Yol bisikleti arka dişliyi büyütmek

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
Goruldugu uzere , yol bisikletini turlarda kullaniyorum. Gayet memnunum , aynakolu 3 lu yaptim . Arka disliyi de buyutmek istiyorum malum yokuslarda zorlanmamak icin . Nereye kadar buyutebilirim , ne yapabiliirim . Sora 9 lu set var uyum problemleri olur mu ?

Scudo

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
(link)

kadro speci allez galiba kadro gayet iyi bence.
vites sayısı arttırmaktansa aynakolun büyük dişli sayısını düşürmek daha çok işe yarar bence

Efe Yamac Yarbasi

Daimi Üye
Tepki
311
Bisiklet
Cannondale
aynakol 3lüyse arka tarafta 27-28 gibi bir en büyük dişli işinizi görecektir bence. eğer aktarıcınız destekliyorsa yanlış bilmiyorsam 32ye kadar yolu var.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Daha önceleri çeşitli kereler sorulmuştu bu durum, arka vites uzun bacaklı ise büyük ruble dişliler kullanılabiliyor. Yine 9 lu olmak şartıyla 11-34 gibi dişlilerle değiştirebilirsiniz. Tabi zincirin duruma göre iki üç bakla uzaması gerektiğini tahmin edersiniz.
Yeni dişli takılınca zincir ölçüsü ne olmalı, tam kaç bakla eklenmeli gibi konuları forum içinden ya da youtubetan bulabilirsiniz.

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
Tesekkurler , uzun bacak attirici alip dislileri buyutucem .

Kadro gayet iyi acilari gayet iyi , cok sevdigim icin zaten ikinci bisikleti almadim turlar icin. Aynakol 3 lu zaten daha ne kadar kuculebilir ki ?

@emircan Başbuğ06

Kadro gayet iyi , acilari gayet iyi . O yuzden zaten ikinci bisikleti almadim turlar icin.Aynakol 3 lu zaten daha ne kadr kuculebilir ki ?