Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti için kompakt aynakol ve orta göbek konusunda yardım...

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında basar tarafından paylaşıldı.

1. basar

basar Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Yol bisikletime (Trek 1200) 50/34 kompakt aynakol alacağım.

Ritchey pro yu düşünüyorum

http://ritcheylogic.com/web/Ritchey...ates/eproducts_single.aspx?id=17679&live=true

580 gr ile Shimano 'dan (FC-R600) yaklaşık 100 gr daha hafif. Rijitlik konusunda bir sorun olmayacağını umuyorum.
    Fakat shimano Hollowtech II. Yani orta göbek mili ile aynakol entegre, bu nedenle orta göbek daha hafif olabilir ve aynakol daha rijit olabilir. (Hollwtech II orta göbeklerin ağırlığı ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım)

Bir de Ritchey için Hollowtech II olmayan octalink orta göbek gerekebilir. Bu özellikte Duraace veya Ultegra bulmakta zorlanır mıyım?

2. burgazz

burgazz Forum Bağımlısı

Seviye:
    aynakolunu mumkun oldugunca BB ıle almaya calıs dıger sekıllde BB bulamayabılırsın(hele ultegra-DA octalınk yok gıbı bışı)ve olculerını daha sımdıden yaz (68'e 70 -109,5 veya 113 gıbı)alırken sorun olmasın.
    bide senın aynakola baktımda sadece shımano octalınk demıs ama hangısı yazmamıs(octalink 105,ultegra,DA veya mtb BB leri,hepsının kafaları farklıdır hiçbiri bırbırıne uymaz).o yuzden yenı cıkan entegre BB lar daha ıyıdır hemde daha rijittir.

3. basar

basar Kıdemli Üye

Seviye:
    Sağol burgazz.
    Orta göbekle birlikte 80 sterlin oluyor ki, gümrüğe takılma ihtimali fazla.

Herhalde mecburen iki seferde alabileceğim...

4. burgazz

burgazz Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben aynakolumu aldıgım zaman 3 kere taktık cıkardık.BB uymadı 6500 ultegra idi.mtb octalınklerin hıcbırı uymadı 105 uymadı (ıtalyan 70 getırmısler).uymamasının sebebı ucundakı kertıklerın kımısı kalın kımısı ınce sadece aynı takım aynakoluna uyuyor.kendı orjınal BB 6500 buldukta taktık.(ve fena kazıkladılar tabıkı)

5. basar

basar Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok sağol uyardığın için... Shimano mantıklı görünüyor. Sonra süs eşyası olarak elimde kalabilir....