yol bisikleti fren kolunu nasıl sökebilirim

salcano

Aktif Üye
Tepki
24
Bisiklet
Salcano
bisikletin sol fren kolu azcık sağa doğru kaymış.nasıl düzeltebilirim.sağına baktım soluna baktım sökecek yer bulamadım.
yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@salcano

yazmaya üşendim görsel anlatıyorum :) tabi stı kollardan bahsediyorsan eski tiplerde zaten kelepçe direk gözüküyor.

(link)
(link)

salcano

Aktif Üye
Tepki
24
Bisiklet
Salcano
@ferhat köse

çok teşekkur ederim allah razı olsun sizden.
sizin gibi bisiklet konusunda bilge insanlar olmasa halimiz ne olurdu bilemem :)
burası yeri değil ama sizden birşey sormak istiyorum.
Gres denen göbeklere sürülen yağı nerden bulabilirim?

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@salcano

Shimano teknik kitabında 2-3 çeşit gres yağı öneriyor her bölgenin kendine has yağı var .Bu yağları bulmak Türkiyede oldukça zor bulsan bile epey pahalı.Mesela bende ufacık dura ace gres var sadece kış aylarında teker göbeklerine kullanıyorum bana göre biraz ince geldi hani 500 yada 1000 km de bir teker göbeklerini açıp yağlasak 4 mevsim kullanılır ama 2-3 bin km de bir yaptığım için yaz aylarında pek olumlu bakmıyorum kışın kullanıyorum.Bunlara alternatif olarak oto sanayilerindeki yağcı dükkanları var oralarda kauçuklu gres diye sorarsanız kilosu 5-6 liraya size koyu yeşil diğer greslere göre oldukça sert ve yapışkan bir gres verecekler ben uzunca bir süredir bisiklette gres kullanılacak yerlerde bu gresi kullanıyorum şimdiye kadar hiç şikayetim olmadı suya ve ısıya karşı oldukça dayanıklı gres yağdan da başka şey beklenmez :) yüksek devirler için sert olduğundan tavsiye edilmiyor biisklette de yüksek devir olmuyor zaten yani tam bu işlerin yağı.