Yol bisikleti baradine pabuç

Okan Aydoğan

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Scott
arkadaşlar bnm yol bisikletim var frenlerim tam tutmuyor:S.pabuçlardan ses geliyor fren yapınca.araştırdım ve inceledim pabuçun içine aliminyum jant parçaları girmiş
temizlemeye çalıştım fakat ses kesilmedi.pabuçlarım tektro,birkaç kişiye danıştım pabuçu değiştir dediler ve baradine önerdiler.sizce pabuçları değiştirince bu sorun çözülürmü? teşekkürler:)

Scudo

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Pabuçlarınızı değiştirmek çözüm olabilir.Pabuçları açılı ayarlamakta ses problemini giderir.Görmeden bir şey demek zor.

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Pabuçların dandikliği diyelim büyük ihtimal yapısıda sert malzemedir öter tutmaz kafasına göre takılır.Baradine halleder,sağlam basar,sağlam tutar :)

Okan Aydoğan

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Scott
öncelikle cvplar için teşekkürler:)pabuçların açılarını ayarlamıştım zaten fakat yine tutmuyor.baradine pabuç almak gerekiyor ozamn.

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Bu baradine i tavsiye ederim.Biraz f,yatlı ama gerçekten güzel.Erciyes Bisiklette bulabilirsin.

http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/526280365/Wholesale-C02104-Taiwan-BARADINE-ABS-01VC-high-end-mountain-bike-brake-pads-Bike-Bicycle-Parts-free.jpg

Tepki
11
İsim
Salihcan SAĞLAM
Bisiklet
Bianchi
Kardeşim senin pabucun içine aliminyum parça kaçmamıştır eğer fren pabucun normal ise pabucun normal kısmı eriyip bittiği zaman yumuşak yeride bitiyor o bitince onun altındaki aliminyum ortaya çıkıyor ses o yüzden çıkıyor olması lazım bence pabucu değiştir ersinin attığı pabucu ben bugün 20 liraya alım baradine marka pabuç bayağı bir sağlam. :)

bekotechno

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Bekir
Bisiklet
Carraro
barradine orjinal ve sahtesi varmı nasıl ayırt ederiz örnek varmı

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
@bekotechno
bilindik yerlerden almaya özen göstermek gerek sanırm.

bekotechno

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Bekir
Bisiklet
Carraro
arkadaşlar benim bisikletim 28 jant mosso şehir modeli pabuçları sabun gibi eriyor ve siyah talaş atıyor hoşumada gitmiyor ön frenlerin birisinden frene asılınca cayırtıyor ses yaPIyor. değişmeyi düşünüyorum gitti gidiyordan baradin pabuç buldum 7,5 tl ürünorjinalmi sahtemi bilemedim kararsızım bilginiz varmı ne yapayım. ?

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Ben hidrolik disk frenime baradine pabuç taktım, pek memnun değilim nedense. Shimano kadar iyi kavrayamıyor ve kuvvetli sıkınca sanki diske metal sürtüyormuş gibi vuruntu yaptırıyor.

Tepki
11
İsim
Salihcan SAĞLAM
Bisiklet
Bianchi
Bekir kardeşim eğer pabuç almak istiyorsan normal pabuç alma kafesli pabuç al çok avantajlıdır ilk başta biraz tuzlu gelebilir ama sonra sadece 10 lira vererek bayağı sağlam pedler bulabilirsin bu konuda genelde baradinenin üç renkli fren pabuçları çok övülüyor ben bilmediğimden iki renkli kafesli fren pabucu aldım para olduğu zamanda üç renkli alıcam internetten araştırdığıma göre bayağı dayanıklı bi pabuç markası eritebilirsen helal olsun :))

bekotechno

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Bekir
Bisiklet
Carraro
zaten o modele gözümü diktim 3renkli olanı yakında görmüştüm daha önce almamıştım neyse teşekkürler almalıyım artık

Tepki
11
@bekotechno

baradine 3 renk, rüya gibi..

fakat çakmalarını gördüm, aman dikkat diyorum.

bekotechno

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Bekir
Bisiklet
Carraro
orjinal ını buldum gayet iyi tavsiye ederim..