Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti düşünüyorum.Yardım lütfen

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Uras Cumhuriyet tarafından paylaşıldı.

1. Uras Cumhuriyet

Uras Cumhuriyet Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Merhaba abilerim ablalarım ben Uras, profildede görüldüğü gibi :D 15 yaşında Ankarada oturuyorum. Çiğdem Mahallesinde. Foruma kaydım yeni sayılır ama iyi bi araştırma yaptım diyebilirim. Yol bisikleti istiyorum aslında bisiklet sürmeyi cok seviyorum uzun mesafeleri hayal ediyorum hatta ilerde profesyonel olarak bile binmeyi umuyorum. Gerçi pilot olmak da bi diğer hayalim ama :) Yaşım küçük oldugu için cok fazla bi bütcem yok yani ailemi bu konuda cok zorlamak istemiyorum. Aldığım bisikletten pişman olmamak istiyorum da sonuçta az para da değil. Bisikleti sürmeyi çok sevdiğim için ona uzun zaman vakit ayırmak istiyorum ve bi yandanda o kadar para verip depoda durmasını istemem. Bu yüzden Gölbaşı tarafında- Haymana yolunda 2 km sonra olan okuluma gitmeyi düşünüyorum. Tabi okul çantası taşıyacağımı da lütfen göz önünde bulundurun. Bisiklet olarak 2.el takıntım yok yani babamı ikna edebilirsem tabi :) 2000 tl ye kadar düşünüyorum. Çok heyecanlıyım kusura bakmayın cok dağıldı sanırım daha bisikletlere giricez :D

Şimdi, 45 dakika gibi bi sürede okul çantamla birlikte 25 km civarı bi mesafe gitmek. ( çanta benim için soru işareti yani yol bisikleti bagaj takılması gerekli mi sırtımda taşınabilir mi )

2000 liraya kadar çıkmayı düşünüyorum ama yani az olur para cepte kalır değil mi :)

bisikletle ilgili önceliğim ne olmalı tam emin değilim yani agırlık, ve kadroyu daha cok onemsiyorum. Fakat sizin yardımlarınıza göre bagajı da önemsemek durumunda kalabilirim. Çok araştırdım ama kafam yine de karışık.

1750 tl ikinci el bi sram apex donanımlı Salcano xrs 030 bisiklet gördüm ilerisi için jant seti değiştiğinde bisikletin ağırlığının 7.5 civarına kadar indiğini gördüm.

Giant SCR 1 -2 de görüntü olarak da hoşuma giden diğer modellerden.

Nedense treklerin kadro renk ve tasarımlarından olsa gerek cok soğuk buluyorum ve sevmiyorum. Ama şiddetle tavsiye ederseniz düşünebilirim.

Scott speedster serisi ve focus 4.0 ikinci el yine düşünebilirim.

Yalnız bir parantez Cannondale'e gerçekten aşığım :D İkinci el cannondale caad 8 leri de düşünebilirim.

Bir de Cannondale quick serisi ilgimi cekiyo. Gerçekten çok heyecanlıyım ve cok geniş bi platform olduğu için konu pek toplu olmadı ama gençliğime verin çok teşekkürler :) Dediğim gibi lütfen yardım edin

2. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ultras merhaba , şevkini kırmak istemem fakat , başlangıç için 25 km yolu 45 dakikada alman zordur. Zamanla olacak birşeydir. Ayrıca kadro boyu kesinlikle en dikkat etmen gereken şeylerin başında geliyor.

3. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yani ben şöyle düşünüyorum.Bisiklete yeni başlayan birisin sanırım(yaşından dolayı) 25 KM yi 45 Dakikada bilmiyorum gidebilir misin ? Bence ŞİMDİLİK bisikleti ulaşım için değilde gezi spor olarak kullan şehir tur bisikleti almanı öneririm.Birde okul çantası var okula geç kalırsın başın derde girer benim düşüncem böyle spor ve gezi için al.

4. Uras Cumhuriyet

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Öncelikle okuyup değerli fikirlerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler. Şu anda bir mtb bisiklet kullanıyorum hafta sonları da basketbol antrenmanlarım var yani cok yeni sayılmam, tabii yol bisikleti farkli haklı olabilirsiniz beni yol korkutuyor. Şimdi şöyle ki bisiklet sürmeyi çok seviyorum antrenmanlara bazen gittim 15 km civarıydı 30 dakikada carraromla gittim. Yani süre genişleyebilir o benim kararım ders 9 da başlıyor sonucta ben kendim erken kalkabilirim :D yada ilk başlarda 1-1.5 saat erken bile cıkabilirim. Hedefim o şekilde yani sonraki aşama da 45 dakikaya inmeyi umuyorum diyelim. umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler

5. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Ufak bir düzeltme yapayım;Salcano'nun jant seti değiştiğinde 7,5 kg'a inmez,karar verirken seni yanıltmasın.

6. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:

Ama gideceğin yer cadde ise kalabalıksa oda sorun olabilir,ama sen bilirsin ama 25 Km yi 45 Dakikada başlarda biraz zor.

7. Uras Cumhuriyet

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Düzeltmeniz için teşekkürler. Dediğim gibi uzun zamandır araştırıyorum kafam karışmış olabilir ama hatırladıgım kadarıyla ikinci el satılan bir xrs030 apex o civardaydı. İddia etmek istemem tabii ki bilgim sınırlı. Teşşekkürler

8. Uras Cumhuriyet

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Yok yok cadde degil bulvar gibi yani 4-5 şeritliydi yol yanlış hatırlamıyosam, şehir dışına doğru bi yol olduğu için. Otoban değil ama andırıyor diyelim :D

9. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sırtında çok ağır taşımıcaksan yol bisikleti problem olmaz ama bisiklete binerken çanta ile binmek çok sağlıklı değil onu söyleyebilirim.2000 tl ye gerçekten güzel bisikletler var kadro boyuna dikkat et boyun uzayacaktır.Bisikletler 2000 tl için hepsi birbirinin aynı ben focus culebro 4.0 beğenmiştim 2200 tl sanırım ama salcano 030 tiagra alabilirsin hangisi içine sinerse onu al kadro boyu önemli dikkat et :)

10. Uras Cumhuriyet

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:

Tavsiyeler icin tesekkürler. Çanta 6-7 kilo olur diye düşünüyorum onu da sele borusuna monte edilen bagajlarla taşırım gibime geliyor

11. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Düşüncen gayet güzel. Kış için bir çamurluk seti ile işi halledebilirsin.
    45dk'da 25km düşünceni yakın gelecekte elde edersin. Fakat sorun şu ki; o tempo ile sürdüğün zaman çok terlemiş olacaksın ve sonrasında duş alman gerekecek. Okulda da pek memnun olmuyor bu.
    O nedenle süreyi uzat, 1 saat üzerine çıkart, çok rahat daha gerçekçi olur.

Bisiklet olarak da sana tavsiyem; önce iyi kadro, sonra iyi donanım düşünmendir.
    Bu konuda da benim tavsiyem normalde Specialized Allez olurdu. Fakat euro'nun fırlaması nedeniyle pek mümkün olmayacak sanırım. Ama yine de düşünün.
    Ayrıca forumda satılık bir karbon focus var. 2500 liraya falan indirirse onu düşünülecek bir bisiklet o da. Sizin için çok iyi bir fırsat olur.

12. Uras Cumhuriyet

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:

Çok teşekkürler. Specialized de bildiğim baktığım bi markaydı fakat fiyatlar biraz uçuk bu aralar dediğiniz gibi :D http://www.aktifpedal.com/specializ...-bisikleti-allez?product_id=3441#.UhUp9tLJRgg
    Allezc2 diye bir model bütçe sınırında diyelim. Ancak şöyle bi durum var, para hazır değil yani araştırıyorum.Araştırıcam, deneyeceğim, karar vereceğim,sonra alacağım gibi.Uzun ve keyifli bi süreç.Çok da hevesli olduğumdan sıkılmıyorum da. Tavsiyenizi de düşünücem teşekkürler