Yol Bisikleti, Aynakol Hakkında Bilenlerden Yardım

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Merhaba, Scott bisikletimde S10 kadro, S40 ruble, aynakol ve zincir var. Yani 27 den 20 ye geçmek istiyorum acaba
- mevcut aynakoldan orta yaprağı alsam ayar tutar mı?
- ya da rubleyi değiştirmeden ikili hallowtech aynakol alsam ve rubleye bir büyük yaprak eklesem bu modifikasyon çalışır mı?
- ya da 2*10 için hiç uğraşmadan ruble ve aynakolu komple değiştirsem böylece standart S10 kompenantlarına mı dönsem (bu durumda zinciri de değiştirmem gerekir mi? zincir: Shimano HG 50 ya da 53 olması lazım), bunu yaparsam kollar da değişecek, bu durumda maliyet ne kadara çıkabilir tahminen?

Bu soruları yanıtlayanlara çok teşekkür ederim.
Saygılar

Scudo

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@Yusuf Z. Şipal

söylediklerinize benzer konuda (ayna koldan yaprak çıkarmak , rubleye eklemek vs) soruşturduğumda olumlu cevap alamadım. ayrıca sadece vites kolları değil vites değiştirici de değişmeli

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Z. Şipal

sinan hüner

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Sinan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
çok zahmetlı bır süreç olur ayrıca kac lıraya mal olacağını bilmiyorum ama tuzlu bır malıyeti olabılır

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Teşekkürler arkadaşlar, zaten sorumu okuduğumda saçmaladığım noktaları yakaladım. Sevgili Ferhat Köse zaten son noktayı koydu aktardıkları ile, kendisine de buradan ayrıca teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Yusuf Z. Şipal

Yusuf her konuda adım geçmesin diye telefon ile söylemiştim, sağolasın yine adımı geçirmişsin :)

• Beğen
Tepkiler: Ali Serdar GÖK

Ali Nihat GÖRAL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
Bisiklet
Specialized
Merhabalar...Ben yeni yol bisikleti kullanıcı adayıyım.Yalın bir sorum var.Sizce ben de aynakolu 3 yapraklı mı almalıyım yoksa ileriyi dusunerek 2 yapraklı mı almalıyım?Scott Speedster s 40 almayı dusunuyorum.Bu konuda yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim.Teşekkürler

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
@Ali Nihat GÖRAL

3 yapraklı alırsanız dik yokuşları dişli kombinasyonu ile daha rahat çıkarsınız. 2 li ayna kollar ise genelde düz yollar için yapılmıştır diye biliyorum ben. Yanlışım varsa düzeltin. :rolleyes: