Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti donanım farklılıkları

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Yiğit Eydemir tarafından paylaşıldı.

1. Yiğit Eydemir

Yiğit Eydemir Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şehir bisikletim var ve donanımlara bakmadan aldım . Bu konuyu da bilmiyorum açıkçası . Şimdi yol bisikleti almak istiyorum şehir bisikletinin yanına , fakat bütçeyi yüksek tutmak istemedim. Hobi amaçlı sürüş için kullanacağım. Sedona 601 düşündüm geneli 2300 setin parçalardan oluşuyor sanırım. Bir yorum dikkatimi çekti ilk olarak Sora setli bir bisiklet almalısınız diye. Aralarında nasıl bir fark var? Hobi , gezi kullanım amaçlı biri için şart mı Sora setli bir bisiklet bunu merak ettim , neler kaybederim. Bütçeyi aşmak istemiyorum .

2. yiğt

yiğt Aktif Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Ben de Sedona 601 alma aşamasındayım . Önerildi fakat bir üst set mi alsam diye düşünüyorum bütçeyi kasmak istememekle birlikte

3. ErcanArslan

ErcanArslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  4. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle hobi amacıyla sürüşler gerçekleştireceksiniz bunu şehir bisikletiniz ile yapmanız çok daha uygun olacaktır çünkü yol bisikleti kadar özenli ve dikkatli olmak durumunda kalmazsınız ( mazgallar çukurlar vs daha rahat geçilebilir )
    sedona 601 başlangıç için oldukça yeterli bir model fiyat olarak da bütçeyi zorlamayacaktır diye düşünüyorum
    shimano yol komponentleri 2300 serisi ile başlar sora - tiagra - 105 - ultegra - durace - durace di 2 ' ye kadar gider
    sora işinizi görecek bir sistemdir düşük seviye bir komponent grubu olması kötü olduğu anlamına gelmez lakin her ekipman farklı amaçlar için üretilmiştir yarışmak amacınız yoksa bu detaylara takılmanıza hiç gerek yoktur forumda oldukça temiz 2. el yol bisikletleride bulabilmeniz mümkündür

5. Yiğit Eydemir

Yiğit Eydemir Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Beklenen yorum geldi çok teşekkürler. Amortisörlü bir şehir bisikletim var çok konforlu zaten (Merida Crossway 40 V) . Hem yol bisikletlerinin çok güzel görünmesi , hızları ve eve 2. bir bisiklet ihtiyacından dolayı almaya karar verdim. Şimdi Sedona 601 ve Sora donanımlı sanırım Carraro cr race 032 diye geçen model arasındayım