Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti ayakkabısı seçimi hakkında yardım.

Konu, 'Giyim' kısmında Ömer KARAN tarafından paylaşıldı.

1. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Öncelikle herkese selamlar. Başlıkta da belirttiğim üzere yol bisikleti ayakkabısı seçimi konusunda sıkıntı yaşamaktayım. Şuan için maksimum 150 - 160 tl bir bütçem var. Bir arkadaşımın aracılığı ile yaklaşık 100 km kadar kullanılmış gayet temiz üzerinde hiç yıpranma olmayan sadece tabanında biraz çizik olan SİDİ ZETA modeli ayakkabı buldum. Ayakkabının sahibi arkadaş 150 lira istiyor. Bu ayakkabıyı kullanan bilen var mı? Fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz? Eğer kullanan varsa görüşlerini aktarırsa sevinirim. Ayrıca bu fiyat aralığında kullandığınız önerebileceğiniz modeller var mı? Yardımı dokunan herkese şimdiden teşekkür ederim.
    *
    Sidi Zeta için link: http://www.cambriabike.com/shopexd.asp?id=132045
    *

Not: Gerek Türkiye de gerek yurt dışı sitelerinde biraz araştırma yaptım. Bütçeme uygun alabileceğim modelleri biraz gözden geçirdim. Özellikle bu fiyat aralığındaki bir ayakkabıya sahip olan kişilerin kullanıcı yorumlarını, önerilerini ve tavsiyelerini dinlemek ayrıca bulmuş olduğum SİDİ ZETA modeli ayakkabı hakkında yorumları almak istiyorum. Konuyu bu yüzden açtım. Saygılar.

ufuk şimşek bunu beğendi.
  2. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yardım edebilecek olan yok mu?

3. Janbey Furkan

Janbey Furkan Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    100 km kullanilmissa bence o fiyata kacirma derim. Ortalama 25km hizla 4 saatlik kullanima tekabul ediyor ve sifirdan farksizdir benim gozumde. Gorunusu de cok guzel ama yol ayakkabisi daha once kullanmadigim icin ne desem yalan olur :) Ben aliexpress uzerinden siparis vermeyi dusunuyorum 50-60 usd'ye guzel ayakkabilar var biraz kumar olacak ama yapacak birsey yok. Gonul isterdi ki maddi durumumuz iyi olsun Sidi alalim Mavic alalim Specialized alalim..

Ömer KARAN bunu beğendi.
  4. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Ömer bey ,sizin gibi yardımsever birine gerçekten yardım etmek isterdim ama bu konularda neredeyse hiç tecrübem yok.Fakat birkaç yabancı forumda dediğiniz ayakkabı markası hakkında güzel şeyler okudum.Fakat birisi ayakkabıların dar olduğundan bahsetmiş.Başka biri de alacaksanız bir numara büyük alın demiş.Aklınızda bulunsun.Belki işinize yarar.İyi seçimler

Ömer KARAN bunu beğendi.
  5. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ayakkabı için istenilen fiyat biraz daha yüksekti aslında. Satacak olan kişi çok yakın bir arkadaşımın dostu olduğu için ben alabileceğimi söyleyince fiyatı biraz da hatır gönül doğrultusunda bu şekilde belirledi. Ayakkabı baya temiz üzerinde hiçbir yıpranma yok sadece tabanında kısmen yıpranmalar var. Hatta şöyle söyleyeyim ayakkabının tabanının ortasında kabartmalı sidi yazısı var o bile düpdüzgün sadece topuklardaki deiştirilebilir ped ler ve etrafları biraz çizilmiş falan. Büyük bir ihtimal bu ayakkabıyı alırım diye düşünüyorum. Ancak iş ayakkabı oldumu gerçekten baya titizimdir ayağımın rahatlığına çok düşkünümdür. Bu yüzden konuyu açma ihtiyacı duydum. Acaba bu fiyata bu ayakkabından güzel bir ayakkabı var mıdır? Kullananların şiddetle tavsiye ettiği bir model olabilir mi diye merak ettim. Aliexpress i girip inceliyorum bazen ama hiç ayakkabı aramamıştım. Bir ara göz atayım bende. Teşekkür ederim bu fikri verdiğiniz için. Güzel bir ayakkabı edinmenizi dilerim. Umarım almayı düşündüğünüz ayakkabı güzel olur. İnşallah size hatta herkese, hepimize sidi ler mavic ler fizik ler kullanmak nasip olur :)

6. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Soner Bey öncelikle hakkımdaki iyi düşüncelerinizden ötürü çok teşekkür ederim. Eğer bir kişiye bile yardımım dokunmuşsa ne ala. Aslında bu konuda bende pek bilgili değilim. Bir ara shimano spd ayakkabı kullandım ama arkadaşın tavsiyesiyle almıştım ne o zaman ne de şuan modelini bile bilmiyorum :) Pek önemsemiyormuşum galiba. Artık güzel bir ayakkabı alıp kullanmak istiyorum. Sidi bu işte en iyilerden biri aslında. Bu markayı kullanan tanıdıklarım var hatta yakın bir arkadaşımda karbon tabanlı üst seviye bir modeli var. Çokta memnun. İnternet te ararken bende genelde hep iyi yorumlar gördüm. Marka konusunda hiçbir şüphem yok açıkçası. Bende biraz bilgi edinebilmek adına açtım konuyu. Kullandığı ve memnun kaldığı ürünleri önerenler olur diye. Çünkü benim için kullanıcı yorumu çok önemlidir. Numara konusunu araştırdım bende bazı markalarda özellikle shimanolar da 1 numara büyük alın diyorlar. Bu ayakkabının kalıbı tam galiba. Satıcı arkadaşla görüştüm günlük kullanımda da 42 numara ayakkabı giydiğini bu ayakkabının da 42 numara olduğunu söyledi. Zaten alacak olursam arkadaş gönderecek deneyerek alacağım. Numara konusunda bir sıkıntım yok. Beni düşünüp tavsiyede bulunduğunuz için çok teşekkür ederim. Saygılar.

7. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yardımcı olabilecek olan başka kimse yok mu acaba?

8. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sidi marka olarak iyidir anca bu modeli hakkında bilgim yok.

Markanın seviyeyi fazla indireceğine ihtimal vermiyorum. Zaten yol ayakkabıları 150 lira civarından başladığı için alacağınız başka bir ayakkabının bu ayakkabıdan iyi olması pek olası değil.

Burada önemli husus ayakkabının ayağınıza tam oturuyor olması. Boşluk kalmaması, ayağınızı iyi sarması gerekiyor.

Ömer KARAN bunu beğendi.
  9. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yardımınız için teşekkür ederim Tuncay Bey. Kendi çevremde ulaşabildiğim sidi marka ayakkabı kullanan arkadaşların hepsi kalitesinin çok iyi olduğunu ve markadan çok memnun olduklarını söylüyorlar. Ancak bu modeli hakkında benimde fikrim yok ve fikri olan birine ulaşamadım daha.
    *
    Ayakkabıyı alırken sizin de söylediğiniz gibi ayağıma oturmasına dikkat edeceğim. Yurtdışı sitelerinde shimano nun bir kaç ayakkabısını da takip etmekteyim şuan. Belki onlardan birini de alabilirim. Bütçeyi arttırmamda gerekebilir. Artık bir hal çaresine bakmak gerekecek. Yorumlarınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Saygılar.

10. Mert Ahmet

Mert Ahmet Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Ömer KARAN Ben de ayakkabı bakıyorum 2. ele yönelmek istemiyorum ayakkabıda biraz hassas bi ayak yapım var nasır felan oluyor o yüzden de ucuz birşey almak istemiyorum ama beğendiğim ayakkabılar da 300 dolar seviyesinde alamayacağım şeyler :D
    http://www.aliexpress.com/item/SH-X...o-Lock-Cycling-Shoes-Footwear/1516946960.html

şu linkteki http://www.aliexpress.com/item/2014...e-athlete-shoes-Free-Shipping/1756085937.html gibi birşeyler almak istiyorum fakat yurtdışından değil Türkiyede bulabilirsem çok güzel olacak :)

11. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Mert Bey maalesef Türkiye de bu kadar ucuz ayakkabı bulmak benim araştırmalarım kadarıyla mümkün değil. Aslında ayakkabı konusunda bende belki sizin kadar olmasa da titiz biriyimdir ancak alacak olduğum ayakkabının sahibi tanıyorum biraz da güvendiğim bir arkadaş. Ayakkabıyı çok az kullandığını biliyorum o yüzden almaya biraz niyetlendim açıkçası ama hala aklımın bir ucunda ne olursa olsun sen git sıfır ayakkabı al tertemiz kullan diyen bir düşünce var. Bakalım bu işin sonu nereye gidecek. Aslında Erdoğanlar bisiklet te shimano nun r064 modeli vardı peşin alımda 136 lira fiyatı. Bulabildiğim en ucuz ayakkabıydı onu alma düşüncem vardı taki stokta olmadığını görene kadar :) Bence sizde bu ayakkabıyı araştırabilirsiniz. hatta r078 modeli var o biraz daha pahalı ama onu da düşünebilirsiniz.

12. Mert Ahmet

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben de baktım shimano r064e fakat o zaman sadece 47 numarası vardı :D şimdi satılmış...

cebimde verebileceğim 180tl param var fakat şunları buldum en ucuz yol bisikleti için
    http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,3530,OdesisMc

http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,3531,OdesisMc

imkanları biraz zorlayıp almayı düşünüyorum :) daha iyisini veya ucuzunu bulursam ona yönelirim burdan da yazarım :)

13. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Valla açıkçası bu modelleri bende gördüm ama bana biraz pahalı geldiler o yüzden hiç niyetlenmedim bile. Çünkü 250 verince yurt dışından sidi de alabiliyorum. İnşallah sizde aradığınız gibi bir ayakkabı bulabilirsiniz. Bulduğunuz modelleri buraya yazarsanız sevinirim.

14. Mert Ahmet

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Şimdi bir kez daha göz gezdirdim erdoğanlara da şu ikisi yukarıda delta adamda baktıklarımdan daha iyi geldi bana

http://www.erdoganlarbisiklet.com/giyim/ayakkabi/shimano-sh-r078w-road-mtb-ayakkabi-beyaz.html

http://www.erdoganlarbisiklet.com/giyim/ayakkabi/shimano-sh-r078l-road-mtb-ayakkabi-siyah.html

yalnız şöyle bir not düşmüşler

ben 43-44 numara giyiyorum normalde burda tereddütte kaldım şimdi 45 mi alsam diye :)

15. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Evet shimano nun kalıpları biraz dar. O yüzden bir numara büyük almak tavsiye ediliyor. Ben normalde 42 numara ayakkabı giyiyorum. Yakın bir arkadaşımda 43 numara shimano spd var ayağıma tam oturuyor. Shimano alırsam ben 43 numara alacağım. Ama sizin durum 43 44 giyiyorum dediniz mi karışık biraz. Erdoğanlar bisikleti bir arayıp görüşürseniz belki daha iyi yardımcı olabilirler.

16. Mert Ahmet

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bugün bundan aldım 44 numara :)
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/giyim/ayakkabi/shimano-r064-spd-sl-road-ayakkabi.html

17. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
  18. Mert Ahmet

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    15km yaptım daha yeni eve geldim :)
    Burdaki bisikletçide vardı (sural bisiklet çorlu). 175tl verdim.
    İzlenimlerime gelecek olursak spd'de genel olarak ayağı dinlendirememek büyük problem ama alışılmayacak şey değil. Ben bir ayağımın ortasıyla bir parmak ucuyla sürüyordum düz pedalı bunda hep parmak ucu sürüyorsunuz yorucu oluyor. Biraz uyuşma oldu ayağımda ama ayakkabı sıkı gelmiyor sanırım sürüş pozisyonumdan pedal biraz geride kaldı.
    Şimdi artılarına gelelim :)
    Hızlanmam ilk kullanıma göre gözle görülür derecede arttı diyebilrim :) Birkaç yokuş denedim biraz daha rahat ama normal alışkanlığınız gibi değil çekme hareketiyle birlikte harmanlamanız gerekiyor sürüşü, gene alışlılmayacak birşey değil hatta buna alışması en zevkli şeylerden biri olacak :) En yüksek 40-41 km/sa hızları görmüştüm normal pedalla şimdi azcık azimle 45 km/sa hıza çıkabildim :) Bu gibi yüksek hızlarda ayakta sürmek normal pedalda çok zor ama spd'de çok daha kolay ve bisiklete hakimiyeti arttırıyor.

15kmlik sürüşün ardından notlarım bunlar :) Daha da sürdükçe deneyimlerimi paylaşırım :)

19. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Önceden bir süre spd kullandığım için biraz bilgiye sahibim bende. Peki ayakkabının kalitesi falan nasıl? İçi rahat mı? Yürürken tabanı çok kayma falan yapıyor mu vs.

20. Mert Ahmet

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Valalha ben çok çeşitli ayakkabılar giydim. İçlerinde ucuz kötü işçilikte olanları da oldu pahalı çok güzel olanları da. Bunu işçiliği kaliteli ve rahat olarak görebilrisiniz. Sert bir yapısı var bence hor kullanılsa dahi 3 senesi var gözümde kesin :)
    Şimdi kayma olayı bstığınız zemine göre değişiyor bi tek fayans yüzeyde kaydı, asfaltta, toprakta, kaldırım gibi yerlerde bir problem yaratmaz sanıyorum.