Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti Ayakkabı Kılıfı

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Ergun Yavuz tarafından paylaşıldı.

1. Ergun Yavuz

Ergun Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  2. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bende var. Pazar günü deneme imkanı buldum. Hava oldukça rüzgarlıydı ve hissedilen sıcaklık zaman zaman 4-5 derecelere düştü sanıyorum.
    Ben kışlık bir çorap giymemiştim, o yüzden sürüşün sonlarına doğru ayağım üşümeye başladı. Ama sürüşün genelini düşünürsek memnun kaldım.
    Rüzgar koruması iyi. İnce değil. Polar ya da yünlü bir iç katmanı yok. İyi bir çorapla işinizi görür.

Ergun Yavuz bunu beğendi.
  3. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    5 derecelik havalarda sonuç almak için kalın kılıflar kullanmalısınız. Resimden kalınlığı belli olmuyor.

Ben 5 derecelik havalar için kalın bir kılıf aldım, kalın kayak çoraplarımı giyiyorum, ancak yetiyor. İnce kılıf vardı yetmiyordu.

4. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu kılıf, neopren denilen kauçuk benzeri malzemeden (wetsuit diye adlandırılan dalgıç kıyafetlerinin yapıldığı malzeme) yapılmış. Rüzgar ve su geçirmezlik konusunda çok etkili olmakla beraber nefes almayan bir malzemedir, ayağınızdaki teri dışarı atamayacağınız için bir süre sonra sıkıntı yaratır, dolayısıyla uzun binişlerde tavsiye edilmez.

5. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Ben Decathlon'dan 60 TL'ye Pro marka ayakkabı kılıfı almıştım. http://www.pinarelli.com/tr/ayakkabi-kilifi/725-pro-kilik-ayakkabi-kilifi.html

Neopren ağırlıklı bir ürün. Yağmurda etkili ve soğuğa karşı dayanıklı ancak, bazı olumsuz yönleri var.

- Alttan su alabildiği için, ıslak yollarda yere bastığınızda ya da yoldan sıçrayan sular yine de ayakkabıya giriyor.

- Çok kalın olduğundan, esneklik sorunu var. Yüksek kadansta ayak bileklerini yoruyor.

- Kazayla aynakola veya başka bir metale sürtündüğünde üst katmanı kolaylıkla yırtılıyor.

Eğer yağmur yoksa veya hava 5 derecenin altında değilse giymemeye çalışıyorum. Bu durumlarda alternatif bir kılıf kullanmak daha faydalı.

6. Ergun Yavuz

Ergun Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mart ayında uzun turumuz var günlük idare etsin yeterli :) Çanakkale şehitlerini anma turu (280 km) gibi bi organizasyon yani bir gün idare etsin yeterli.. Decathlonda ki ürünü almayı düşünüyorum..