Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti almayı düşünüyorum ama?

Konu, 'Arşiv' kısmında Batuavicii tarafından paylaşıldı.

1. Batuavicii

Batuavicii Yeni Üye

Adı:
    Batu Avcı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Salcano xrs 050 claris ve btwin triban 500 arasında kararsız kaldım ve uzun süredir düşünmekten uygulama safhasına bi türlü geçemedim bu yüzden,acaba siz hangisini tavsiye edersiniz?

2. Kerem Groims

Kerem Groims Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Batuavicii Nacizane tavsiyem. İlk olarak hangisinin üstünde kendini mutlu hissedeceksen onu al. Teknik anlamda Salcano, bakım, destek ve kurumsallık anlamında bTwin.
    Her iki ürünü kullanan arkadaşları da dinle ve duygusal olarak kararını ver.

3. Heraklia

Heraklia Aktif Üye

Adı:
    Sertan Atalay
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Forumda triban 500 hakkında bolca konu var.Çoğu kullanıcıda bisikletten memnun. Triban 500 hakkındaki konuları okumanı tavsiye ederim.Benim görüşüm triban 500 den yana.

4. Tekere Fısıldayan Adam

Tekere Fısıldayan Adam Mauntın Bayk

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Salcanonun montajı ve yetkili servisi çok kötü maalesef.İyi Akşamlar

5. celikkadro

celikkadro Too old to downhill, too young to die

Adı:
    Tayfun
    Seviye:
    Teknik ozellikler olarak iki bisiklet gorunurde kafa kafaya. Ikisi arasinda iyi-kotu diyebilmek icin ikisini de uzun sure kullanmak lazim.
    Uzun suredir Triban500 kullanan ve cok memnun olanlar taniyorum. Salcano icin forumdaki ilgili basliklara bakman lazim.

Salcano'yu nereden alacaksin? Ozellikle tanidigi, bildigin, guvendigin bir bisikletci var mi? Ben kendi adima satici olarak Decathlon'la muhattab olmayi tercih ederim.

Iki bisiklet arasinda ciddi fiyat farki var. Salcano daha pahali. Salcanonun liste fiyati 1620TL, 1800 liraya 2015 model Carraro 052 alinabiliyor. Carraro 052, Salcano xrs050'den iki gomlek daha iyi.

Boyun kac? Hangi kadro boyunu almayi dusunuyorsun? Triban500'un benim bildigim tek olumsuz tarafi kadro boylari arasindaki buyukluk farkinin cok olmasi. Ornegin boy olarak M ile L arasindaysan M kucuk geldi, L buyuk geldi durumu olabilir.

Benim tercihim kesinlikle Triban500 olurdu.

6. yb672501

yb672501 Üye

Adı:
    Erdem
    Seviye:
    Ilk bisiklet icin triban 500 nasil bir secim ? Kullanirken sikinti yasarmiyim? Surus sirasinda rahatsiz olurmuyum? Yol bisikleti oldugu icin performansa yonelik oluyor konfora o kadar onem verilmiyor diye biliyorum

7. Batuavicii

Batuavicii Yeni Üye

Adı:
    Batu Avcı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Öneriler için öncelikle çok teşekkür ederim herkese bisikletleri deniycem önce sonrasında kararımı vericem net olarak tekrar sağolun ayrıca bisikleti bi an önce alabilirsem forma listesine eklenebilirim ama zamanın belirsizliğinden mütevellit kesin bişey söylemem mümkün gözükmüyo şu an @Groims ve ilk olarak da balıkesir turu yapmayı düşünüyorum bakalım katılmak isteyen olursa da haberleşeniliriz tekrar teşekkürler

8. Erkin Kalender

Erkin Kalender Speedy Gonzalez

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Öncelikle merhaba,tur hakkında planlarınızdan da bahsetmiş olduğunuzu görünce,Triban 500'ün sizin için kesinlikle biçilmiş kaftan olduğunu söylemek istiyorum.Bir yol bisikletine elbette bagaj takılabilir ancak sele borusu vasıtasıyla.Triban 500'de bagaj delikleri var buda demek oluyorki daha fazla yükü daha güvenli bir şekilde taşıyabilirsiniz.Tabii ki kadro ve 23c lastiklerin el verdiği kadarınca.Eğer doğru basınç aralığında lastiklerinizi kullanırsanız zaten jant ve kadro yönünden hiçbir sıkıntı çekmezsiniz.Çünkü kadro 6061 aluminyumdur,6061 aluminyum,tek pervaneli uçaklarda ve Amerikan üretimi olan Armalite AR-15 Tam otomatik tüfeklerdede kullanılır,sağlamlığını biraz daha pekiştirmek için söylüyorum.AR-15 Colt M16'nın babasıdır.Colt M16 ise 1960 yılından beri amerikan ordusu tarafından ırak savaşı dahil kullanılmaktadır.Yani arkaya 3-5 kilo fazla bağlamakla kırılacakbir yapıda değil.Jant tarafında ise 32 Tel olduğu için herhangi bir sıkıntı çekmezsiniz.Umarım herşey gönlünüzce olur,iyi forumlar..

9. Kerem Groims

Kerem Groims Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Batuavicii Forma işinin daha 2 haftası var, bayram sonrasına gelir en erken :) Sen keyifle bisikletini al

10. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    btwin 3'lü aynakola sahip, salcano ise 2'li. Göz önünde bulundur bunu. Ben yollarda 3'lü ayna kolu sevmiyorum mesela

11. olympos

olympos xrs040

Adı:
    Enes
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teknik işlerini ben yaparım dersen salcano, yok benim kafam rahat olsun dersen triban 500. ben olsam triban 500'ü tercih ederdim

12. Batuavicii

Batuavicii Yeni Üye

Adı:
    Batu Avcı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Zaten alır almaz haber edicem tasarımları da bekliyorum sabırsızlıkla @Groims

13. Deniz Duman

Deniz Duman Aktif Üye

Seviye:
    @Batuavicii triban 520 kullanıyorum jant akoru bozuluyor. Vites ayarı durduk yere bozuluyor. Aldığım ilkgün pedalda boşluk oldu... Durumu decatlona sikayet olarak ilettim kulağının üstüne yatıyorlar. Servis imkanı olsada ramir ekibi cok genc ve tecrübesiz. Birvdahaki bisikletim ne olucak bilmiyorum ama btwin olmayacak. Bunuda gene bu ilgisiz firmaya mesaj olarak attım. Esnaftan alsam tamir edelim derler. Bunlar onu bile demiyor. Kalkıyom araba ile bisikleti götürüyorum. 20km kullandımmı sorun çıkıyor. Akord bozuluyor vites ayarı bozuluyor. Firmaya göre sorun yok... On vites dışa atıyor zinciri. Bazende içe... Arka tekerden ses geliyor diyorum bisey yok diyor. Sekme yapiyo jant. Buda akordun tekrar bozulmasına neden oluyor. Tamir ekibine fazla güvenme. Frenleride güven vermiyor. Ani duruşlar hep sıkıntı...Daha önce mosdo sehir bisikleti kullanıyordum lastikler hariç diğer hiç bir donanımı arıza yapmadı ve kadro esnemezliği inan tribandan çok iyidi. Salkano kullanmadım ama hep aklımda olan bir firma. Salkanonun sehir bisikleti var onu bazen kullanıyorum ama bir mosso olmadığını bu iki sehir bisikletini kıyaslayarak söyleyebilirim. Tabi sehir bisikleti icin konusuyorum. Salkanonunda cok guzel yol bisikletleri ve donanımları var. Triban serisi uzun yol yaparsan cok yormasın diye biraz daha dik bir duruş sağlıyor. Ama ben uzun yol yapamadım sorun çıkarıyor bisiklet. Ses geliyor yok pabuca surtuyor teker yok zincir disarda... 20_25 km yol yapabildim. Oda kaymak asvaltta. Mıcırlı asvalt olsa bu yoluda yapmaz. Garantiden çıkmasın diye başka bisikletçiye götürmek isyemedim. 3 kere binebildim. 60 km civarı yol yaptım.Salkano yerli firma bu nedenle küçümseniyo bazen ama en iyi donanımı en ucuza alıyorsun... Dedigim gibi mossonun kadrosunu cok begenmiştim sehir tipinde. 7005 aluminyumdu ve 6061 den bana göre daha esnemezdi. Zaten esnemeyi azaltmak için bu alüminyumu kullanıyorlar. Hafiflikte sağlıyor bu soğuk dövme aliminyum. Saglamlık olarak 6061 biraz saha sağlam gibi görunsede 7005 aliminyum daha sert ve esnemez diye bir yerde okumuştum. Ilk bisikletin sorun çıkarırsa pek hoş olmaz. Daha önceden btwin önerilerim olmuştu ama kullandıkça soğuyorum yahu...

14. Number Pİ

Number Pİ Üye

Adı:
    EMRAH BAYINDIR
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    gozun kapalı bitwin al kardesım gerek satıs sonrası destekleri gerekse bisikletin kalitesi olarak salcanodan cok daha guvenilir ve iyidir

15. lampsakos

lampsakos Aktif Üye

Adı:
    muhammed akpinar
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  16. oguzturkol

oguzturkol Üye

Adı:
    Oğuzhan TÜRKOL
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Batuavicii salcano alt seviye bisikletlerinde genel problemler oluyor sürekli. Bir süre sonra bisikletten soğumaya kadar gidebiliyor bu problemler. Ben triban500 almanızı tavsiye ediyorum ömür boyu kadro garantisi ve tatmin eden fiyat performans oranı bu bisikleti daha da çekici kılıyor.

17. Batuavicii

Batuavicii Yeni Üye

Adı:
    Batu Avcı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @olympos teknikle ilgilenmekten kasıt nedir acaba hani bakım onarım işleri mi yoksa salcanonun btwine göre daha çok arızasının olması mı?.

18. olympos

olympos xrs040

Adı:
    Enes
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Batuavicii bakım onarım işlerini kastettim. benim gittiğim servisler hep sıkıntı çıkardı bana