Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti için ön aktarıcı önerisi lütfen

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Murat-k tarafından paylaşıldı.

1. Murat-k

Murat-k Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar mtb bisikleti satıp giriş seviyesi bir yol bisikleti (triban3) aldım yalnız microshift marka ön aktarıcıdan hiç memnun değilim ayna kolu 3lü, diş sayısı 50/39/30 olarak geçiyor. Yerine sizin öneriniz ne olur maksimum bütçem 90-100tl civarı uyum sorunu yaşatmayacak vites geçişleri kolay, stabil ve sessiz bir aktarıcı istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

2. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Shimano nun 3 lü aynakola uyumlu her ön aktarıcısı işinizi görecektir. Ön aktarıcı çok bir şey farkettrimez bence mesela bi tiagra ile 105 kullanmak arasında çok bir fark olmaz. Bütçenize en uygun ön aktarıcıyı alabilirsiniz. Dediğiniz fiyata sıfır tiagra hatta 105 ön aktarıcı alınabilir.

ufuk şimşek bunu beğendi.
  3. Murat-k

Murat-k Üye

Seviye:
    "İş görmek"adına bakarsak elbette pek fark yok ancak kolay vites değiştirmek,stabilite,sessiz geçiş adına ciddi farklılık olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim en azından mtb için durum böyleydi performans açısından bakarsak dediğinize katılıyorum.yol grubunu tanımadığım için spesifik olarak marka model tavsiyesine ihtiyacım var yanıtınız için teşekkür ederim.

4. Murat-k

Murat-k Üye

Seviye:
    öneride bulunabilecek kimse yok mu

5. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
  6. Ertuğrul Mengi

Ertuğrul Mengi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  7. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    On aktarici belli bir noktadan sonra buyuk bir fark yaratmiyor. 3lu olarak claris alabilirsiniz shimanonun yeni giris seviyesi seti. TR de uclu yol aktaricisi cok fazla mevcut degil ya da gereksiz ust bir model oluyor. Ebay uzerinden 3'lu sora ya da claris alabilirsiniz. sora nin modeli 3503 diye gecer. Claris ise 2403 dur.

8. Murat-k

Murat-k Üye

Seviye:
    açıkcası abanarak vites değiştirmek yada gereksiz stabilite sorunları yaratan aktarıcılarla uğraşmak istemiyorum üst modellerde bildiğim kadarıyla geçişler çok daha kolay ve yumuşak oluyor ön aktarıcıdan performans adına bir artış beklentim yok uyum sorunu yaratmayacak bir ultegra 8-9speed arayışına girdim bakalım bulabilecekmiyim zaman ayırıp yanıt verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim.