansınız olsa daha iyi olur. En azından başka da olsa, bir Shimano yol ayakkabısı denerseniz aklınızda az çok bir fikir oluşur. Ama deneme şansınız yok ise, 1 numara büyük alın.
Eğer pedalı da alacaksanız, Murat bey'in söylediği gibi yanında bir çift sarı renkli kal gelecektir. Ayrıca kal almanıza gerek yok.
Sarı kaller, kilitli pedala yeni başlarken en uygun olanlardır, kırmızı veya mavi ile başlamak dizlerinize zarar verebilir.

• Beğen
Tepkiler: Ozan T

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
çok teşekkür ederim yardımlarınız için.