Yol bisikleti için eldiven nasıl olmalı ?

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
Merhaba arkadaşlar,
Carraro cr race 052'ye biniyorum ama eldivensiz. Bir tane almak istiyorum acaba ne özellikler aramam gerek eldivende ? :)
İyi forumlar.. :)

Scudo
Tepki
99
Bisiklet
Cesur
Bütçene göre gidiyorsun, bisikletçiden ya da başka yerden deniyorsun tek tek. Hangisi rahatsa alıp çıkıyorsun. Hepsi bu.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
jellisi uzunu kısası varmış hangisini alsak daha iyi olur ?

Tepki
99
Bisiklet
Cesur
Mevsimine göre değişir uzunu, kısası. Jel olayı da rahatlıkla alakalı. Dediğim gibi, deneyerek alma şansın var eldivenleri. Fiyat olarak da çok büyük farklılıklar gösteriyor. Bütçene uygun olanlar içinde en rahatı alabilirsin. Kışın tekrar uğraşmayayım dersen uzun da almanda fayda var.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Yazın kullanmak için kısa kışın kullanmak için uzun alacaksınız sadece bu kadar. Zaten eldivenlerin çoğu jelli oluyor. Jelsiz bulmak neredeyse imkansız.
Uzun alıp yaz kış kullanmayı falan düşünmeyin. uzun eldiven yazın yakıyor ellerinizi içinde. Kışında kesinlikle uzun kullanın. Önümüz yaz. Şuan için bir tane kısa eldiven işinizi görür.

• Beğen
Tepkiler: Mert Ahmet

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Ben yazın hiç kullanmıyorum. Kışın da parmaklarım donacak kadar soğuksa, uzun eldiven kullanıyorum. Genelde windstopper özellikli, ince bir eldiven yeterli. Vücut zaten kendini ısıtıyor.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Ertuğrul Mengi

Daimi Üye
Tepki
238
Bisiklet
Merida
Bende açıkçası düştüğüm zaman avuç içimin zarar görmemesi için takıyorum eldiveni, gerçi 1-2 ay önce talihsizce düştüm, dışarıdan hiç zedelenme olmadığı halde bağlarda zedelenme olmuş.. Neyse..

Bir sezon jelsiz eldiven kullandım, jelli aldığımda rahatsız geldi ama daha sonra alıştım.. Jelsiz almak isterseniz body çalışanların kullandığı reyonlara bakabilirsiniz, istanbul'da decathlon'da vardı..

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Yol bisikleti kullanıyorsanız eldivenin darbeleri emici bir etkisi olması faydalı olur. Çünkü bozuk yollarda gidon sürekli titriyor. Ayrıca eldivenin belki en önemli amacı düşme anında elinizin yaralanmasını engellemek. Ben çocukken ellerimi bu yüzden çok yaraladım, şimdi eldivensiz çıkmam. Bunun için buna uygun bir eldiven seçin. Yazın kısa parmak, kışın tam ve windstopper (rüzgar geçirmez) eldiven kullanın.

Selamlar