Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İptal Edildi yol bisikleti hakkında yardım

Konu, 'Yol Bisikleti İlan Arşivi' kısmında necod tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar mtb beni kesmiyor artık yol bisikletine gecmek istiyorum bana bu yol bisikleti hakkında bilgilerini paylaşacak arkadaşları bekliyorum
    boy 1.79 kilo 83kg :in:

2. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Bacak boyu önemli, mtbtr den bakmak lazım ama 54 cm kadro olur gibi. Yol bisikleti ile ne tür bir aktivite yapacağınız da önemli, yarışmayacaksanız daha hesaplı marka ve modelleri düşünebilirsiniz. Ben sıfır tercih ettim ama ikinci el daha avantajlı. Hobi amaçlı kullanılmış temiz bir ikinci el düşünülebilir.

3. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    teşekürler benim ki sadece hobi amaclı binmek zaten mtb dede daima asvatta bindim tırmanmalarda asvalt ta oldu amatör amaclı kondiksiyonu koruma acısından tercih ediyorum haftada iki veya üç kere tura cıkıyorum her turda en az 80 ile 100 km arası yol yapıyorum tolam 3 ssat ile 4 saat bisiklet üzerinde geciyor mtb ile
    yalnız sorun şu yol bisikleti beni yorarrmı ilk kez binicem mtbyi ararmıyım teşekürler

4. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    yol bisikleti ekstradan yorar diye bişi yoktur. değişik tutuş şekilleri vardır. normal biir sürüşte mtb tutuşuna yakın bir tutuşu vardır ama sprint ve yokuşlarda tutuşlar değişir. yani tamamen alışkanlık meselesi. bence kolayca adapte olabilirsiniz. bende mtb'den yol bisikletine geçtim herhangi bir yadırgama olmadı vücudumda.

5. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Yol bisikleti başlangıçta rahatsız edecektir çünkü titreşim daha fazla olacaktır ayrıca vücut daha fazla öne eğileceği için başlangıçta omuz, kollar, bilekler ve eller daha fazla yorulacaktır.Ancak mtb üstünde ve asfaltta 3-4 saat biniyorsanız yol bisikleti daha iyi bir tercih olur bence.Çünkü hızınız artacak hızınız arttıkça aldığınız sürüş zevki de artacaktır alıştıktan sonra kolay kolay mtb ye geri döneceğinizi sanmıyorum. Ancak asfalttan hiç çıkmıyorum diyorsanız tabi.

6. tecadisk

tecadisk Kıdemli Üye

Seviye:

forumun yol bisikleti bölümünde aradaığın bütün cevapları bulabilirsin bence de yol bisikletine binince bir daha mtb ye binmek istemezsin 54 cm kadronun üst sınırındasın iç bacak boyuna göre 56 yada 54 cm kadro sana uyacaktır ikisini de denemeden karar vermesen iyi olur

7. mustafa şirin

mustafa şirin Üye

Seviye:
    merhaba necati abi hayırlı olsun şimdiden ALANYAya gelirsin artık:D
    aslında bende çok istiyorun bir yol bisikletim olsun ama kısmet:p
    daha önce forumdan Ercan Bayram arkadaşım http://www.competitivecyclist.com
    diye bir adres vermişti ölçülerini yazıyorsun gerekli kadro ölçülerini çıkartıyor

8. hız

hız Bisikletkolik

Seviye:
    size özelden mesaj attım,görmediniz heralde...
    satılık yol bisikletiyile ilgili...
    saygılar:)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.