Yol bisikleti için öneri

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sina bey hayırlı olsun güle güle kullanın bisikletinizi ! ama şahsi fikrim bu donanıma bu fiyat çok bence.

Toplam Fiyatı : 2.571,66 TL ( Taksitli )
Havale ve KK Tek Çekim Fiyatı : 2.443,08 TL ( %5 İndirim )

Kadro : Double butted 6061 Alloy Tubing Hydroformed Chainstays Road geometry Integrated Headtube
Maşa : Speedster Carbon/Alloy 1 1/8“ Alloy steerer Integrated
Arka Vites : Shimano 105 RD-5700, new 2011, 18/27 Speed
Ön Vites : Shimano Tiagra FD-4500
Vites Kolları : Shimano Tiagra ST-4500, Dual control 18/27 Speed
Fren Kolları : included in shiftlevers
Fren : Scott Pro SCBR-520, Cartridge Pads
Zincir : Shimano CN-HG53
Ayna Kol : Compact: Truvativ TOURO C 2.1, 50 x 34 T 27-speed: Truvativ TOURO 3.2, 50 x 39 x 30 T
Orta Mil : Truvativ 07BB 68/108
Jantlar : Alex Race 28 Aero Profile, 20 Front / 24 Rear
Lastikler : Continental Ultra Sport 700 x 23 C
Sele Borusu : Scott Alloy 31.6/300 mm
Sele : Scott Road Team
Arka Hazne : Scott Comp 24 H
Ön Hazne : Scott Comp 20 H
Ağırlık : 9.08 kg / 20.00 lbs
Gidon : Scott Road Pilot Pro Oversize 31.8mm, Anatomic
Gidon Boğazı : Scott Road Pilot Pro / 4 bolt Oversize 31.8mm 1 1/8“ / 6° angle
Dişli : Sram PG-950, 11-28T

Scudo

sina atlan

Üye
Tepki
31
İlginize teşekkür ederim Recep bey. Peşin fiyatına taksit yaptılar. Bu 2. bir indirim gibi oldu. Yine de haklısınız. Yurt dışı fiyatlarına bakınca makul gibi görünen bu seçenek Türkiye'de maalesef biraz pahalı oluyor. 20 Yıl önce aldığım orjinal İtalyan ,bianchi baraccuda bundan daha pahalı bir bisikletti hatırladığım kadarıyla. Hala pas, arıza v.s. yaşamadan kullanmam bana, tahminim 1 kere yapacağım bu tercihte (yine bu ve benzer forumlardaki uyarıların bazılarını dikkate alarak ta..) fazlaca etki etti. Umarım ,benim gibi seçim yapacak arkadaşlara hepimizin paylaşım ve fikirleri daha doğru karar vermelerinde yardımcı olur. Tekrar teşekkür ederim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
anlıyorum hassasiyetinizi haklısınız ama;ben bu durumdan önce kendisine bir özel mesajla bilgi vermiştim bu konu hakkında bir fırsat vardı ama sina bey bu seçimi yaptı saygı duyuyorum tabiiki...

sina atlan

Üye
Tepki
31
Sizlere anlayış ve nezaketiniz için teşekkür ederim. Belli sayıda mesaja ulaşamadığım için Recep bey'in mesajına yanıt veremedim. (Halen daha veremiyorum.) Kendisinin önerisi çok uygun, hatta fazlasıyla iyiydi. Konuya çok uzak olmam, toplama bisiklet , marka, model uyum kombinasyonu konusunda hiç bir bilgiye sahip olmamam bu öneriyi değerlendirebilecek seviyede olmadığımı düşündürdü. Zaman içinde edineceğim yalan yanlış bilgilerin oluşturacağı yersiz şüpheler beni ve karşı tarafı rahatsız edebilir düşüncesi ağar bastı. Zaman içinde bilgi ve tecrübem arttıkça bu tip fırsatları değerlendirebilirim diye düşünüyorum. Umarım sözünü ettiğim niteliklere sahip bir bisiklet alıcısı bu fırsatı değerlendirir. Selam ve saygılar..

• Beğen
Tepkiler: Ufuk Yılmaz 45
Tepki
75
bisikletinizi seçerken kullanım amacınızı mutlaka gözden geçirin toprak yollar araziler sizi cezbediyorsa mtb günlük turlar keyif sürüşleri için city bike performans sürüşleri içinde önerim yol bisikletidir bu seçimi yaptıktan sonra sıra geliyor bütçenize ne kadar bir bütçe ayıracağınıza da karar verdikten sonra kalan kısım içinde seçim yapmak daha kısa sürecektir örneğin yol bisikletinde karar kıldınız ve 3000 -5000 tl bir bütçeyi gözden çıkardınız çeşitli sitelerin arama motorlarına bu fiyat aralıklarını ve düşündüğünüz markayı girdikten sonra geriye kalan son şık sadece bunu alıyorum demek olacaktır saygılar sunuyorum bol pedallı günler

eaea5252

Üye
Tepki
4
İsim
Emre A
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar 1500 lira param var yol bisikleti önerilerinizi bekliiyorum.Yardımcı olurmusunuz rica ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Furkanadk