Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti antremanları 2009 - ANKARA

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında pala tarafından paylaşıldı.

1. pala

pala Aktif Üye

Seviye:
    Ankara yol bisikletine uygun antreman bölgelerini bilen arkadaşlar varsa, bu konu başlığında toplanma yer ve saati ile Antreman yapılacak yer hakkında plan yapalım.

Ankara şehrinde yeni sayılırım, tam olarak yol bisikletine uygun yollar konusunda bilgim yok, bu nedenle bu konuda tecrübeli arkadaşlar bize antreman yapılacak yerler hakkında yardımcı olsunlar.

2. kayhan

kayhan Misafir

çevre yolu güzel

pala bunu beğendi.
  3. bfatih

bfatih Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ankara'da yol bisikleti icin en guzel yol bence Eskisehir yolu. Ozellikle de Konutkent'i geçtikten sonra. Konutkent'e kadar da şehirlerarası otobüslerin Aşti'ye girip çıkarken kullandığı bulvar Ümitköy'e kadar kullanılabilir. Ümitköy Konutkent arası da idare Eskişehir yolundan idare edilir.
    Hakan Abi bu güzergahı fotoğraflamıştı. Linki :
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=27898

Onun dışında yakın mesafelerde tırmanış antremanı yapmak isterseniz de, Eskişehir yolundan başlayıp, Bilkent-Hacettepe kampüsleri arasından Beytepe Köyü'ne giden yolu kullanabilirsiniz. Yaklaşık 5 km civarında asfalt yol. Rakım 880-900 metre civarından 1200 metreye çıkıyor. Eğim ilk başlarda az ama sonra artıyor.

pala bunu beğendi.
  4. pala

pala Aktif Üye

Seviye:

ilginiz için sagolun. Sülalemizin bir kolu izmirde olduğu için çok sık olarak bu yoldan arabayla izmire gider gelir, seyahat ederim.

Antreman için bu güzergahı kullanabiliriz eger buralarda anterman yapan arkadaşlar varsa antreman gün ve saat bilgilerini yazarsa eşlik etmek isterim

5. bfatih

bfatih Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yukaridaki guzergahta ben zaman zaman bisiklete biniyorum ama antreman yapiyorum denemez, daha çok sağlık için spor denebilir. Ama forumda bu güzergahta ciddi ciddi antreman yapan arkadaşlar var.

Birincisi yukarıdaki linki hazırlayan Hakan Abi. Ama banlanmış gözüküyor, dolayısı ile onunla nasıl bağlantıya geçersiniz bilmiyorum.

Bir de şu link var.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=36752&page=2
    Bu arkadaşlarla hiç tanışmadık ama sanırım onlar da bu güzergahta antreman yapıyorlar.

pala bunu beğendi.
  6. kabuscobar

kabuscobar Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    birlikte çıkabiliriz, pazar günü bahsettiğiniz güzergahtaydım. Rota olarak gayet iyi özellikle aşti dönüşünde trafik açısından sıkıntı yaşatacak birşey yok.

pala bunu beğendi.
  7. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    pala bunu beğendi.
  8. ralakoç

ralakoç Üye

Seviye:
    Eskişehir yolu Sivrihisara kadar yol antrenmanı için oldukça uygun burada zefkle süreceğinizden eminim.

9. pala

pala Aktif Üye

Seviye:
    Bugün Ankaradaki ilk sürüşü tek başıma yaptım. Hava güneşli ve az rüzgarlı tam bisiklet havası. Uzun yıllar bisiklete binen yurt dışında kendi çapında yarış ve turlara katılan birisi olarak tek başına sürmekten hoşlanmam. Tek başınada olsa sezon açılışını yapmış bulunuyorum.

Sürüş yaparken Çayyolu geçtikden sonraki yokuşda 4 kişilik yol bisikletli grupla karşılaştık, selamlaştık. Grupdaki 2 kişi bayan ve yabancıydı sanırım. Cannondale ve Scott marka kırmızı renk makine kullanan bu arkadaşlar buraya üye iseler kendilerini tanımak isterim. Onlara eşlik etmek istedim ama şimdilik kondüsyonum yetmedi, mart ayı sonuna kadar toparlarım gibi. Hey gidi eski canavar günler, eski hurmalar :)

10. pala

pala Aktif Üye

Seviye:
    Valla üç haftadır tek başıma sürüş yapıyorum, Ankara'da yol bisikleti kullananlar var gibi ama bana denk gelmiyor. Birazda yagmur vardı ondan olabilir. Dönüşde 2 yolcu gördüm ama onlarda tam aksi yöne gidiyorlardı. Önümdeki hafta sonu sürüş yapacaklar varsa, buradan haberleşelim. Bu Ankaradaki yolcularla tanışımak gerekli, bu işin tekbaşına tadı olmuyor :( Selamlar

11. pala

pala Aktif Üye

Seviye:
    Bu pazar 80 km sürüş yapıldı, yolda en az toplamda 15 civarı yol bisikletli görüldü.
    Kimisi giderken, kimisi dönüşde. Gelgelelim, herkes bir kişi, iki kişi tarzında sürüş yapmakta, Ankara'da şöyle grup halinde sürüş göremedim. Belkide yanılıyorum.

Şöyle Ankara'yı bilen, yol grubu oluşturacak, toparlıyacak kimse yokmu?

d.berkay bunu beğendi.
  12. bulent_atlas

bulent_atlas Kıdemli Üye

Seviye:
  13. Akif Bozkurt

Akif Bozkurt Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sİze Tavsİyem Çevre Yoludur EskİŞehİr Yolu Kalabaliktir Biraz Cevre Yolundanda Temellİ Yoluna Veya İncek Tarafina Giderseniz Daha Rahat Edersiniz

pala bunu beğendi.
  14. AYDIN AYTAÇ

AYDIN AYTAÇ Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Ankarada ki kafilenize dahil olmak isterim.bisiklet sporuna yeni başladım.akköprü de oturuyorum ve atatürk kültür merkezi nin trafige kapalı geniş yollarında antrenman yapip kondisyon kazanmaya calısmaktayım.gecenlerde istanbul yoluna cıktım,aoç ye kadar ilerledim cok kalabalık bi yol ve tek başıma çok tedirgin oldum.