Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti bel fıtığı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında mustafa tanrıverdi tarafından paylaşıldı.

1. mustafa tanrıverdi

mustafa tanrıverdi Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yol bisikleti sürmenin bel fıtığına etkisi nasıl olur? bu konuda yorum alabilirmiyim?
    NOT : Bel fıtığı mevcut ancak Şehir - Tur bisikleti kullanırken hiçbir sorun yok hatta iyi bile geliyor.

2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şehir - Tur bisikletlerinde dik bir oturuş pozisyonunda kullanıyoruz, bu yüzden bele pek bir etkisi olmuyor. Açıkçası belden bende muzdaribim, yol bisikleti almayı çok istiyorum ve bu beni de düşündüren bir konu :) O pozisyonda uzun süre kullanmak ağrı yaratabilir sanırım.

3. sinan hüner

sinan hüner Aktif Üye

Seviye:
    Belimde bir problem yok çok şükür fakat yol bisikletiyle uzun yol yaptığım zaman belimde ağrı kollarımda uyuşukluk yapıyor. Bel fıtığına nasıl yardımcı olacak ki??

4. clubber

clubber Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bel fıtığı için kayropratik öneririm. Kesin tedavi ediyor. Anadolu Sağlık'ta yaptırabilirsiniz.

5. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    2000 senesinden beri belimdeki fıtık ile yaşıyorum tıpta L 2 L4 ve L 5 olarak adlandırılan bölgede sıkıntı mevcut zayıf olduğum için genelde ağrım sızım olmuyor dikkatte ettiğim için sanırım ancak ara sıra birşeyleri yanlış yaptığımda ben buradayım diye ikaz ediyor beni ... bisiklet inanın bel ağrısı çekenler için oldukça sağlıklı bir tedavi sağlıyor dün ısınma sırasında belimi yine ciddi bir ağrı sardı fakat bugünkü idmanda yeterli ısınarak bu problemi aştım ve girdiğim yarışı rahat bir biçimde tamamladım yol bisikletinde gün içinde 260 km yol yaptığım da oldu hissettiğim ağrı yorgunluktan başka birşey değildi inanın yol bisikletide kullansanız barları değişik bir biçimde tutarak sırtınızı rahatlatmanız mümkümdür doktorun bana kesin ameliyat olman gerekir demesine rağmen ben bu sporu yapabiliyorsam sizler hiç endişe etmeyin sadece dikkatli olun ağırlık kaldırmayın çok gerekliyse dizlerinizi kırarak kaldırın iyice ısınmadan bisiklete binmeyin yüksek kadansı ihmal etmeyin yeter sanırım herşeyi söyledim :)

Bilal Urcan ve mustafa tanrıverdi bunu beğendi.