Yol bisikleti değişkliği.

Murat cinar

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Atala
Arkadaşlar,dostlar aklımda bir düşünce var nasıl olur.diyorumki bütün vites sistemini kaldırsam bisikletten arka dişliyi tek ve büyük yapsam ön aynakol takılabilecek en büyük ve tekli olsa;yada komple kontra pedal olsa nasıl olurdu yani şimdi city bike var bende ön aynakol büyük ve tekli arka dişli tekli büyük sayılır vitesde yok çok aşırı yokuşlarda malum inip bisikletten elime alıp çıkıyorum ama başka diğer yokuşlarda sıkıntı yok düz yolda zaten harika vites olsada olmasada yol bisikletimide böyle vitessiz yapsam ne olur'ki 2 de birde yok zincir attı yok vites ayarı yok bilmem ne hiç değilse kurtulurum sizler ne dersiniz.

Scudo

Murat cinar

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Atala
Arkadaşlar herhalde tam anlatamadım yada yanlış yazdım diye geçdi aklımdan yol bisikletim var.klasik çelik kadro 2 li aynakolu var ve 21 vites ben komple vitesleri iptal edip 2'li aynakoluda söküp tekli ve büyük bir aynakol takmak istiyorum arka 7li dişlileride söküp büyük tek bir dişli takmak istiyorum yani hem düz yolda hemde yokuşlarda hiç vites değiştirmeden rahat,rahat sürmek hız gibi bir derdim yok 25-30 asgari kullanıyorum.daha önce böyle bir uygulama yapan varsa acaba eksi ve artı yönleri anlatırsa sevinirim.

Murat cinar

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Atala
Neyse ben denedim güzel oldu yapmak isteyen olursa aynı şeyi bir denesin derim.konu kapatılabilir.

CevdetBilge

Forum Demirbaşı
Tepki
576
Bisiklet
Colnago
Selam yapmak istediklerinizle ilgili merak ettiklerinizi fixed ve single başlığında bulabilirsiniz .Orada konu ile ilgili fikir verebilecek çok değerli dostlarımız var

• Beğen
Tepkiler: Murat cinar

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
evet single dedikleri olay. belki ilerde ben de düşünebilirim. fakat şuan hız yapmaya ve yokuşları performanslı çıkmaya hevesli olduğumdan dolayı viteslere ihtiyacım var :) aynı vitesle yokuş inip aynı vitesle yokuş çıkmak, biraz gezi işi olur, tur olur. ben şuan tam sporcu havasındayım :D performans yapmaya çalışıyorum yani kendi çapımda

ama dediğim gibi, ilerde hevesim var :) özellikle klasik bir yok bisikleti ile

• Beğen
Tepkiler: Murat cinar

Murat cinar

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Atala
Açıkcası konunun single veya fixed olduğunu bile bilmiyordum demek yanlış yere açdım başlığı yönetici arkadaşlar konuyu uygun yere alırsa sevinirim.