Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Meryem Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Meryem Yılmaz

Meryem Yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yeni başlayan biri için bi yarış bisikleti tavsiye edebilir misiniz? En önemlisi hangi özelliklere sahip olması benim açımdan daha kolay aynı zamanda faydalı olur? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Ne kadar bütçeye?

3. Meryem Yılmaz

Meryem Yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    ortalama 3 milyar civarı bi bütçem var

4. Serkan KURAL

Serkan KURAL Üye

Seviye:
    Bana da yarış bisikletleri hep çok karizmatik gelmiştir, hatta şehir/tur bisikleti yerine yol/yarış bisikletimi alsam diye hep düşünürüm, ancak tekerleğinin çok ince olması , şehir içi kullanımda pek uygun olmaması beni hep tedirgin etmiştir. Ancak sizin kararınızın yarış bisikleti yönünde olması zannedersem uzun yolların göründüğüne de delalet :) 3 bin tl lik bütçe yeni başlayan bir kişi için bence gayet yeterli, ben olsaydım "Trek 1.2" yi tercih ederdim. 1090 Euro civarı fiyatı var.
    Kolay gelsin...

Meryem Yılmaz bunu beğendi.
  5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yarış bisikletini seçmenizin özel bir nedeni varmı.Ya da şöyle sorayım bisikleti ne şekilde kullanacaksınız.(tur-gezi-asfalt-arazi) neden derseniz bende yıllardır mtb ye ve tur bisikletine binerdim 15 gün kadar önce yol bisikletine geçtim avantajları cok fazla olmasına rağmen dez avantajları ekipmanları pahalı ayrıca ayarları filan daha hassas eğer kendiniz vites ayarı akord ayarı yapamıyorsanız epey bir bisikletçi yolu aşındırırsınız.bu 15 günlük ilk izlenimim ise eğer yarış değil spor amaçlı kullanacaksanız 10 lu sistem yani yeni ve yüksek model donanımlı almayın derim neden derseniz çok fazla çapraza düşüyor sürekli vites değişikliği istiyor.8 li yada 9 lu sistemler 10 luya göre daha ucuz ve daha sportif kullanıma uygun diye düşünüyorum.Tabi bunlar benim çok kısa zaman zarfındaki fikirlerim hatam olabilir zaten konunun uzmanı arkadaşlar gerekeni yazarlar.

6. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    lastiklerin daha kalın takılması ile şehir içi kullanımda ki sakıncaları bir miktar azaltmak mümkün olabilir belki. Yarış bisikleti maşaları 28 ya da 32 lastik ebatına izin verir mi? öğrenmek lazım

7. Aytaç Kalyoncu

Aytaç Kalyoncu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bence minumum 105 donanımlı bi modelle başlıyabilirsiniz daha aşşağı compenantlar saterken sizi çok zorlar ama marka deyince ben corratec i çok benisedim kendi adıma ama yeni çıkardığı modellerde dizayna pek onem vermiyor buda bi eksi şimididen keyifli sürüşler yol bisikleti farklı bi zevk :)

8. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Yine komik yorumlar. Bayılıyorum bu foruma :D

3000 lira bütçenin bir kısmını ekipmanlara ayırmanız gerek. Yol bisikleti MTB'ye benzemez. Tam donanım kullanmak gerekir. Genellikle de pedalsız satıldığı için ilk olarak pedal ve ayakkabı almanız gerekiyor.
    Bunlara ek olarak kesinlikle kask.
    Sonra da tayt, bisiklet forması ve gözlük. Bunların hepsi 600 lira kadar tutar.

Bisiklet alıyorsanız, 10lu sistem alın. 9lu kullanmaya gerek yok. Bu da en az 105 donanımlı bir bisiklet almak demek. Fakat bütçeye de bakar biraz bu durum, eğer o fiyat aralığında 10lu sistem bir bisiklet bulamıyorsanız mecburen 9lu alacaksınız.

9. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @Gökhan Toros Komik yorumlardan bir taneside benim ki sanırım birileri ile dalga geçerken önce tam okumanızı sonrada bir şey biliyorsanız dalga geçmeden anlatmanızı tavsiye ediyorum.yaşınız cok genç o yüzden üstünüze fazla gitmiyeceğim ben kendi yorumumun altına gerekeni yazmıştım tekrar okumanızı ve fazladan bir bildiğiniz varsa lütfen bunu dalga geçerek değil, öğretmek maksatlı yazmanızı rica ediyorum.Burası paylaşım forumu şaka merkezi yada komedi dükkanı değil.

10. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Uc milyar TL 'den bahsedildigine gore, ufak capli bir yatirim soz konusu. Bu durumda eli yuzu duzgun, gerektiginde ust donanima cikma imkani veren bir kadro dusunmelisiniz bence. Cannondale'in CAAD serisine (soz gelimi CAAD 9) mutlaka bakin. Buna donanim olarak Tiagra eklerseniz (10'lu sistem sart degil. Forumda Tiagra kullanan ust seviye bisikletciler var) amaciniz o olmasa bile ileride herhangi bir yarisa katilabilecek prestijli bir bisiklete sahip olmus olursunuz. Bu ozelliklere sahip bisikletlerin Ankara'da indirimde 1000 euronun altinda satildigini hatirliyorum. Geriye pedal, kask, vs alacak kadar para da kalir.

11. alp çolak

alp çolak Yeni Üye

Seviye:
    aslında bende yol/yarış bisikleti severim ancak gelgelelim türkiyenin yol koşulları pekte müsait değil o yüzden mtb hem daha güvenli hemde türkiye standartlarına uydun 3000 TL ye seni baya idare edebilecek bir mtb alabilirsin ;) benm tavsiyem ama takdir sana kalmış ;)

12. djmakoshark

djmakoshark Üye

Seviye:
    yolda akmak,ve sürekli ben pedal basarım,dior isen ben yol öneririm.
    arkadaşların dedigi gibi,kesinlikle ekipmansız binilicek bir bisiklet deyildir.
    ayakkabı eldıven uzun taytı vs,bunun gıbı urunlere,rahat bi 1000 lira,verirsin.

13. phardon

phardon Bisiklete biniyorum, fotoğraf ve video çekiyorum.

Adı:
    Celal
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yol/Yarış Bisikletleri hakkında ben de merak içindeydim. Sonrasında şu videoyu hazırladım. Merak edenlerin işine yarayabilir. 2016 fiyatları ile günceldir.

trainspotting35 ve Volkan AYAZ bunu beğendi.
  14. berkayyy

berkayyy Aktif Üye

Adı:
    berkay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    meryem hanim icinize sinen neyse onu alin ven yol aldim ve gayet memnunum karbon bisiklet oyle denildigi gibide yok ekipmanlari bin lira tutar diyenlere aldanmayin yani gerekli ama almasanizda olur nasilsa pro yaris yapmayacaksaniz bide kilitli pedal olayi sehirde ters onunuze bisey ciktimi aniden yerdesiniz yada cikan seye carparsiniz eger ayaginizi kilitten cikaramazsaniz. sapka gozluk kask pedal rahat bi esortman isinizi gorur. ben inanin kot pantolonla kullandigimi hatirliyorum. ve size bi tavsiyem mtb sakin almayin sehirde sureceksiniz olum.gibi olum mtbli arkadaslarimla tura katiliyorum yolunu yarisinda dilleri disarda arkamizda kaliyorlar yol yada sehir tur biskleti alin

15. trainspotting35

trainspotting35 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @berkayyy İyi günler Meryem hanım 5 senedir karar veremediyse bisiklet almasın zaten.:):):)