Yol Bisikleti İçin Önerileriniz ?

S.Araz

Üye
Tepki
39
Bisiklet
b'Twin
Selam arkadaşlar.Dün daha konu açmıştım.Eski MTB bisikletimi yeniden toparladım diye.Linki:(link)
Şimdi orda da bahsetmiştim.Yeni bir bisiklet arayışı içindeyim.2-3 aya kadar almayı planlıyorum.Şuan Samsun'da öğrenciyim ve daha 3-4 sene en az buradayım.
Akademisyenlik düşünürsem en az bir 4-5 sene daha olabilir.:D Bu yüzden aklm iyice karışık.Elimdeki MTB 20-25 kg arası birşey tutuyor.Ama Samsun'da da
30-40 km sahil şeridi var ve benim şuan pek arazi ile işim yok.Bu yüzden Yol bisikletri oldukça aklımı çeldi.Daha önce MTB olarak Carraro Grunge yada Daytona düşünmüştüm
ama elimde bir MTB olması ve biraz bakımla oldukça kullanışlı hale getirdiğim için yeni bir MTB ye gerek kalmadığını düşünüyorum.O işim görür diye düşünüyorum.
Sizden ricam bana maksimum 1200 Tl'ye kadar bir yol bisikleti önermeniz.İlla süper kalite olması gerekmez.Çünkü eski bisikletimle 11 sene idare etmiş biri olarak
kalite ney pek bilmiyorum.Tabiki öğrenci olduğum içinde biraz baba parası kullanacağım.Kalite derkende tabikide sürekli sorun çıkarmasını istemeyorum.Yol bisikletini
sevdirecek bişey olsun yeter.Ulaşımda kullanacağım ayrıca.Carraro ve Salcano'nun bazı modellerine baktım.1000 TL'ye kadar.Bazıları hoşuma gitti özellikle Carraro 915 D'AMBIEZ
(link) ancak pek bir bilgim yok.Bana öneride bulunursanız sevinirim :)

Scudo

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Hemşerim senin bütçeye uygun Drag Blade var.Doğa Bisikletten bakabilirsin fakat sahilde vs sürmek için şehir bisiklet daha iyi olur.1200 TL ye kadar alacağın yol bisikletleri çok düşük seviye olur.Başını ağrıtabilir.O fiyata Salcano City Sport serisinden iyi donanıma sahip bir bisiklet alabilirsin.

Murat Sarp

Üye
Tepki
48
basını agrıtmayacak en alt sevıye bır yol bısıkletı almak ıstıyorsan 1200 tl yeterlı bı rakam degıl maalesef. ancak forumdan 2. el bolumunden uygun bırseyler bulabılırsın ya da sehır bısıkletlerıne bakabılırsın....

S.Araz

Üye
Tepki
39
Bisiklet
b'Twin
Şehir bisikleti olarak düşünmüyorum.Yol bisikletlerinin görünümleri bile beni cezbediyor.Yani gidonu falan.Bu yüzden başlangıç seviyesi olarak Carraro 915 D'AMBIEZ
kafama yattı gibi.Forumda okuduğum yorumlara göre oldukça iyi giriş seviyesi olarak.İlerde donanım yükseltme şansımda var zaten.Ben öyle şehirler arası seyahate çıkıcak değilim.
Bu yüzden fazla bütçemde yok.Elimin altında zaten MTB var.Bu işimi görüyor anca artık biraz hız ve estetik olan bisiklet istiyorum.Tavsiyeleriniz için sağolun.Drag Blade baktım
fena değil ama gidondan kaybediyor,aldıktan sonra tekrar yol bisikleti gidonu falan toparlayamam,almışken bir arada olsun istiyorum :)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
eğer piyasada 915 dambiez bulamazsanız carraro 022 ve 032 race modellerine bakabilirsiniz.

(link)
(link)

S.Araz

Üye
Tepki
39
Bisiklet
b'Twin
Sedona 601'i buldum.Oda hemen hemen 1000 tl civarı ve gayet güzel gibi.Bakalım alma zamanı gelince ilk Carraro 915 D'ambiez yoksa Sedona 601
düşünücem :)