Yol bisikleti için kışlık giyim

erdsde

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Yücel
Bisiklet
Specialized
@erdsde
Bu ürünün veya başka bir ürünün daha ucuzunu başka bir sitede bulduğumuzda Evans Cycles fiyat farkını iade ediyor veya o fiyattan satıyor. Daha ucuzunu aradım ama bulamadım. Evans gerçekten fiyat konusunda bir numara.

Scudo
Tepki
12
İsim
özgür
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar bisiklet sevdalısıyım ama yağmurda sürmem günlük hayattanda kopuyormuş gibi bana hissettiren aşırı sportif bulduğum kışlık ceket yerine biraz daha günlük giyilen montlarımız görümünde ama sürerken rüzgarı kesecek terletmeyecek birşey tavsiye ederseniz çok hayra geçecek yan cepleride olsun lütfen mümkünse fermuarlı teşekkürler

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
@hollyland62 şöyle bir şey arıyorsun
(link)

rüzgar ve yağmur geçirmez . hava sıcaklığına ve ne kadar yokuş çıkacağına bağlı olarak terletmeyebilirde ama sarfettiğin eforla terlemeni engellemeyecek tabi. Bir de bu ürün seni sıcak tutmak için değil ama içlik ile giyildiğinde kışın oldukça faydalı .
şapkasız ve cepsiz versiyonu var bende oldukça memnunum .

Tepki
12
İsim
özgür
Bisiklet
Trek
Waffy tşk. Mantığı anladım bu ürün sayesinde goratex windstop bu benim bütçemi aşıyor yağmurlu havalarda kullanmayacağımdan gora tex gereksiz ama windstop ve içlik en iyi çözüm gibi doğrusu birde dikkatimi çeken benzer özellikteki ürünü kayak outdoor da da bulabiliyosunuz ve fiyat dramatik düşüyor yani sonuna bike gelince fiyatlar neden fırlıyo anlamış değilim heralde tüm bisikletçileri zengin sanıyolar ciddi anlamda çinlilerin bu işe el atmasını bekliyorum belkide vardır iyi giyim markaları bileniniz varmıdır çinlilerin iyi bisiklet markasını aramaya devam ürün tavsiyesi beklenir windstop ve havaalabilirliği maximum 50 dolar civarlarında tşk.ler buarada dolardamaşallah euro yazsamda olur

Ahmet Bag

Daimi Üye
Tepki
489
İsim
ahmet
Bisiklet
Scott
@alper 76
ilahi, iyi güldüm vallahi, varolun:kptmya::kptmya::kptmya:

• Beğen
Tepkiler: alper 76

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
bisiklet giyim.jpg
Geçenlerde başka bir konuda daha paylaşmıştım ama bu konu daha uygun

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Savaş Acıboz
Resimdeki Castelli ceket, bisiklet sürerken değil, cyclocross yarışlarından önce beklerken üşümemek için üretilmiş bir ürün. Tempolu sürüşlerde fazla terlemenize sebep olabilir.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Savaş Acıboz

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
@Murat B. bu kış kuru soğuklarda çok rahat ettim tempolu sürüşler yapmıyorum çıktığımda 2/3 saat sürerim dinlenerek daha hafif rüzgar geçirmeyen bir ceketim daha var yelkende kullanılan bir ürün ondanda memnun kaldım.

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Kışlık giyim konusu ile alakalı yazı faydalı olabilir.

(link)

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
@hydrocon

Tüm kış, -24 hissedilende bile pedallamış birisi olarak, ben yazıda bahsedilen bu ürünlerle ve giyim ile 5 derece altında üşüneceğini düşünüyorum. Göz bölümü bile yeter standart bir gözlükle. 0 altında hissedileni olan bir havada, ortalama 20km ile giderken, -10 hissedersiniz. O zaman ne yazlık spd ayakkabı üzerinde en kral kılıf kurtarır sizi, nede buff ve kask altı bere... hele ki o termal içlik üzerine giyilen ince mont ile, kollarınızın ve arkanıza dolanan sırtınızın birkaç saniye sonra hakkat donacağını sanabilirsiniz bisiklet üstünde...Daha -10 veya -20 hissedileni konu etmedim bile... Daha iyi araştırmakta fayda var. Bu forumda bu hususta çok faydalı konu ve iletiler bulunabilir.

HayatatribündenbakanlaR

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@Savaş Acıboz hocam kask protone nasil bilirdiniz..nereden aldiniz acaba.bende dusunuyorumda, tabi uzakdogu uretimi olanlardan.

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@Holiganguc

Öncelikle bahsettiğiniz hususlar muhakkak doğrudur zira ben bu yazıyı hazırlarken hava sıcaklığının 5 derece olduğu zamanda dahi üstteki ekipmanlar ile herhangi bir sorun yaşamadım.
Eksi derecelerde tabili işin rengi değişir ona birşey diyemem ama İstanbul şartları için yazıda bahsedilen ekipmanlar yeterli. Daha soğuk havalar için önerileriniz varsa okumak isterim[emoji41]

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
@isocan merhaba ,Kask Protone tercih etmem tamamen bir çok model marka denedikten sonra duruşu ve rahatlığından dolayı oldu Mojito çok kaba durmuştu mesela, Lazer, Limar ,Giro gibi markalarada bakmıştım diğer ekipmanlarımada uydu.Fiyat gereksiz pahalı bence 550 TL gibi bir fiyata almıştım İstanbulda bisikletsepeti mağazasından bizzat gidip aldım, sonuç olarak memnunum çok havadar kayış iç pedler fonksiyonlar güzel, dış stickerlarından hoşlanmıyorum.Bence kask seçerken orjinaline yönelin derim daha uygun fiyata çok iyi kasklar var.

• Beğen
Tepkiler: Ismaildmr

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
@hydrocon

Ben Diyarbakır ve Eskişehir(!) de kışın hiç bırakmadım. -24 hissedilen en soğuk sürüş sıcaklığımdı. Aşağıdaki linkte yeralan bilgilerden oldukça yararlandım. Eskişehir gibi giderek soğuyan ve dibi gören şehirler için sürekli derece ve rüzgar takibi ile katman katman etkin ürünleri giymek önemli bence.

(link)

İyi sürüşler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: hydrocon

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@Holiganguc

Karasal iklimin yoğun hissedildiği bahsettiğiniz lokasyonlar ile İstanbul çok fazla örtüşmüyor ki bana göre hava sıcaklığı 5 dereceye indiği vakit bisiklet sürme konforunu yitirmekte ve trainer da antrenmanlara devam etmek daha sağlıklı.

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
@hydrocon

Onun keyfi bambaşka hocam ya:) Konforun çok yitirildiğini düşünmüyorum.:)

Bu arada yukarıdaki link, bahsettiğiniz sıcaklıklar için de sizi aşağı yukarı doğruluyor...

• Beğen
Tepkiler: hydrocon

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@Holiganguc

Hocam fotoğrafı görünce üşüdüm yeminle [emoji2] Keyif alıyorsanız ne ala Allah muvaffak eylesin ama ben almayayım [emoji2]

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Holiganguc

Bu başlık "Yol bisikleti için kışlık giyim" dağ bisikleti için verilmiş önerileri paylaşmanın pek bir anlamı yok. Yol bisikletine binerken 3 kat tayt giyerseniz hem rahat pedal çeviremezsiniz hem de o kadar çok terlersiniz ki pişik olursunuz.

Ayrıca hissedilen sıcaklık değerleri açıktaki cilt için hesaplanır. 5 derecenin altında bisiklete binerken yüzünüzün küçük bir bölümü dışında açık yeriniz olduğunu sanmıyorum, dolayısıyla doğru kıyafetler kullanıyorsanız asıl önemli olan mutlak sıcaklıktır.