Yol bisikleti, donanım yükseltmek için tavsiyeleriniz.

Hakan Beşikçi

Daimi Üye
Tepki
134
merlincycles den 105 5800 set almıştım TNTPost ile gönderdiler biraz geç geldi ama onun haricinde sorun yaşamadım, ptt kapıya kadar teslim ediyor vergiyi de kapıda alıyorlar, %18 vergi + 3 4 lira masrafı var.

• Beğen
Tepkiler: MuratHan
Scudo

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@Hakan, bu %18 lik farkı hesaplarken 75 Euroluk tutar çıkartılıp mı hesaplanıyor yoksa faturada ki rakam ne ise onun üzerinden mi hesaplanıyor.

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
@MuratHan

murat abi günaydın, english thread aynakol tarafı ters diştir, saat yönüne gevşer. italian thread aynakol tarafı düz diştir, yani saat yönüne sıkılır.
11'li ruble hub'a uymazsa sen 52/53 aynakolda ruble için 11 ya da 12'yi geçici olarak çıkarabilirsin iniş haricinde pek kullanılmıyor.

Hakan Beşikçi

Daimi Üye
Tepki
134
Hayır tamamına vergi kesiliyor, eğer aldığın ürün 75 Euro yu geçmezse gümrüğe girse bile vergi ödemezsin.

Neye bakıp vergi kesiyorlar diyorsan, fatura koli üzerinde geliyor direk orda yazana vergi kesiliyor diye tahmin ediyorum.

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
@MuratHan

(link)
murat abi maviler senin kırmızı da istediğin 53 aynakol 5700

• Beğen
Tepkiler: MuratHan

emir ünver

Daimi Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
@Hakan Beşikçi

105 ile ilgili deneyimlerinizi aktarabilir misiniz? 5800 çok fazla şuan türkiyede kullanılan bir set değil. Deneyimleriniz yararlı olacaktır. Akıcılık, sessizlik gibi durumlar 5800 de nasıldır?

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
Bende yeni toplayacağım bisiklete 5800 set almayı planlıyorum takipteyim

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Bu gün itibari ile 2014 scott speedster s10 aldım. Ultegra 6800 11'li sistem olduğu için elimde bulunan iki çift jant açıkta kalıyordu. 105 5800 de ise istediğim aynakol ölçüsü maalesef kalmamıştı. Jantlardan bir tanesine, freehub bulamadım, diğeri için olan ise pahalı ve uğraş gerektiriyordu. Dün biraz daha düşündüm ve bu sabah s10 almaya karar verdim. Hayırlısı diyelim. Aldığım bisikletin üzerinde ki aynakolu ve zinciri ultegra ile değiştirip artık defteri kapatacağım. Önceki bisikletim yine bir speedsterdı. Tiagra set donanımlı, 2009. LTD.7005 alu kadrolu. Bisikletten gayet memnundum ama şeytana uyduk bir kere. Emektarı bir arkadaşım istiyordu, öncelik onun olmak koşulu ile sonuca göre yine buradan satışa koymayı düşünüyorum. Herkesin hayalinde ki bisiklete kavuşması dileğiyle, konuya yorumları ile destek olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Samet Koç

Ne yapmayı düşünüyorsunuz peki? Merlin sizi deniyor olmasın?:)

Ben olsam maille bildirirdim durumu.

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
@Samet Koç

Merlin kadar profesyonel çalışan bir firma daha görmedim illaki yapılan hatayı fark edeceklerdir .Elinize gelen evrakları incelerseniz 1'den fazla kontrol ve kontrol'de görevli kişilerin imzalarını görebilirsiniz . Ürün size ulaştığı için yapılabilecek fazla bir şeyleri yok ama ilk adımı siz atarsanız Türk müşterileri imajında + bir değer kazanmamıza fayda sağlarsınız .

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
Bi mail ataym ilk once belki siparis ettigm size lar o an ellerinde olmadigi icin boyle yapmis olabilirler

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
@Samet Koç

İnternet stokları ile ellerindeki stoklar güncel kaldı ki öyle bir hata yapmış olsalar bile bütün grup set yerine ellerinde olmayan parçayı bir üst gruptan gönderirlerdi .

fatih çelik

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Cannondale
Merlin bana yamuk yapıyor 3 ayrı sipariş verdim ürünler bana ulaşmadan vermiştim siparişleri. ilk pakette adres de ı harfi var ı harfinden sonrası türkçe karakter diye postanın üstünde yazılmamış.İlk paketi beni tanıyan postacıya denk gelmesi sayesinde farkedilip geldi.
2. paketi de bugün bulunduğum hanın kapısında başka bir postane görevlisine denk gelip abi dağıtıma paket çıkacaktı bilgin var mı diye sormamla.İsmin ne filan ismimi söyledikten sonra pakette sayede mahallenin adı yazıyor niye adresini tam vermiyorsun diye fırça yedikten sonra.
Pakette adres yanlış olduğu için iadeye gönderildiğini öğrendim.Sağolsunlar yine tatlı dilden anlıyan insanlar sayesinde 2.5 saat telefon trafiğinden sonra paketi yakalayıp yarın teslimine söz aldım.
3. paketim 5800 set şu an gümrükte aradığım bütün numaraların sonunda şu an için hiçbirşey yapılamıyacağını gümrükten çıkıs yaptıktan sonra paketin peşinde hangi postaneye giderse orada yakalamam gerektiğini öğrendim. öğleden sonra 3 dakika da bir ptt sitesini kontrol etme tikim oldu sayelerinde.Gönderdiğim bütün maillerde de ısrarla adresi doğru yazdıklarını söylüyorlar.İlk paketin resmini çekmeyi unuttum ama paket bildiğim yerde alıp resmini çekeceğim gözlerine soksunlar diye mailliycem :D
İnşallah gümrükten direk geri gönderim olmaz en azından bir postaneye sevk edilirse yolda yakalar alırım :)

emir ünver

Daimi Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
o nasıl bir şanstır yahu:) abi ozaman bende ultegra sipariş vereyim belki durace gelir:))