Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti Dış Lastiğinde OE ibaresi ve Yurtdışı seçeneği?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında olgun şenel tarafından paylaşıldı.

1. olgun şenel

olgun şenel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.

Continental GP 4 Season almayı düşünüyorum. Aşağıdaki linkte 2 farklı fiyat var. İlk ürün linkinde OE ibaresi var. Bu ne anlama geliyor biliyor musunuz? Sanırım Old Edition, yani eski versiyon demek, fiyatı düşük doğal olarak. Bu ürünü almamı önerir misiniz?

Continental Grand Prix 4 Season 700C Folding Duraskin Road Tyre - OE | Evans Cycles

Continental Grand Prix 4 Season 700C Folding Duraskin Road Tyre | Evans Cycles

Birde 2 yol 2 de tur için toplam 4 dış lastik almayı düşünüyorum. Hangi siteyi önerirsiniz? Çok defa soruldu biliyorum ama yurtdışından site öneriniz ve bu 4 lastiğin gümrük vs. takılma sorunu olur mu?

Teşekkürler...

2. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Ürün normal paketinde gelmiyor OE olduğu zaman. Yani aynı ürün ama poşetle falan gönderiyorlar.

3. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Continental gibi firmaların iki tür müşterisi var; biri bizim gibi bisiklet kullanıcıları, diğeri bisiklet üreticileri. OE, ikinci tür müşteri için ürettiği ürünlere deniyor. OE olanın son cümlesinde de şu yazıyor: "OE sourced genuine original item, may not come with retail packaging."

Ben evans'tan epey alışveriş yaptım, gayet memnunum ancak takipsiz posta ile göndermek gibi bir handikapları var. Fazladan para öderseniz DHL ile de göndertebilirsiniz. Onun dışında merlin, wiggle, bike24, vs çok site var...

Benim 2 tayt veya 2 forma içeren siparişlerim gümrüğe takılmadı (yani %18 vergiyi ödeyip aldım, ticari ürün muamelesi görmedi). Teorik olarak 2 çift lastiğin de aynı şekilde değerlendirilmesi gerekir ama 4 tane olunca birileri işgüzarlık eder mi bilmiyorum...

4. halil halil

halil halil Kıdemli Üye

Seviye:
    eskiler bilirler
    20 sene önce pc parçası aldığınızda oem veya boxed yazardı
    oem boxdan 2-3 dolar ucuz olurdu
    oem "orginal equipment manasında"

yine aynı şekilde
    gümrüklerde araç kipmanı alırsanız vergi başka çıkar. lastik alırsanız vergi başka çıkar. lastiğin vergisi çoktur. lastiği ekipman gösterip vergiden düşer parçacılar

5. olgun şenel

olgun şenel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teşekkür ederim herkese. O zaman sorun yok. Hatta ambalajı olmaması daha iyi aslında gümrük anlamında. Fakat daha öncede bi kaç konuda yazmıştım. Hala Schwalbe Marathon Mondial 700x38C Folder (Telsiz) arıyorum. Aradan 8 ay geçti neredeyse hiç bir yerde yok. 4 lastiğide aynı yerden almak istiyorum. Site önerisi olan var mı?

6. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    38'i yok, 35 ve 40 var yalnız...
    Wiggle'da varmış:
    Wiggle | Schwalbe Marathon Mondial Evo DD Folding Road Tyre | City Tyres
    Türkiye'den almak isterseniz:
    Schwalbe Marathon Mondial Evolution Line Katlanır (Foldable) Dış Lastik | Bisiklet Gezgini E-Shop