yol bisikleti için parça yardım

donatis

Üye
Tepki
0
bir adet yol bisikletim var ,fovarit marka eski modellerden, birde izmirden toplama bir bisiklet almıştım dağ bisikleti onun üzeride shimano marka malzemeler var aynakol, arka vites aktarımı.zincir,yol bisikletine olurmu.teşekkürler

Scudo

donatis

Üye
Tepki
0
bu forumdaki arkadaşlara çok teşekkür edirim cevap alabilmek için forumda reklamın ve ilgi çekici birşey olması gerekiyor galiba reyting de dedi kodu yardımlarınızdan dolayı sağolun formun sağ kolu yok ustası ama kise cevap yok

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Peki, bu kadar az bilgi verip sonra cevap beklemenin anlami nedir?

Aldiginiz bisikletteki attirici kac vites uyumlu? Aldiginiz bisikletin vites baglanti noktasi nasil? Ayna kol gobekleri uyacak mi? Kadrolarin gobek yuvalarinin genisligi birbirine uygun mu?

vs vs vs...

Bir suru soru var evvela sizin cevaplamaniz gereken.

Lutfen biraz daha detay. Mumkunse marka model (parcalar dahil) ve hatta fotograf...

teampasha

Forum Demirbaşı
Tepki
227
her iki bisikletinide resimle bence, bu anlatımla hiçbi sonuç alamazsın. gerçekten anlaşılmıyor.

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
@donatis

Dostum MTB üzerindeki parçaları neden yol bisikletine takmayı denersinki ? Bu nasıl bir çabadır.? :(

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
@donatis

Konuyu taşıdım, buradan devam edebiliriz.

Sorun oldukça detaylı, fakat tanımlamalarında detay yok.

Ben yinede şunu baştan söyliyeyim, dağ bisikletindeki orta göbek ölçüleri, diş tipi vs. yol kadrosuna uyum sağlamayacaktır.
Aynı sorun kafa setindede karşına çıkacak.

MTB' deki jant ölçüsü yoldan farklı olduğundan tekerlek setide kadroya uyum sağlamaz.
Bu standart farklılıkları sele borusuna kadar devam eder, işin zor bol şanslar.