Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti İçin Dış Lastik Seçimi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında aliyildiz54 tarafından paylaşıldı.

1. aliyildiz54

aliyildiz54 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar

2 hafta kadar önce Salcano XRS F01 model yol bisikleti aldım. 1.5 yıl kadar mtb kullandıktan sonra bir de bunu deneyelim dedim :) Lastikler mtb' ye göre oldukça ince oluşu ve dişsiz düz yapısı olan bu yol bisikletinde sık sık lastik patlatıyorum. Dolayısı ile dış lastik arayışına girdim. Xrs f01 olan bisikletimin şuan ki lastik ölçüsü 700x23c' dir. Rubenanın 700x28 ve 700x32 ölçülerinde iki lastiğini buldum ama uyacak mı hiçbir fikrim yok. Amacım dişli bir lastik alıp biraz daha az lastik patlatmak :) Ya da bu ölçülere uyacak dişli ve uygun fiyatlı dış lastik tavsiyesinde bulunabilecek arkadaşım varsa çok memnun olurum.

Bir de 700x28 ya da 700x32 ölçülerinde olan dış lastikler acaba maşaya sürtme yapar mı? Şuan ki lastiklerinin maşaya olan mesafesine baktığımda lastiğin üstünden, sağından ve solundan 1' er cm'lik boşluk var.

Almayı düşündüğüm lastik;

http://urun.gittigidiyor.com/spor/28-yol-lastik-700x28-v-66-flash-rubena-87599820

linkinden inceleyebilirsiniz.

Keyifli Pedallamalar :)

2. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Lastik ince veya dişsiz diye patlama artmaz.
    Ya lastiğin koruması zayıftır ya da doğru basınçta kullanmıyorsunuzdur.

1.5 seneye yakın MTB kullandım, patlakların haddi hesabı yok. Yaklaşık 1.5 senedir şehir bisikleti (700x28) ve 1 senedir de yol bisikleti (700x23) kullanıyorum.
    Patlak sayısı bir elin parmaklarını geçmez. (ki kilomun da 99 olduğunu düşünürsek gayet iyi bir sonuç :))

Lastik önerisi olarak da Continental GP4000S kullanıyorum. Gayet memnunum.
    Daha önceden de Vittoria Zaffiro Pro kullanıyordum, o da fiyat/performans olarak çok başarılı bir lastikti.

3. aliyildiz54

aliyildiz54 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye: